PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
16 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Telekom ADSL "kullanıcı adı" ve "parola"

http://www.pcnet.com.tr/modules.php?...=389313#389313

Numaralı forumda meydana gelen ADSL kullanıcı adı ve parolasının başkaları tarafından kullanılmasını ve başkalarının sizin hesabınızı kullanarak kotanızı aşmanıza sebebiyet vermesini önlemek için dikkat ediniz...

Herhalde birçoğumuz ADSL başvurumuzu yaptık ve hiçbir kurulum işlemine karışmadan ve hiçbir ayar yapmadan ADSL kullanmaya başladık.

Ancak biliyor musunuz... Telekomun kullanıcı adı olarak "ad+soyad@ttnet", parola olarak "telefon numaranız"ı belirlediği ve isteyen kişinin elde etmesine açık bu bilgilerle kullanıcı adınızı ve parolanızı rahatlıkla tahmin (elde) edip sizin hesabınızı kullanacağı ve sınırlı kullanıcıysanız, binbir dikkatle geçmemeye çalıştığınız limitinizin çok çok aşılacağı, böylece kabarık bir fatura ile karşılaşacağınızı...

Bence herkes hemen http:\\adslkota.ttnet.net.tr adresine gidip hesabında değişiklik yapmalı, şifrenizi değiştirin. Yalnız dikkat! Aynı değişikliği bilgisayarınızdaki bağlantı ayarlarından da yapmalısınız...

Bir de şu dile getirilmeli bence;
    Telekom hizmetlerinin internetten yapılabilmesi için doğru dürüst bir çalışma ve alt yapı yok. Ne geniş içerikli bir ADSL kullanıcı sayfası, ne Telefon ödeme sayfası, ne borç-vergi sorma sayfası, ne nakil-başvuru sayfası,...
    yok yok yok.....

Bu kadar büyük bir şirket, nasıl olur da internetten hizmet vermek konusunda bu kadar geri olur.

Bu isteğimizi yukarılara iletebilecek, gazete veya dergilerin bir kenarında bunlara yer verebilecek yazar, editör arkadaşlara duyrulur...

bağlantıyı düzeltiyorum...
    http://adslkota.ttnet.net.tr

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    İstanbul Gidiyorum Ardıma Bakmadan

telekom eve yada işyerine hat uzatıyor bu hatta telefon numarası gibi bir numara veriyor mesela 8957642458 gibi bütün ücreti bu numaraya kesiyor aynı telefon numarası gibi nasıl fatura gelmeyince telefon numarasını söyleyerek ödeme yapıyorsan fatura yoksa bu numarayı söyleyerekde ödeme yaparsın sana kullanıcı adı yada şifre sormaz istersen değiştir niye çünkü o ödmede önemli değil o sen bağlantı ve hizmeti yaparken kullanırsın
    yada adslde telefon olarak kullandığın telefonu söylesende telekom bu numarayı bulur ödemeyi alır altaki resimde resimi var

gelelim kullanıcı adı şifresine kullanıcı adı ve şifresi telekomun internet servisi posta gibi hizmetlerden faydalanırken kullansın diye kişiye sunduğu olaydır o kullanıcıyı ilgilendirir postada bağlantı ayarında kullanır başkası kullanıcı adı ve şifreyi alırsa değiştirse kullanbilir ama faturaya etkilemz bilgiyi alan kişi hangi adsl hattını kullanıyorsa fatura o hatta gelir o yukarıdaki senin her ay para ödediğin numarayı 8957642458 etkilmez o numarayı etkilemesi için birisini senin oturduğun çalıştığın yere gelerek senin hattına kabloyla bağlantı kurup kullnacağı yere kadar kablo uzatması lazım o zaman senin kotalı ise kotaya yazmaya başlar
    bu olayı ayın ev telefonu gibi düşün bir telefon numarası var o numara kime kayıtlı varsayalım ali ak memeleketi muğla 1970 doğumlu filan hepisini bile ne olur telefon hattını kullanması için hattı gelip uzatması lazım o zaman telefonu kullanabilir telefon faturasıda altta

dediğin gibi olması imkansız
    gelelim senin dediğine başıma gelmedi ama yapılacak tek şey şu kullanıcı adı ve şifre çalınır ve değiştirilirse ne olur
    bana olsa bağlanamsam giderim evrakla beraber telekoma onlar kim kullanıyorsa bulurlar yada başka bir kullanıcı adı veriler o çalının hesabı iptal ederler biter gerisi telekom kalmış telekom içinde bunlar zor değil
    telekom için önemli olan şey uzatılan hattın yasal yoldan çalışması senin yada başkasının

glorfinder açıklamaların için sağolasın. senin forumlardaki cevaplama hassasiyetini yakından takip ediyorum.Ancaaaaakkkkkkkk!!!!!

1.Ben, fatura ödemenin bir yolu olmadığını söylemedim, bu tür hizmetlerin ve daha birçoğunun internet üzerinden özellikle Telekomun sitesinden yapılması gerektiğini söyledim, ve bunda hala ısrarcıyım.

2.bilemiyorum ADSL bağlantını kendin mi yaptın... Çünkü kendiminkini ben yaptım ve ne hat çekmesi, ne güvenlikli bir program,.... hiçbirşey yok.

ADSL'i tak, sürücüsünü kur, varsa kurulum yardımcı programındani yoksa internet bağlantısı oluşturma seçeneğinden kolayca bağlantıyı yapabiliyorsun. Senin, sen olduğunu belirten hiçbir şey yok. Sadece "kullanıcı adı" ve "parola",...

Bu konuyu daha detaylı bilen varsa açıklasın...

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    Ne önemi var

Sadece parola ve şifrenin doğru olması, adsl bağlantısı için yeterli değildir. Aynı zamanda telefon numarasınında belirtilenle aynı olması gerekir.

Benzer Başlıklar

1. TDK öneriyor: "CD" yerine "yoğun teker"
    mau2003 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 34
    Son Mesaj: 22.08.2009, 01:49
  2. "OK" Yerine "Tamam" Kampanyası
    JaMaL tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 121
    Son Mesaj: 11.08.2007, 02:41
  3. "Stand by" ve "Switch user" tuslarini ka
    Maja tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 4