internete bağlandıktan sonra devamlı sayfa açılıyor
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
6 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
    Varsayılan internete bağlandıktan sonra devamlı sayfa açılıyor
    arkadaşlar merhaba ben yeni bir pc toplattım bu pc de işletim sistemim xp profesional edition .şimdi geçen gün bir trojan girdi vondo adında sistemimde norton yüklü sildim bu virüsü ancak şimdi nette dolaşırken devamlı mc Affe ve Win pro ayrıca disk cleaner diye sayfa lar acılıyor ayrıcada devamlı nette virüs reklamları kendiliğinden sayfa açıyor.şuanda da ekrana :An error has occurred in your computer - free scan yazan en üstündede avertisement yazan bir pencere açılıyor bana yardımcı olursanız çök sevinirim xp ye oldukca yabancıyım birde gelen bu virüs ve trojanlara yeterli değilmi norton acaba ne kullanmam lazım virüs programı olarak saygılar

Antivirüs olarak kaspersky yada nod32 kullanmalısın. Yanında bir tanede antispyware kullanırsan iyi bir koruma sağlarsın. Norton pek iyi bir antivirüs değil doğrusunu söylemek gerekirse. Ancak xpye yabancıysan alışana kadar nortonla devam et. Açılan sayfalar bilgisayrında halen zararlılar olduğunu gösterir. Bunları iyibir spyware ile silebilirsin. Aşağı yazacağım linklerden uygun antispywareyi indir ve windowsun açılışında f5 e basarak bilgisayarını güvenli kipte başlat ve buradayken tarama yaptır.

Avgantispyware 7.5 (öneririm!)

bence kaspersky kullan ve bide google tool bar kullanirsan acilan sayfalari onler

1-) Ad-Aware SE programını kurun ve güncelleştirmeleri yapın,sistemi taratın.
    2-) Kaliteli ve güncel bir Anti-Virüs ile sistemi taratın.
    3-) Norton'u silip yerine başka bir anti-virüs kurmanızı öneririm.(Bence Kaspersky ve ya ücretsiz olan AOL olabilir.)
    4-) McAfee SiteAdvisor v2.3.0 kullanın. :arrow:
    McAfee SiteAdvisor v2.3.0
    Tanıtım:
    McAfee SiteAdvisor, sizi, casus yazılım, reklam botu, çöp posta, tarayıcı istismarı, virüs, kredi kartı bilgisi gibi önemli bilgilerin çalınması, çevrimiçi dolandırıcılık ve kimlik kopyalanması gibi her çeşit web tabanlı saldırıdan korumaya yardımcı olan ücretsiz bir ektir. McAfee'nin otomatik test etme yöntemi, web de sürekli devriye gezerek siteleri tarıyor, dosyalar İndiriyor, e-posta adresleriyle üyelik isteyen sitelere üye oluyor. Herhangi bir siteye üye olmaya çalıştığınızda, site gezinirken ve dosya İndirirken, SiteAdvisor, size yardım edecek ve konrtolü elinizde tutmanızı sağlayacak.

SiteAdvisor, siteleri kırmızı, sarı, ve yeşil renkte işaretliyor. Eğer yeşil renk gösteriliyorsa tamamen güvendesiniz, sarı renk gösteriyorsa dikkat, site, tarayıcı ayarlarınızı değiştirme gibi bir girişimde bulunmuş olabilir. Eğer renk kırmızı ise, site güvenliğiniz açısından tehlikelidir.

SiteAdvisor, siteleri nasıl test ediyor?

SiteAdvisor mühendisleri tarafından geliştirilen otomatik robotlar, siteleri tarayıp, indirme yaparak, e-posta ile üye olarak, test bilgisayarındaki değişikliklere göre, siteleri test ediyor.

SiteAdvisor ile gezdiğiniz site hakkında kuruluş tarihi, sunucunun bulunduğu ülke, popularite gibi bilgiler yanısıra, bilgisayarınızda izinsiz değişiklik yapma, gönderilen e-postaya cevap verme, siteden İndirilen dosyaların güvenliliği, yönlendirilen siteler, rahatsız eden ve otomatik açılan pencere sayısı, üçünçü parti çerezler gibi detaylı bilgi alabilirsiniz.

Homepage - http://www.siteadvisor.com/

boyut - 1.3 MB

http://rapidshare.com/files/13411904...sor_v2.3.0.rar

Alıntı Orijinalini Gönderen: ugurmandas
    1-) Ad-Aware SE programını kurun ve güncelleştirmeleri yapın,sistemi taratın.
    2-) Kaliteli ve güncel bir Anti-Virüs ile sistemi taratın.
    3-) Norton'u silip yerine başka bir anti-virüs kurmanızı öneririm.(Bence Kaspersky ve ya ücretsiz olan AOL olabilir.)
    Şuan nortonla devam etmeli çünkü xpyi tam bilmediğini söylüyor, nortonu kaldırmak saten ayrı bir dert. Alışınca biraz kaspersky kurar olur biter.

Benzer Başlıklar
  1. Bilgisayar 15 dakika bekledikten sonra açılıyor

okidoki tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 09.01.2008, 22:24
  2. İnternete Bağlandıktan Sonra...

Tornedo tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 08.08.2005, 23:39
  3. İnternete Bağlandıktan Sonra Bilgisayar Neden Kilitleniyor?

Tornedo tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 02.08.2005, 14:19
  4. internete baglanınca sayfalar istemeden acılıyor

tifosican tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 26.10.2004, 11:29
  5. Bilgisayar 5 dakika sonra açılıyor

crazy_supreme tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 01.03.2003, 00:53