Kablosuz Ağa bağlananları Nasıl Görebilliriz...
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
6 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
  1. Varsayılan Kablosuz Ağa bağlananları Nasıl Görebilliriz...

Selam arkadaslar...bi kac gundur net hızı cok düşük...filmleri 20-30 kb hızla indiriyo...hatta bazen 8-9 kb felan oluyo...önceden 100kbleri geciyodu...o yuzden modemı baskalarının kullandıgından suphelenıyorum...
    ben cok anlamıyorum modemı kullanları nasıl gordugumuzu...ancak 192..168.2.1 den gırdım modeme ve routıngı tıkladım ordan routıng tablosunu tıkladım asagıdakı resımde gordugunuz gıbı 5tane kullanıcı var...yanı ben öyle bılıyorum bu tabloda gorunenlerın modemı kullandıgını yanlıssam duzeltın....

http://a.imageshack.us/img59/7981/adszwsa.png

şifreyı deıstrdım kablosuz agın sıfresını...ılk deıstırgımde yukardakı resımde son ıkı sırada gozuken 2 kullanıcı vardı...babamla benım pc kabloyla baglanıyo modeme...o yuzden sıfreyı deıstırınce bıızm net kopmadı....sonra kardesımın pc kablosuz gırıyo sadece onun sıfresını gırdım yıne bu resımdekı gıbı 5 kullanıcı oldu..
    sımdı merak ettıgım konu bu resımdekılermı modemı kullanıyo ve egerkı kullanıyosa dısardan gırenlerı nasıl engelleyebılırım...yardımcı olursanız sevınırım sımdıden tesekkurler....

MODEMIN MARKASI : AİRTİES RT-210

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    _____İstanbul____

dışardan giren yok aslında biri modem arayüz bağlantı girişi loopback te modemin bağlı olduğu pc içindeki ethernet ipsi(galiba) yani modeme sizden başka kimse bağlı değil hız düşüklüğüne gelince aynı anda tüm kullanıcılar nette dolaşıp en azından 2 si bir şeyler indirse ve karşı sunucu yani download ettiğiniz sunucuda tam güçte imkanı yoksa download hızı yerlerde sürünür.

sistem
    Intel Core 2 Quad Q6600 2400 MHz-Asus P5G41T-M LX-xigmatek red scorpion cpu fan soğutucu-MSI 6950 TWİNFROZR2 2GB 256 BİT GDDR5-Xigmatek 700 W psu-kingston ddr3 1333Mhz (2x4) 8 gb ram-320 gb+1 Tb hdd-win7 ULTİMATE 64 bit

3. Varsayılan

Ya oncednde 2-3 tane kullanıcı bırlıkte nette dolasrdık bıseyler ındırdık ama yıne hız bu kddar yerlrde sürünmüyodu...yanı yıne 90kb ile film indirodk...ama şimdi bı tek ben fılm ındırıyorm ve hız o kdar dusukkı..youtubedakı en basıt seylrı bıle bı saatte yukluyo...yanı burda bı anormallık var ama çözecem bakalm ayrıca cevabın ıcın saol kardesım...

ilk olarak modemin arayüzüne bağlanırken 192.... sonraki aşamada girdğin şifreyi değiştir şifreleme sistemini wpa2 veya wpa kullan sendeki modemdede olması gerek mac filtresi bunu aktif edip sadece kablosuz bağlanan pclerin(baban,kardeşin)mac adresini yaz..mac adresini öğrenmek için ilgili pcye komut satırına ipconfig /all yazın örnek bir mac adresi:00-1C- gibi olur unutmayınki ilgili pcdeki kablosuz adapterin mac adresini ediniceksiniz..sanırım taş gibi oldu bu şekilde ayrıca wpa şifreleme sistemide çok serttir kırılması çok zormuş ancak olurya komşdan biri arakladı diyelim şifreyi pcden mac filtreden geçemez....
    En son receb tarafından düzenlenmiştir: 07.09.2010 03:50

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    _____İstanbul____

eğer youtube proxy ile bağlıysan bu tip yavaşlamalar söz konusu olabilir bir de ttneti ara bu aralar paso tamirat yapıp duruyorlar.

sistem
    Intel Core 2 Quad Q6600 2400 MHz-Asus P5G41T-M LX-xigmatek red scorpion cpu fan soğutucu-MSI 6950 TWİNFROZR2 2GB 256 BİT GDDR5-Xigmatek 700 W psu-kingston ddr3 1333Mhz (2x4) 8 gb ram-320 gb+1 Tb hdd-win7 ULTİMATE 64 bit

Benzer Başlıklar

1. wireless modemlere bağlananları görme ve engelleme
    melih01 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 22.07.2010, 14:15
  2. Yanıt: 1
    Son Mesaj: 17.08.2009, 15:34
  3. kablosuz ağa nasıl çevirebiliris?
    hsncabar1 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 21.02.2009, 19:03
  4. kablosuz modeme bağlananları görme