PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
3 sonuçtan 1 - 3 arası sonuçlar

Varsayılan kablosuz modemle Acces pointi kablosuz nasıl bağlarız

Arkadaşlar benin şöyle bi sıkıntım var interneti karşı apartmanla kablosuz ortak kullanıyoruz arada yol var.Fakat bana kablolu internet lazım bunun için TL-WR941ND router aldım.Kullandığımız modem de yeni zaten TD-W8961ND.Fakat modemle router i kablosuz birbirine bağlayamadık.Router modemi WDS de görüyor mac adresi ni de kaydediyorum.Modem de kablosuz arayüz ayarlarında WDS ayarlarına router mac adresini girdim.İki cihazı da 11. kanala ayarladım ikisinin de şifreleri aynı.Router farklı IP numaraları denedim sonuç olumsuz.router dan internete ne kablolu nede kablosuz bağlanamıyorum.
    yardımlarınızı bekliyorum iyi çalışmalar....

NOT:iki cihazda da QSS özelliği mevcut.kullanım kılavuzuna göre modemin QSS ''PBC''(seçili iken) menüsünü başlat dediğimizde ikinci bir menü açılması lazım bu menü açılmıyor.Ayrıca QSS modunda Pin kodu girme (bağlanacak routerın)yöntemi ile de denedim sonuç olumsuz.

Genel Moderatör
    Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    İZMİR

Adsl modem ile router (acces point) LAN IP aynı ise çakışmadan dolayı bağlantı alamıyor olabilirisiniz.Ağınızdaki cihazlar oluşturan marka TP-Link ve LAN IP iki cihazında aynı değiştirmelisiniz.Kurduğunuz ağdaki adsl modemin lan ip 192.168.1.1 ise sizdeki router (AP) lan ip değerini 192.168.1.2 yada 192.168.2.1 gibi değişik numara veriniz bu şekilde düzgün çalışacaktır.WDS kısmında cihazlar birbirini görüyorsa bu ayarı yaptıktan sonra çözüm olması lazım.Eğer ağda kullanılan adsl modemde mesh desteği yoksa bu sıkıntı yaratacaktır.Şu zamana kadar uyguladığınız tüm adımlar doğru ve olması gereken şekilde.İster mac adresi girin isterse adsl modem de oluşturulan pin girin net bağlantı almanız gerekiyordu.Son olarak güvenlik protokolleri aynı olması lazım.Modemden WPA-PSK ise AP WPA-PSK olarak ayarlayın.Biri WEB diğer WPA-WPA2-PSK olursa bağlantıyı görür ama erişim yapamaz!.

modem ile router aynı marka tp link.Yazdıklarınızı tüm detayları ile uyguladım.Fakat modem router ı bir türlü görmüyor.Acaba modem sorunlu mu?Yoksa algılaycı olarok çalışması için extra bi ayar mı var?
    kullanma kılavuzu aşada ilginiz için teşekkürler.

http://www.tp-link.com/english/soft/201111210073313.pdf

Benzer Başlıklar

1. Zyxel Kablosuz Modemle Sorunu
    Shutdown_53 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 18.08.2010, 21:21
  2. Laptopta Wirelees Yok Kablosuz modemle...
    onur1156 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 13.03.2010, 12:11
  3. kablosuz modemle
    baranf tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 26.10.2009, 23:31
  4. kablosuz modemle hem pc hem notebook bağlantısı
    franco tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 11.08.2008, 20:06
  5. kablosuz modemle internete giremiyorum !
    osmanq tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 10.05.2008, 06:53