Daha önce girilen web adreslerinin görüntülenmesi
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    Varsayılan Daha önce girilen web adreslerinin görüntülenmesi
    Merhaba arkadaşlar. Başlığı internet mi yoksa yazılım bölümünde mi açmak konusunda kararsız kaldım. Yanlışsa kusura bakmayın. Ben windows xp de herhangi bir ekstra program yüklemeden daha önce girilen internet adreslerinin nasıl görülebileceğini soracaktım. Sakın bana temporary internet files, history, internet explorer falan demeyin. Bunlar çok amatörce. Daha profesyonelce herkesin bilmediği bir yol söyleyin. Kolay gelsin....

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    İstanbul Gidiyorum Ardıma Bakmadan
    çalıştırı aç oraya www yaz çıkar bu bir... beğenmesen başka yöntemde var

abi yapma gözünü seveyim bu ne yaaa. Mesela diyorum hani registery de kayıtlı bir yer vardır, orda log tutuluyordur. ne bileyim bilgisayar yönetiminden falan böyle kurcalamayla çıkacak şeylerden bahsediyorum.

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    regedtiten index.dat dosyayı bulabilirsen tamam ama regedit'i bozdunmu
    o zamanda pc açılmıyor diye gibi sorular sormak zorunda kalabilirisin..
    pc içinde yeri burada
    C:\Documents and Settings\Kullanıcı ad\Cookies\index.dat

İşte şimdi biryerlere gelmeye başladık. Fakat bazı cleaner programları var biliyorsun. Bilgisyarın cookiesinden tut historysine kadar internetle ilgili ne var yoksa siliniyor. Bu index.dat da silinir tabii ki. Başka ne var hocam. Ben açıııım.

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    yok index.dat dosyasını silemesin bu dosya sistemin dosyası ancak dosyası içini dos ortamına girmen lazım birşeyler kurcalaman lazım o zaman içini silebilirsin kendisini değil ..o da başka bir uzmanlık olayı denemedim ama öyleymiş ..
    işine yarasa bulup yazayım ama uğraşmaya değmez ...

Aladığım kadarıyla index.dat cookies dosyası altındakileri listeliyor. Hangi kullanıcının nerden nasıl bir cookie aldığını gösteriyor. Bu mantıkla index.dat'ın bu güne kadar girdiğim bütün siteleri göstermesi gerekir, fakat 13 tane site ismi var sadece. Tamam index.dat dosyası silinemiyor ama içeriği silinebiliyor diyebilir miyiz. Ayrıca bu yöntemi anladım. Başka var mı? Başka yöntem. Ben hala bu konuda açııım.

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    benimde bilgim bu kadar ama konuyu şöyle toparlayayım ..
    siteler girdiğin sürece index.dat içine bunları toplar ama ne kadar zamanınkini toplar onu bilemem o dosya sistemin dosyası silinmez
    sadece dos ortanmında içi silinir .. kendisi silinmez

son başka yöntem varsa arkadaşlarda yazar

index.dat dosyası internette her ziyaret ettiğiniz web sitesinin adresini kaydeder. Windows bu dosyayı heran kullanabileceği için koruma altına almıştır ve sizin bu dosyayı direkt silmenize izin vermez.

index.dat dosyasını iki şekilde silebilirsiniz. Birinci yöntem sistemi DOS modunda açarak silmek. İkincisi ise windows ortamında geçici olarak windows dosya korumasını kaldırıp dosyayı silmek. Windows korumasını kaldırabilmek için registry'de ufak bir değişiklik yapmanız gerekmektedir. Bunu biliyorum fakat şimdi yazmayacağım. İsterseniz yazarım.

İndex.dat dosyasını silmenize aslında gerek yoktur. Boşuna zaman kaybıdır. Çünkü bunun içerisini boşaltabileceğiniz uygulamalar mevcuttur. Bunlardan birisi de ücretsiz ve türkçe dil destekli "RegSeeker" programıdır.

- http://www.hoverdesk.net/freeware.htm adresinden RegSeeker'ı indirin.
    - Languages... bölümünden programı türkçe'ye çevirin.
    - Daha sonra Geçmişler... menüsü altından IE History Cache Cookies (index.dat) seçeneğine tıklayın.
    - Program hızlı bir şekilde index.dat dosyasının içerisindekileri listeleyecek.
    - Ctrl+A ile tüm listeyi seçip Delete tuşuna basarsanız index.dat dosyası temizlenmiş olacaktır.

eburhan
    üstte bahsettiği windows dosya korumasını nasıl kaldırırız
    detaylı bir şekilde anlatırsan sevinirim

manule olarak wirüs silmede işimize yarabilirmi

Benzer Başlıklar
  1. info@ ile baslayana email adreslerinin yaratilmasi...

burcu35 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 13
    Son Mesaj: 16.10.2006, 14:56
  2. Daha önce yedeklediğim dosyalara erişemiyorum..

PakistaniBrain tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 05.08.2006, 15:29
  3. dc++ da önemli sorun...daha önce karşılaşanız var mı ?

concorde_rs tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 31.01.2006, 18:22
  4. Forumlarımızda e-posta adreslerinin yazılması

MaXCoDeR tarafından Duyurular forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 23.01.2006, 21:07
  5. explorerda girilen sayfalar

Ivanhoe tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 04.07.2003, 00:52