PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
18 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Modem e nasil reset atilir?

Rapidden beklemeden indirmek istiyorum. Bunun icin modem e reset atmak gerekiyormus. Modem e nasil reset atilir? Modem e reset atinca dezavantaji var mi? Bir zarari olur mu? Ne degisir?
    Firefox kullaniyorum. Acaba firefox un ip degistirme secenegi yada eklentisi falan var mi?

Bu alttaki yöntem hakkinda ne düsünüyorsunuz? Tskler.#

---------
    modeme hiç dokunmadan reset atma

Evet ArkadaşLar Bildiğimiz Gibi Rapidshare Parasız Üyeleri Sinir Eden Bir Indirme Sistemi Kullaniyor. Tarif Edeceğim Yöntemi Hepimiz Biliyoruz Fakat Ben Kısa Yolunu Anlatıcam Size.

Malüm Rapidshare de Limitimiz Dolunca Modem Açıp Kapatıyoruz Fakat Buda ModemLerimize Zarar Veriyor ve Çoğu Arkadaşımızın Modemi Bu Yüzden Bozuldu

Şimdi Modemi Kısa Yoldan Komut Kullanarak Resetleyeceğiz :

Başlat => Çalıştır => => CMD Ardından

1) ipconfig /flushdns (Burada DNS Önbelleğini Silmiş Oluyoruz)

2) ipconfig /release (Burada Ip Adresimizi Serbest Bırakmış Oluyoruz 0.00.00.0 Vs. )

3) ipconfig /renew (Burada Yeni Ip Adresi Almış Oluyoruz)
    Babam iki tür insan bulunduğunu söylerdi. İşi yapanlar ve yapılan işten kendine kredi çıkartanlar. O, benden birinci grupta yer almam için çalışmamı istedi. Zira bu grupta diğerinden daha az rekabet vardı. Indra Gandhi

shark isimli arkadaşımız arştırıp başlık açmıştı forumda bir arayın isterseniz.

Alıntı Orijinalini Gönderen: gokmenardali Mesajı Görüntüle
    boşver good dialog herzaman bunu yapıyor daha önce de anlattım bir değişklik göremedim.

merak ettiğim modem derken ADSL modemlerden bahsediyoruz sanırım bu modemlerin birkaç tipi var.

Biri sadece modem olanı bi diğeri içinde firewall ve switch bulunan hatta içinde router da bulunanı var hepsi de farklı nedenlerle takılır ve resetlenir. sadece komut satırıyla çözülebilirse neden bunlara reset butonu koymaya gerek duymuşlar.

Bahsettiği yöntem neye reset atıyor. Mesela benim modemdeki firewall ile ilgili bir problem olsa bu şekilde "reset" atsam bir işe yaramaz. Girip yazılımı sıfırlamam lazım. ama gel de bu arkdaşa bunu anlat.

Bırak bildiği gibi yapsın.

Teşekkür et geç git, aaaa çok süper emeğine falan de gitsin. Nasıl olsa bu foruma fazlası zarar

Mesaj iki jere gitmiş bari ikinciyi düzelteyim. modemdeki reset tuşu ne işe yararar?

Komut satırından önerdiğin yöntem her modemde işe yarar mı?
    En son MR_C tarafından düzenlenmiştir: 29.09.2007 20:38

Alıntı Orijinalini Gönderen: gokmenardali Mesajı Görüntüle
    arama yapmistim ve basliklara da basliktim ama bir türlü cözümü bulamadim. bilmem anlatabildim mi?
    Babam iki tür insan bulunduğunu söylerdi. İşi yapanlar ve yapılan işten kendine kredi çıkartanlar. O, benden birinci grupta yer almam için çalışmamı istedi. Zira bu grupta diğerinden daha az rekabet vardı. Indra Gandhi

Benzer Başlıklar

1. Bilmeyenler İÇİN NASIL FORMAT ATILIR(resimli anlatım)
    karantina tarafından Windows İpuçları forumunda
    Yanıt: 17
    Son Mesaj: 09.05.2012, 14:02
  2. cable modem reset problemi
    alp_ tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 16.12.2005, 23:03
  3. N-GAGE NASIL FORMAT ATILIR
    bedewjin tarafından Mobil Aygıtlar forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 11.08.2005, 17:17
  4. msnden nasil baska msneye dosya atilir
    kizilejder tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 22.03.2005, 21:26
  5. windos xp nasil kurulur?kurmadan önce format nasiıl atilir?
    research tarafından Windows İpuçları forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 05.10.2004, 07:43