Nasıl Anlarım Yardım Edin
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
    Varsayılan Nasıl Anlarım Yardım Edin
    benim sorunum pc me benden izinsiz girilmiş olmasından şüphe etmem.facebookta online sohbet ederken karşımdaki kişi neden öle yazdın demesiyle ortaya çıktı.daha öncesinden de bazı şüphelerim var.yazmadığım bişeyi yazdığımı söledi ben bağlantıyı kestiğim anda pc ekranımda siyah zemin üzerine beyaz yazı ile windows çok ciddi bir tehtitle karşılaştı kapatılması gerekiyor dedi ve pc kendini kapattı.açıldığında modemi taktım ip numramın son haneleri değişti ama pc me girilmişmi yoksa sadece facebook a mı girilmiş anlamadım.superantispy free edition diye bişe kulanıyorum.başka ne kullanabilirim nasıl güvende olabilirim.facebook ve forum sitelerindeyken ip numaramı nasıl değişe bilirim.eğer yardımcı olursanız çok memnun olurum.hack saldırısı olduğunu nasıl anlarım ne yapmam gerekir.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Ankara
    Bilgisayarınızda muhtemelen zararlı yazılımlar var. http://www.avg.com/tr-tr/avg-rescue-cd-download bu linkten AVG Kurtarma CD'sini indirip CD'ye yazdırın. Bilgisayarınızı bu CD ile başlatın, güncelleştirmelerini yaptırıp taratın. Bilgisayarınızda olduğunu söylediğiniz yazılım SuperAntiSpyware ise o program sadece Trojan vb. için koruma sağlar ve son derece etkilidir. Eğer değilse http://www.superantispyware.com/download.html bu linkten SuperAntiSpyware'in Full Trial'ini indirin, güncelleştirmelerini yaptıktan sonra Complate Scan seçeneği ile bilgisayarınızı taratın.

Yukarıdakileri yaptıktan sonra da en kısa sürede bilgisayarınıza, mümkünse Internet Security olan ücretli veya ücretsiz bir antivirüs programı yükleyin.

Varsayılan çok sağolun
    öncelikle DETONATOR çok sağolun.ben AVG 9.0 kullanıyorum yanı sıra superantispyware free edition bide ip numarası değiştirmeye yarar denilen online-armor 4.0.0.45 free ama bu galiba avg ile sorun yapıyor.birşey yüklemek yada silmek istediğimde online-armor devreye giriyor.ip değiştirdiğinede inanmıyorum açıkcası.ben forum ve facebook ta ip numaramı nasıl değişe bilirim.bunun bir yolu varmıdır.sohbet odalarında ip değişmek mümkünmüdür.bide pc me girildiğini anlamanın bi yolu yok mu.bişe daha var pc i her açtığımda bi süre sonra RUNDLL c/program files/common files/pareto logic/UUS2/UUS DLL yüklemede hata diyor .çok sordum galiba kusura bakmayın çok kolay gelsin dediklerinizi göz ardı etmiyceğim.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Ankara
    - DLL hatası için http://www.paretologic.com/ bu linkteki programı deneyin.

- AVG 9.0 ile AVG Kurtarma CD'si aynı şey değildir, deneyin.

- SuperAntiSpyware'in ücretsiz sürümü de iyidir, Complate Scan seçeneği ile taratın.

- Online-Armor dediğiniz şeyi bilgisayarınızdan bir daha yüklememek üzere kaldırın, bu tip mucizeler yoktur ve içlerinde her türlü şeyi barındırabilirler. İnternet üzerinde gerçek anlamda IP gizleme diye birşey de yoktur. Mevcut programlarla ancak acemi hacker özentilerinden gizlenebilirsiniz. Zaten gizlediğiniz IP'nizi bulabilecek yetenekte olanların da muhtemelen sizinle işleri olmaz. Hide-IP diye farklı ülkelerden IP gösteren bir program var, yıllar önce denemiştim. En azından o zamanlar içinde zararlı bir yazılım yoktu, şu anki halini bilemem, bu nedenle de tavsiye edemem.

- Anlamanın yolu; bilgisayarınızda kapsamlı zararlı taramaları yapmaktır. İlk mesajınızda yazdığınız gibi, yazışmalarınıza müdahale ediliyorsa; bu müdahaleyi sağlayacak bir zararlı yazılımın bilgisayarınızda olması gerekir.

çok yardımcı oldunuz tekrar teşekkür ederim..

Benzer Başlıklar
  1. Ram bozukmu nasıl anlarım

bunnybaba tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 12.08.2010, 17:27
  2. Yanıt: 0
    Son Mesaj: 28.08.2009, 11:40
  3. İşlemciyi nasıl anlarım...

trityum tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 17.08.2009, 17:05
  4. Bilgisayarım da Keyloger olup olmadığını nasıl anlarım ve nasıl silerim?

altunoz tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 17
    Son Mesaj: 10.07.2009, 20:55
  5. bilgisayarıma başkasının girdiğini nasıl anlarım ve nasıl korunabilirim?

kardelen297 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 12.11.2007, 11:21