Wireless modeme anten ekleme - Sayfa 2
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 - 18 arası sonuçlar
  1. Post
    Alıntı Orijinalini Gönderen: popu1er Mesajı Görüntüle
    Arkadaşlar konuyu doğru yeremi açtım bilmiyorum... Elimde TTNet'ten aldığım wireless kablosuz modem var ufak 1 tane anteni var ve diğer odadan bile pek verim alamıyorum. Resmi sitedeki resim çift anten modem ancak bana verdikleri tek ve ufak bir antenli bu işte yanlışlıkmı var anlamadım ve asıl soruma gelince ben buna ekstra anten taktırmak istiyorum wireless anten herhangi bir bilgisayarcıya bu anteni taktırdığımda daha iyi verim alabilirmiyim ve taktırabilmem mümkün mü? yani takılabiliyormu? bilgi verirseniz sevinirim...
    Eğer değiştirmek gibi bir imkan varsa TTnet bayilerinden değiştirirler diye düşünüyorum belki de ufak bir fark alırlar.

Alıntı Orijinalini Gönderen: makkarna Mesajı Görüntüle
    Şöyle yap.Modem arayüzüne gir önce wireless kanalını değiştirmeye çalış 1 ila 13 arası değerdir ve tek tek dene bu kanalları.Her kanal değiştirişde bilgisayarın wireless bağlantısını kapat aç test et.

Eğer bir değişiklik olmazsa şifreleme türünü değiştir.WPA WEP WPA2 gibi.

Yan odadan çok az çekmesi çok ilginç.Birde Firmware sürümüne bak genel bilgilerden eğer güncel sürüm varsa onu yüklersin.
    Teşekkürler denicem bunların hepsini çok saol...

Alıntı Orijinalini Gönderen: dabbe1 Mesajı Görüntüle
    senin kablosuz ağ kartının performansı kötü olmasın...
    Hiç sanmıyorum özelliklerini vs. çok çok araştırdım ve öyle aldım...

Tek bir duvardan bu sorun olmaz.

4. Varsayılan
    Bize de hayırlı olsun demek düşer o zaman
    Çok populer bir netsözü..!!Linki baban bile verse virustotalde tarama yapmadan indirme''...

Alıntı Orijinalini Gönderen: makkarna Mesajı Görüntüle
    Şöyle yap.Modem arayüzüne gir önce wireless kanalını değiştirmeye çalış 1 ila 13 arası değerdir ve tek tek dene bu kanalları.Her kanal değiştirişde bilgisayarın wireless bağlantısını kapat aç test et.

Eğer bir değişiklik olmazsa şifreleme türünü değiştir.WPA WEP WPA2 gibi.

Yan odadan çok az çekmesi çok ilginç.Birde Firmware sürümüne bak genel bilgilerden eğer güncel sürüm varsa onu yüklersin.
    Benim modemde WPA/WPA2 ve WPA2 seçeneği var şuan WPA/WPA2 seçili sizce sinyal konusunda hangisi daha iyidir....

6. Varsayılan
    eywallah cok işime yaradi

Alıntı Orijinalini Gönderen: dabbe1 Mesajı Görüntüle
    wpa2 daha iyi ama sinyal gücüne etkisi olmaz... b/g seçersen sinyal tipini daha iyi olur... modem n teknolojisine uyumlu değilse tabi...
    b/g derken şuan zaten 802.11b/g seçili gelişmiş ayarlarda şifreleme türünüde wpa2 yaptım.

Kullandığım modem Airties RT-206v4 sinyali alan wireless Everest 1 Km. menzilli.

Benzer Başlıklar
  1. wireless anten kaplosu

seloo19 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 22.11.2010, 17:46
  2. wireless anten güçlendirme

45BRK45 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 13.11.2010, 18:19
  3. wireless anten arıyorum

sahin42 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6