PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar

Varsayılan İnternet Bağlantısı var ama internete giremiyorum.

Alt kattaki arkadaşla ağ kurduk. Benim bilgisayarda internet bağlantısı var ama internete bağlanamıyorum. İnternet şu an bağlı, Ağa bağlantısı mevcut vs. uyarılar çıkmasına rağmen internete giremiyorum. şaştım kaldım... :roll: help me :?:

şimdi arkadaşım sorunun sanırım kurduğun ağ bağlantısından kaynaklanıyor gibi yapman gereken yeni bir ağ bağlantısı oluşturmak onuda nasıl yapacağını açıklıyayım:
    ağ bağlantılarıma gir sol taraftaki menüden ev veya küçük iş yeri bağlantısı ağı kur seçeneğini tıkla ardından çıkan sihirbazdan ileriyi tıkla.
    Tekrar ileriyi tıkla.
    çıkan seçeneklerden ortadakini yani BU BİLGİSAYAR İNTERNETE MESKEN AĞ GEÇİDİYLE VEYA AĞIMDAKİ BAŞKA BİR BİLGİSAYAR ÜZERİNDEN BAĞLANIR. ı seç ve ileriyı tıkla.
    bilgisayar tınımı ve bilgisayar adı var oraları kafana göre doldur yanlız aşağıdaki bilgisayar ile aynı olmasın doldurduktan sonra ileriyi tıkla.
    Çalışma grubu adı buraya AAA YAZ VE İLERİYİ TIKLA.
    Çıkan menüden dosya ve yazıcı paylaşımını aç. ileriyi tıkla daha sonra çıkacak menüden en alttaki seçeneği seç.
    bu şekilde her 2 bilgisayarda bu işlemi yap ama çalışma grubu adı er 2 bilgisayarda AAA yap bu önemli.
    daha sonra ağ bağlantıları seçeneğinin sol tarafından ağ bağlantılarını görüntüle seçeneğini tıkla. orada yarel ağ bağlantısı yazan bir ikon çıkacak ona sağ tuşla tıkla ve özellikleri seç. açılan yerde şunların olması lazım yoksa yükle:
    MICROSOFT AĞLARI İÇİN İSTEMCİ
    SERVİCE ADVERTISİNG PROTOKOL
    MICROSOFT AĞLARI İÇİN DOSYA VE YAZICI PAYLAŞIMI
    QOS PAKET ZAMANLAYICISI
    AĞ İZLEYİCİSİ SÜRÜCÜSÜ
    NWLİNK NETBİOS
    NWLİNK İPX/SPX/NETBİOS UYUMLU AKTARMA İLETİŞİM KU...
    İNTERNET İLETİŞİM KURALLARI[TCP/IP]

Özellikler menüsünde bu yukarıdakiler yoksa ekle her 2 bilgisayarda yukarıdaki kurallların olması gerekmekte.

kolay gelsin.

Arkadaşlar benimde minibook'ta internet bağlı gözüküyor.Fakat ne herhangi bir siteye ne de msn e girilmiyor.Ana bilgisayarda sorun yok.Ama minibook internete bağlı gözüktüğü halde hiçbir siteye girmiyor.Yardımcı olursanız sevinirim...Acilll Yardım...

evet arkadaşlar az önce bendede oldu bağlantı war ama hiç bir siteye girmi o? nasıl yaptım? formatı bi kaktım artık bağlantı war.. şuan ilk siteye buraya girdim paylasayım dedim

Benzer Başlıklar

1. internete giremiyorum!!!
    sirthamate tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 01.09.2008, 19:24
  2. internete giremiyorum
    hemingway tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 05.12.2005, 09:54
  3. internete giremiyorum:((
    xxkimyagerxx tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 7