bilgisayarım ağır çalışıyor
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
  1. Varsayılan bilgisayarım ağır çalışıyor

selam arkadaşlar bilgisayarım leptop hb compag8220 aldığımdan beri 1 yıl olmadı ama inanılmaz derecede ağır çalışıyor ve durmadan explorer hataraporu veriyor. programlar da ağır sorunum fanlar mı ?ayrıca ağır çalışan programlara /prefetch:1 yapıştırdım ve cleaner diyebir programla gereksiz olan herşeyi sildim . ama hiç yararı yok .yardım ederseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler . arkadaşlar fan ısı ölçer ismi verirseniz sevinirim ben bulamadım da

Sorun fanlar olsa ısı aratar işlemci ısısnı pek çok ücretsiz programla öğrenebilirsin. Yüksek çıkarsa sorun ordadır ama sanırım bilgisayarına virüs bulaşmış. Güvenli kipte arama yap.Kökten Çözüm: bir format atın birşeyi kalmaz

Bilgisayarınızın donanımsal sorunları varsa sistemin yavaş çalışabilir. Bu soruna karşı yapılabilecek en uygun çözüm XP'nin sistem ihtiyaçlarını kısmaktır. Öncelikle Başlat--> Denetim Masası yolunu takip ediyoruz. Karşımıza gelen seçeneklerden "Performans ve Bakım" sekmesine tıklıyoruz. Daha sonra ekranda listelenmiş olan seçeneklerden "Görsel Efektleri Değiştir" sekmesine tıklıyoruz. Aşağıdaki ekran ile karşılaşıyoruz:

"En İyi Performans İçin Ayarla" seçeneğini seçersek, XP sisteminin tüm görsel özellikleri kapanacaktır; bu da belli bir sistem tasarrufu sağlayacaktır. İstersek aşağıdaki seçeneklerden istediklerimize klikleyerek o özelliklerin aktif olmasını da sağlayabiliriz.

(kolay Gelsin)

Alıntı Orijinalini Gönderen: henster Mesajı Görüntüle
    Bilgisayarınızın donanımsal sorunları varsa sistemin yavaş çalışabilir. Bu soruna karşı yapılabilecek en uygun çözüm XP'nin sistem ihtiyaçlarını kısmaktır. Öncelikle Başlat--> Denetim Masası yolunu takip ediyoruz. Karşımıza gelen seçeneklerden "Performans ve Bakım" sekmesine tıklıyoruz. Daha sonra ekranda listelenmiş olan seçeneklerden "Görsel Efektleri Değiştir" sekmesine tıklıyoruz. Aşağıdaki ekran ile karşılaşıyoruz:

"En İyi Performans İçin Ayarla" seçeneğini seçersek, XP sisteminin tüm görsel özellikleri kapanacaktır; bu da belli bir sistem tasarrufu sağlayacaktır. İstersek aşağıdaki seçeneklerden istediklerimize klikleyerek o özelliklerin aktif olmasını da sağlayabiliriz.

(kolay Gelsin)
    merhaba dediğiniz bu yöntemi ben denedim faydalı oldu ama daha sonra tekrar denetim masasında performans ve bakım sekmesine gitmek istiyorum ama bu seçenek yok kayboldu performans ve bakım seceneğine nasıl ulasırım?

5. Varsayılan

Lütfen HiJackThis ile bir tarama yapın ve log file ı burada verin,kontrol edelim..
    Aydin Delice

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 7
    Son Mesaj: 07.06.2006, 17:10
  2. pc hala ağır
    pc_umut tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 16.04.2006, 15:26
  3. Yanıt: 9
    Son Mesaj: 12.07.2005, 07:07
  4. Bilgisayarım çok ağır açılıyor
    c0ns0Le tarafından Yazılım forumunda