İnternetten evi izlemek. Nasıl?
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
10 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    Varsayılan İnternetten evi izlemek. Nasıl?
    Merhaba arkadaşlar...

Forumda arattım ama bulamadım daha önce tartışıldı ise kusura bakmayın.

Benim amacım şu: Bilgisayarıma bağlı bir webcam'im var. Ben evdeki bilgisayarıma başka bir bilgisayar ile internetten bağlanıp evimi izlemek istiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim? Gerekli yazılım ve ayarlar nelerdir? Yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim.

arkadasım bu isllemi webcam ile yapman bilmiyorum ama olanakasız gibi bisi eğer çok istiyorsan ip camera al modemine bağla 200$ civarı fiyatı dunyanın her yerinden izle

Katılım Tarihi
    2006
    Yer
    demir gök bakır
    hayır hayır yapılabiliyor. ama dergi arşivimi karıştırmam lazım. çok basit bir programla hallediliyordu hatırladığım kadarıyla. umarım konunun olduğu dergi yanımdadır. bulursam yazarım. sen de aramaya devam et

WebcamXp diye bi program vardı ama o mu değil mi bilmiyorum.Onunla belli yerlere yerleştirilmiş kameraları izliyordum bir ara hatta.

Katılım Tarihi
    2006
    Yer
    demir gök bakır
    arkadaşım bulamadım. dergilerimin çoğu ankarada yanımdaki 15-20 sayıya baktım ama yok. hatta demiştim bi deneyeyim okuyunca baya basitti. bilen arkadaşlar mevcuttur forumda ve yazacaklardır. kusura bakma.

arkadaşım zamanında bende bu olayı çok araştırdım, çeşitli programlar kullandım ama çözüme kavuşamadım. ip camera ile herşey daha basit...

Benim aklımda bir yol var hoşuna gidermi bilmem ama...

Öncelikle evindeki bilgisayra bir msn veya benzeri bir program kuruyorsun. İnternete bağlanıyorsun. MSNde bir özellik var (plus yüklenincede geliyor olabilir tam emin değilim.karşıdan gelen teklifleri direk kabul ediyor. o özelliği ayarlayıp bilgisayarı ve msn i açık bırakarak gidiyorsun...
    Sonra girdiğin bir bilgisayrda msn açıp o adrese web cam açma teklifi gönderiyorsun. otomatik olarak kabul ediyor ve sen evini izliyorsun...

Umarım demek istediğimi anlamışsındır. bu sadece teori. henüz deneme fırsatım olmadı ama olmaması içinde bir sebep göremiyorum

Katılım Tarihi
    2006
    Yer
    İstanbul
    Varsayılan Re: İnternetten evi izlemek. Nasıl?
    Alıntı Orijinalini Gönderen: maninblue
    Merhaba arkadaşlar...

Forumda arattım ama bulamadım daha önce tartışıldı ise kusura bakmayın.

Benim amacım şu: Bilgisayarıma bağlı bir webcam'im var. Ben evdeki bilgisayarıma başka bir bilgisayar ile internetten bağlanıp evimi izlemek istiyorum.

Bunu nasıl yapabilirim? Gerekli yazılım ve ayarlar nelerdir? Yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim.
    Arkadaiım evet aynen söylediğin gibi yapılabiliyor.yanlışhatırlamıyorsam pcworld un ağustos sayısında bu konuu ayrıntılı biçimde anlatılıyor.eve gidince sana dergide anlatılaları yazarım

Katılım Tarihi
    2006
    Yer
    demir gök bakır
    hah buldu sanırım @yellowcher

ne zaman bitecek benim bu dağınıklığım bilmiyorum.

ilginizden ötürü hepinize teşekkürler arkadaşlar...

yellowcher açıklamanı merakla bekliyorum

Katılım Tarihi
    2006
    Yer
    İstanbul
    Evinizi Ofisinizi Gözetleyin.

Sadece birkaç araç gereçle evinizi veya ofisinizi 24 saat izlemek mümkün.Evet başlıyoruz bize Sadece birkaç araç gereçle evinizi veya ofisinizi 24 saat izlemek mümkün.Evet başlıyoruz bize gerekenler

Bir adet bilgisayar

Adsl

Web Cam

Mikrofon

Active Webcam ( Türkçe Dil Destekli )

Programı indirdikten sonra bilgisayarımıza kuruyoruz.Kurulum kısmı basit fakat asıl önemli olan kısmı kurulumdan sonraki ayarları.

-- Kurulum bittiği zaman çıkan ekrandan yeni kamera oluştur seçeneğini seçi

-- Daha sonra çıkan ‘’kamera seçimi’’ adlı ekranda Yerel kamerayı seçip kendi kameramızı seçiyoruz.

Yayınlama

Bu bölümde görüntüleri nasıl yayınlayacağımıza dair seçenekler var.Evinizi odanızı eşzamanlı izlemek istiyorsanız bu ekranda bir seçim yapmanız gerekir.

Web sunucuya akış : Görüntüler Py software sunucusuna gönderilir ve oradan izlemeniz sağlanır.

Uzak erişim : Gözetlemek istediğniz yeri başka bir bilgisayardan gözetleyebilirsiniz.Ancak bunu yapabilmek için 2 bilgisayarda da programın yüklü olması gerekir.

Http Sunucusu Bu seçenek sayesinde sadece internete bağlanarak internet tarayıcınızdan evinizi seyredebilirsiniz.

Ftp Yükleme : Bu seçenekte görüntüler bir snucuya ftp aracılığıyla aktarılır.Çok hızlı bir internet bağlantısı gerektirdiği için tavsiye etmem.

Kare hızı : Burada kameranın saniyedeki hızını ayarlıyoruz.Burayı ‘’ 30 ‘’ yapınız.

Evet yukardaki seçeneklerden istediğimiz birini seçiyorz be kare hızını 30 yapıp devam ediyoruz.

Hassas Ayarlar

Bu bölümde hareket algılama,e-postayla haber verme gibi ayarları ele alacağız.Ayarlar / hareket algılama dizininden ayarlarımızı yapıcaz.

Sabit hassasiyet : Bu bölümde %100 ile %1 arasında bir değer vericez.Bu değer ne kadar yüksek olursa hareket algılama o kadar yüksek olacaktır.

Saatlik hassasiyet : Bu bölümde ise günün farklı saatlerine farkı değerler girebilirz.

Hareket kontrol aralığı : Burayı 0,5 olarak işaretlioruz.

Hareket alanı tanımla : Önceden belirlediğimiz alan içerisinde hareket olursa bu hareket algılanır diğer hareketler hesaba katılmaz.

Program zaten Türkçe olduğu için geri kalanlarıda siz yapabilirsiniz.Eğer yapamazsanız elimden geldiğince yardımcı olurum.

Ayrıca Yazıyı geçiktirdiğim için çok özür dilerim.

Benzer Başlıklar
  1. İnternetten uydu izlemek

hackolpaxp tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 15.08.2008, 10:01
  2. İnternetten TV izlemek

limicro12 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 20.05.2006, 21:58
  3. TV Kartı olmadan İnternetten TV izlemek

sleazy tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 11.07.2005, 10:59
  4. İnternetten tv izlemek

telo tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 25.11.2004, 21:17
  5. vcd de izlemek üzere cd yi nasıl kopyalamalıyım...

tuncaa tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 24.02.2004, 17:55