şifre istemeden kablosuz ağa bağlanma
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan şifre istemeden kablosuz ağa bağlanma

Arkadaslar modeme farklı bi pc nin mac adresini kaydediyomussun.şifreyi yanlıs bile girse otomatik bu ağı tanıdıgı için internete bağlanıyormus. ben diğer laptopumun mac adresini modeme kaydetmek istyorum. şifre yanlıs bile girilse otomatik tanımasını istyorum. Böle bişe warmı ?

Katılım Tarihi
    2009
    Yer
    İyilik,Sevgi Olan Her Yerde...

mac adresini tanıtmak ve diğer tanıtılmamış cihazların bağlanmasına izin vermiyorsun yanlız şifreyi yanlış yazsan bile dersen orası karaışık biraz bazı modemler izin verebilir ama bazılarıda vermeyebilir yani daha öyle şey görmedim şifreyi kaldırıp mac filtreleme yaparsan orası olur şifresiz girebilirisn.

Katılım Tarihi
    2009
    Yer

Alıntı Orijinalini Gönderen: confickerbelasi Mesajı Görüntüle
    rüyasında görür olmaz mac adresini serbest listede olması yanlış veya şifresiz bağlanmasını sağlamaz ya şifre olcak yada olmucak tabi şifresiz çalışmayabilir wifi telekom modemlerin wifi şifresiz çalışmasını engelletti.
    olmaz diye bişey yok 1. seçenek bazı modemlerde yapabiliyor ve sende öyle söylüyorsun yazdığına göre..
    2. seçenek ise mac adreslerini izin verip hangileriistiyorsa neti de şifresiz yaptımı o macler harici mac bağlanamadığı için şifresiz olarak belirtilen maclerden şifresiz bağlanabilirisn.

Katılım Tarihi
    2009
    Yer

Alıntı Orijinalini Gönderen: confickerbelasi Mesajı Görüntüle
    telekom,ttnet ve T.İ.K wifi modemlerin şifresiz olmasını yasaklamışmı ne modemin kullanma kılavuzunda yazar airties air 6271KN şifresiz wifi'yı çalışmıyor ve dabbe1 iki günde bir şifre değiştirirdi o zaman mac filitresinede kayıtlı pci kart vardı şifre yanlışken yerel ağ oluyordu yada bağlanmıyordu.
    Öyle sorunlar olması doğaldır ve tek o modemde veya birkaç modemde sorunlu olabilir ancak TTnet ve diğer kuurluşların mac şifreleme ile ilgilibişey duymadım öyle olsa modem şirketlerinden yeni sürüm firmwareleri yeniliyerek mac filtreleme özelliğini kaldırmaları lazımdı bende şuanda mac şifrelemek için menü var ancak kullanmıyorum. yani öyle bişey olcağını sanmıyorum..Şifresiz wifi nin çalışmaması şifreleme tekniği ile alakalı olması çoğunlukdadır wpa2-psk ve güvenlik doğrulamasımı ne öyle bişey olması lazım AES oalrak olması lazım.

Alıntı Orijinalini Gönderen: saymoo Mesajı Görüntüle
    Arkadaslar modeme farklı bi pc nin mac adresini kaydediyomussun.şifreyi yanlıs bile girse otomatik bu ağı tanıdıgı için internete bağlanıyormus. ben diğer laptopumun mac adresini modeme kaydetmek istyorum. şifre yanlıs bile girilse otomatik tanımasını istyorum. Böle bişe warmı ?
    doğrusu öyle değil tam tersi mac filtreleme yapıyorsun şifreyi doğru bile girsen bağlanamazsın yani modemdeki mac filtresini açıp izin verdiğin kablosuz aygıtının mac adresini yazıyorsun

Benzer Başlıklar

1. kablosuz ağa bağlanma hakkında
    derya78 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 12.06.2010, 11:20
  2. Kablosuz Bağlanma Sorunu
    dj_comely tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 06.08.2009, 10:21
  3. WindowsXP ile kablosuz ağa bağlanma
    cemboli tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5