Kablosuz modem ile masaüstü bilgisayara bağlantı
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar

Varsayılan Kablosuz modem ile masaüstü bilgisayara bağlantı

Masaüstü bilgisayara kablosuz modem ve kablosuz usb adaptör ile bağlantı yaptım.

Bilgisayarı açtığımda internet bağlantısı sağlanmıyor ve 871122 hatasını veriyordu. Internetten araştırdım ve Hizmetler bölümünde kablosuz sıfır yapılandırma hizmetine çift tıklayıp başlat deyince düzeldiği yazıyordu ve bunu denedim. Bu işlem ile bağlantı gerçekleşiyor fakat bilgisayarı her açtığımda internete bağlanmak istesem hep bu işlemi yapmak zorunda kalıyorum.

Unutulmuş bir ayar sorunumu var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    En son pathem tarafından düzenlenmiştir: 26.09.2008 23:10

Katılım Tarihi
    2007

Tekrar aynı yere gel kablosuz sıfır yapılanırmaya çift tıkla Kurtarma sekmesine tıkla ve tüm "Eylem Yürütmeleri" "Hizmeti Yeniden başlat"'a getir ve Hizmeti 1 dakika sonra başlat bölümündeki 1'i 0 yap ve Tamam de çık yeniden başlat bilgisayarını ve test et.

Alıntı Orijinalini Gönderen: pathem Mesajı Görüntüle
    Masaüstü bilgisayara kablosuz modem ve kablosuz usb adaptör ile bağlantı yaptım.

Bilgisayarı açtığımda internet bağlantısı sağlanmıyor ve 871122 hatasını veriyordu. Internetten araştırdım ve Hizmetler bölümünde kablosuz sıfır yapılandırma hizmetine çift tıklayıp başlat deyince düzeldiği yazıyordu ve bunu denedim. Bu işlem ile bağlantı gerçekleşiyor fakat bilgisayarı her açtığımda internete bağlanmak istesem hep bu işlemi yapmak zorunda kalıyorum.

Unutulmuş bir ayar sorunumu var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Aslında çözümü gayet basit sanırım gözünüzden kaçmış. Cd den usb adaptor için pc ye yüklediğiniz programın kısayolunu başlangıçtan kaldırın yada ayarlarından otomatik başlamasını engelleyin.
    yani programlar>başlangıç sekmesinden o yazılımın kısayolunu kaldırın. daha sonra eğer kapalıysa ''Hizmetler bölümünde kablosuz sıfır yapılandırma hizmeti'' ni otomatik olarak başlatın. artık aynı işlemi her seferinde yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Dediklerinizi yaptım ama olmadı.

Artık bu ayardan sonra ağ bağlantılarından Kablosuz ağ ayarlarımı yapılandırmak için windowsu kullan kutusunu da her seferinde işaretlemem gerekiyor.

Bu ayarlar her seferinde kapalı konuma geliyor.

Bu işlemleri yapmayınca internet bağlantısı gerçekleşmiyor. Başka bir sorun olabilir mi?

Bağlantıyı usb adaptörün yazılımından sağlamayı bilmiyorum.

Benzer Başlıklar

1. Masaüstü bilgisayarı kablosuz ağa nasıl bağlarım ?
    demiraliakyar tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 07.09.2008, 19:54
  2. Yanıt: 3
    Son Mesaj: 15.06.2008, 18:53
  3. Philips kablosuz modem bağlantı sorunu
    AyHaN_ tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 13.03.2008, 23:42
  4. kablo modem kablosuz bağlantı
    trapez tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 4