PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Uzaktan Airties RT-206 Modemime bağlanmak istiyorum

Uzaktan Airties RT-206 Modemime bağlanmak istiyorum. Bunun için yapmam gereken şeyleri detayları ile yazacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Amacım ise şu, uzaktan bir kendi evimdeki bilgisayarlara falan ulaşmak, program kullanmak gibi bir derdim yok. Sadece uzaktan modemime girerek kablosuz ağı belirli saatlerde örneğin gece 12 de kendim devre dışı bırakmak ve kardeşimin sabaha kadar internete girmesini engellemek istiyorum.

Katılım Tarihi
    2008
    Yer
    Çatalca/İstanbul

Bunun yerine ttnet aile koruma programını dene. Uzaktan bağlanmak için önce statik ıp alman gerekir birde ondan sonrası var tabi.

Bunu yapabilmen için bağlanacağın bilgisayarda uzak bağlantıya izin ver seçeneği işaretli olmalı ve uzak kullanıcıları seç seçeneğinden senin bilgisayr adın tanımlanmış olmalı. Menü ile analatacak olursak:
    Önce bağlanacağın bilgisayar için
    Bilgisayarım/sağ tıkla/özellikler/uzak/ uzak kullanacılara izin ver işaretle/uzak kullanıcıları seç/ senin bilgisyarın adı girilir(Kendi bilgisayarında bilgisayarım/sağtıkla/özellikler/Bilgisayar adı/Tam bilgisayar adı yazısının yanıda görürsün). Bu sayede o bilgisayar sana uzaktan bağlantı izini vericek
    Senin yapman gereken:
    Başlat/donatılar/uzak masaüstü bağlantısı/ bağlanacağın bilgisayarın adını gir(Evdeki bilgisayarda bilgisayarım/sağ tıkla/özellikler/ bilgisayar adı seçeneğinden öğrenebilirsin). Bu şekilde yaptığında evdeki bilgisayarın ekranı senin masaüstünde ayrı bir pencere olarak görünecek. Daha sonra o pencerede internete gir ve adres çubuğuna 192.168.2.1 yaz. Benim bildiğim kadarı ile airties modemlerin ip adresi bu. Eğer modem kullanıcı adı ve şifre isterse bu kısma gerekli şeyleri girmen gerek. Genellikle kullanıcı adı admin, şifre 1234 olur. Ama bilmiyorsan ttnet te modemler için gereken kullanıcı adı ve şifreler var. Biraz ayrıntılı, karışık gelebilr ama kolay.

teşekkür ederim..

Katılım Tarihi
    2009
    Yer
    Herhangi Bir Yerden...

TTnetin verdiği modem ise TTnet aile koruması var, ayrıca zaten yukarda anlatılmış. Birde Türkçe Menüsü var ise modem arayüzünde yapman gerekenler anlatılmış baktın mı oraya?

Benzer Başlıklar

1. kablosuz modemime bağlanamıyorum
    niniel tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 13.09.2007, 15:58
  2. Modemime bağlanamıyorum
    hunter tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 17.11.2006, 23:44
  3. airties rt210 wireless modem ve airties usb ethernet
    lasvegaswings tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 4