bilgisayardaki ip numarası nasıl değiştirilir?
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
16 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan bilgisayardaki ip numarası nasıl değiştirilir?

arkadaşlar komut dan ipconfig yazınca çıkan 3 tane ip no yu nerden değiştire bilirim .lütfen ayrıntılı yazarsanız iyi olur. şimdiden teşekkürler.

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    ZONGULDAK

Eğer bir network üzerinde değilseniz,modeden bağlantı kesin ya da telefon fişini çıkarıp tekrar takın yeniden baplandığı zaman -eğer statik ip sahibi değilseniz-kullanımda olmayan bir ip yi sizin bağlantınıza atar. Ama sizden ADSL kulanıcı bilgilerini isteyebilir..

hayır arkadaş ben bilgisayarın ip nosun dan bahsediyorum modeminkinden değil .ben nasıl değiştiğini görmüştüm fakat unuttuğum için soruyorum.

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    Birol Tekirdağ-İstanbul

Varsayılan Re: bilgisayardaki ip numarası nasıl değiştirilir?

Alıntı Orijinalini Gönderen: shark
    arkadaşlar komut dan ipconfig yazınca çıkan 3 tane ip no yu nerden değiştire bilirim .lütfen ayrıntılı yazarsanız iyi olur. şimdiden teşekkürler.
    ipconfig yazınca senin ip no gözükür.. gerçek ip no değişken ip no o hattaki bs lara atanan ip no lar gözükür..

Fakat adsl(yeni sistem internet) kullanıyorsan gerçek ip no gözükmez sadece diğerlerini gözükür..

Gerçek ip ni bazı siteler girerek öğrenebilirsin
    örnek
    http://www.whatismyip.com/..

adsl modemin fişini takıp çıkartırsan değişken ip no değişir.. gerçek ip no nu değiştiremezsin.. rapid gibi siteler senin gerçek ip no na bakamazlar değişken ip nona bakabilirler bunun içinde adslmodemini kapatıp açman yeterli ...

sen sadece değişken ipni değiştirebilirsin oda denetim masası/ağ bağlantıları/yerel ağ bağlantısı sağ tıkla özelliklere gir aşağıda..

kardeş sen benim aradığım şeyi zaten yazmışın .bu bilgisayardaki o 3 tane ipno ne işe yarıyo .ayrıca vermiş olduğun cevap için teşekkürler.

Benzer Başlıklar

1. bir xx.exe'nin icon'u nasıl değiştirilir?
    TheRaskol tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 17.12.2006, 20:35
  2. ID nasıl değiştirilir
    drjekyll tarafından Oyunlar forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 31.10.2006, 02:59
  3. Ekran kartı nasıl değiştirilir?
    seciss tarafından Overclock ve Modifikasyon forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 10.09.2005, 17:52
  4. Rumuz nasıl değiştirilir?