"Kayıt Defteri Düzenleyicisi" ve "Görev Yöneticisi" Açılamıyor
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
12 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Lightbulb "Kayıt Defteri Düzenleyicisi" ve "Görev Yöneticisi" Açılamıyor

Bugün bizim okuldaki bir bilgisayara USB parmak belleğimi taktım. Keşke takmasaydım. Eve gelince de evdekine taktım. autorun dosyaları mı desem, fe.bat dosyaları mı desem, system32'ye saldıran dll ve exe'ler mi desem... Windows XP Pro SP3 kullanıyorum ve bu lanet olası Otomatik Kullan özelliği yüzünden tüm PC kafayı yedi. Acaba bu virüs mü truva atı mı her neyse sorunu çözmek için forumda arama yaptım ve şunu kullanayım dedim : http://kahtametem.meb.k12.tr/sil.rar . Kullandım, işe yaradı da; ancak bir aşamaya gelince takıldı(m). "sil_01062008.bat" dosyasını uyguladıktan sonra sıra "klasor_secenekleri_gizli_ozelligi_secilebilsin.re g"e gelmişti ki regedit hatasını aldım. Sonradan da "Kesin bir yazılım/exe engelliyordur bunu. Dur bi' kaldırayım." dedim; ancak taskmgr hatasını aldım.

(Bilgisayar yöneticisi yetkim var, XP'yi yüklerken açtığım 1. kullanıcı hesabıyla oturum açıyorum ve Administrator değil.)

Kafayı yemek üzereyim.

Not: autorun'da yani bir sürücüye (C:,D: vb.) çift tıkladığımda çıkan sorun gitti. Sonradan McAffe'yi silip Anti-Vir'i yükledim ve bulup silmeye başladı. Artı olarak SUPERAntiSpyware Professional (deneme sürümü) ile de taratıyorum
    (şimdiki zaman) (ikisine de ne bulursanız silin komutunu verdim). Büyük bir olasılıkla truva atından kurtulacağım -inşallah-. (Ayrıca Windows Defender da kullanıyorum; ancak fazla bir işe yaradığı söylenemez.) Kanımca bu regedit ve taskmgr bu taratmalarla geri gelmeyecek.

Win. XP'yi yeniden yüklemeden, Sistem Geri Yükleme kullanmadan, hasarsız ya da en az hasarlı biçimde nasıl geri getirebilirim PC'mi?
    (Bir de USB parmak belleğin içine virüs kaçmaması için neler yapabilirim? Okuldaki bilgisayarlarla işim çok oluyor.)

* Forumda arama yaptım, ancak bulamadım. Eğer daha önceden varsa, o konunun URL bağlantısını paylaşın.

Katılım Tarihi
    2007

Önce Combofix ile güzel tarama yaptır Flash belleğinde takılı olsun gözden kaçan tüm virüsleri spyları en iyi şekilde siler sistem ayarlarının çoğunu onarır.

Açamadığın görev yöneticisi ve regedit için şu program tam sana göre her zaman flash belleğinde Combofix ve XP sorun giderici olsun.

Ayrıca okuldaki bilgisayara flash belleğini takmadan önce ctrl alt del yaparak gördüğün abuk yazılımların görevini sonlandır öyle kullan.Onlarada tarama yaptır.

Thumbs up

Alıntı Orijinalini Gönderen: clickonline Mesajı Görüntüle
    Önce Combofix ile güzel tarama yaptır Flash belleğinde takılı olsun gözden kaçan tüm virüsleri spyları en iyi şekilde siler sistem ayarlarının çoğunu onarır.

Açamadığın görev yöneticisi ve regedit için şu program tam sana göre her zaman flash belleğinde Combofix ve XP sorun giderici olsun.

Ayrıca okuldaki bilgisayara flash belleğini takmadan önce ctrl alt del yaparak gördüğün abuk yazılımların görevini sonlandır öyle kullan.Onlarada tarama yaptır.
    Sana nasıl teşekkür edebilirim, bilmiyorum. Bu önerdiklerini bir CD'ye yazdıracağım. Kesinlikle işe yaradı. Hiçbir şeye dokunmadan sadece izledim ve gerçekten mutlu sonla bitti. Haydi hayırlısı!..

Katılım Tarihi
    2007

bu konulardan forumda hemen hemen hergün bir tane açılıyor formu biraz dikkatli takip ederseniz yada arama yaparsanız yüzlerce konu var

Katılım Tarihi
    2007

Ama o başlıklarda bu programlar yok hem mesaj sayısı olmuş bilmem kaç okuyana kadar format atarım daha iyi o derece yani : )

Benzer Başlıklar

1. Yanıt: 29
    Son Mesaj: 27.03.2010, 20:08
  2. "Görev yöneticisi" sayfa hatası problemi
    cankacar tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 29.10.2008, 16:33
  3. Hangi Ekran Kartı "Asus 8600 GT" "SAPPHIRE ATI HD2600PRO"
    orhan60 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 16.05.2008, 15:56
  4. """ Vista ' da Açılışa Nasıl Logo Koyuyoruz """