PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 9 12345 ... SonSon
45 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Kotayı Dolduran İşlemler Nelerdir?

Arkadaşlar dayım evine adsl bağlatmış.Eğer haberim olsaydı kesinlikle bağlatmazdım ama iş işten geçti birkere.Neyse benim sorum kotayla ilgili.Sakın gülmeyin :lol: çünkü bayağı uzun bir süre uzak kaldım bu konulara.Bu konuda bazı şeyleri biliyorum ama bilmediklerim daha fazla.Hem ayrıca bilmemek değil öğrenmemek ayıp derler.Uzun lafın kısası dayımın kendisi “bu şekilde kota mota dolmaz, bişi olmaz” diyor.Yardımcı olursanız sevinirim

1-Limewire den indirdiğimiz mp3, resim gibi dosyalar kotaya dahil oluyor değilmi?
    2-Webde flash animasyonu ,video vs. açarken loading-yüklüyor ibaresi kotadan götürüyor değimli?
    3-Ve kota daha başka şekillerde nasıl doluyor?

Not:Unutmadan dayım” -ttnetten kota bilgilerine bakıyorum henüz bişi dolmamışki “ diyor,ben güncelleme tarihi kaç diye soruyorum, bana 5-6 gün öncesinin tarihini veriyor.Bana yapacağınız yardımlarla elimde bayağı bir delil olacak.
    :x

Genel Moderatör
    Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    İstanbul

Sitelere girmek, sohbet programlarıyla konuşmak, Internet'ten oyun oynamak kısacası Internet'te yapacağınız herşey kotayı küçük de olsa doldurur. Bunun istisnası olamaz. Özellikle MP3, resim gibi dosyalar daha da doldurur.

Kolay gelsin ...

iyi günler.saydığınız gibi internette yaptığınız bütün işlemler kotaya dahildir.ama o saydıklarınızdan mp3 hariç diğer işlemlerin zararı dokunmaz.(10-15 kb gibi boyutları var.)3.soru için dediğim gibi internette yaptığınız tüm işlemler kotaya dahildir.bilgilerine baktığınızda bütün sayıarın 0 gözükmesi ttnet'e abone olduğunuzda 1 ay bedava hediye internet kullanmanızdır.
    Kolay Gelsin.

Genel Moderatör
    Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Eskişehir

selamlar...

İnternette etkin olarak yaptığınız tüm işlemler kotayı etkiler...Bu etkilemenin değeri değişsede sonuç aynıdır.Saatlerce msnde sohbet yaparsınız toplam indirlen veri örneğin 500kb 'ı geçmez iken aynı saate değer bol resimli siteleri gezdiğinizde 100 MB'a yaklaşan rakamlara rastlayabilirsiniz.Mp3 indirmekte yine aynıdır.Bir mp3 dosyasını 5mb olarak kabul etsek hergün 5 tane mp3 dosyası indirseniz günde sadece 25 mb mp3 e gider 100MB sörf olsa,125 150 mb günde harcarsınız 150 * 30 = 4.5 GB yani 45 milyon faturanız çıkar yaklaşık...

Sonuçta tüm bu işlemler kotadan götürür.Size verilen bir sınır vardır siz bunu ister 30 günde isterseniz 1 günde bitirirsiniz ve kotanız bittikten sonra her GB başına (1000 MB) 10 ytl ek ücret ödersiniz örneğin 3gb kotanız var ama siz 6 gb kullanım yapmış dolayısı ile +3gb daha kullanmışsınız bu durumda +30 milyon yani toplam faturanız 60 milyon civarı olur...He bu günümüz bilişim çağında kabul edilebilir bir fiyat ve hizmet politikası mıdır o da ayrı bir tartışma konusudur...

iyi çalışmalar.................................

Eyvallah arkadaşlar çok sağolun.Hem bilgilenmiş oldum hemde delil buldum.Yaktım seni dayı
    Sizede kolay gelsin.

Benzer Başlıklar

1. asıl ben kotayı aştım mı bi bakarmısınız
    mcsah tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 22
    Son Mesaj: 31.08.2011, 12:18
  2. kotayı dolduruyormu
    microbe tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 24.10.2006, 23:01
  3. Kotayı aştımmı?
    specialcafe tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda