Telefondaki virüs nasıl temizlenir?
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 3 123 SonSon
14 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Telefondaki virüs nasıl temizlenir?

Sanırım telefonuma virüs girdi çünkü bilgisayara bağladığımda DevLOGO şeklinde açılamayan (program dosyaları gibi) dosyalardan olduğunu fark ettim. Silmeye çalıştım ama telefonu tekrar çıkarıp bağladığımda hala ordaydı. tekrar sildim ama fayda yok. O dosyayı görünce başka bir şeyi açmadım ama telefon sürücüsüne tıkladım. Acaba bilgisayara bulaşmış mıdır? İnternetten alışveriş yapıyorum çok endişelendim açıkçası.. Sanal kartım da yok..
    Teldeki dosyalara güvenlik taraması yaptıramadım. Sağ tıkla çıkmıyo tarama seçeneği bende telefon bilgisayardayken virüs taraması yaptırıyorum telefonu da tarar mı acaba? Malware ve avg-free..
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Bu arada söylemeyi unuttuğum bir şey var. Bu olayı fark etmeden yarım saat kadar önce gezginlerden (virüssüz bir site olduğunu düşünüyordum) videoyu mp3e çeviren bir program indirdim. oradan telefona bir kaç ses dosyası atacaktım (müzik değil izleyemediğim bazı tv programları) o arada farkettim acaba programla alakası olabilir mi? youtube videolarını da şu programla indiriyorum http://www.gezginler.net/indir/youtube-downloader.html bu bir kaç aydır bilgisayardaydı. Yeni indirdiğim programda şu : http://www.gezginler.net/indir/free-...converter.html

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    _____İstanbul____

bence sorun virüsle alakalı değil sadece kurduğun programlar telefon ikonunu değiştirmiş !

sistem
    Intel Core 2 Quad Q6600 2400 MHz-Asus P5G41T-M LX-xigmatek red scorpion cpu fan soğutucu-MSI 6950 TWİNFROZR2 2GB 256 BİT GDDR5-Xigmatek 700 W psu-kingston ddr3 1333Mhz (2x4) 8 gb ram-320 gb+1 Tb hdd-win7 ULTİMATE 64 bit

Ama önceleri öyle bir simge ya da yazı yoktu ki. İlk defa gördüğüm bir şey. ikinci gönderdiğim resim hafıza kartımdaki dosyalar, telefondaki hafıza kartı simgesine tıklayınca içindeki dosyaları gösteriyordu hiç bir şeyin simgesi yoktu orada. Öyle bir klasör, dosya ya da belgem hiç olmadı.

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    _____İstanbul____

benim 5800 da ilk kendi programlarını kurmadan önce(nokia suite vb) sadece memory kart olarak görürdü ne zaman ki nokia suite kurdum senin simgen gibi oldu !

sistem
    Intel Core 2 Quad Q6600 2400 MHz-Asus P5G41T-M LX-xigmatek red scorpion cpu fan soğutucu-MSI 6950 TWİNFROZR2 2GB 256 BİT GDDR5-Xigmatek 700 W psu-kingston ddr3 1333Mhz (2x4) 8 gb ram-320 gb+1 Tb hdd-win7 ULTİMATE 64 bit

Benzer Başlıklar

1. dvd nasıl temizlenir?
    gokhanbulut tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 16.08.2013, 18:52
  2. Kaspersky Anti-Virus 2009 virüs nasıl temizlenir
    bora_423 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 10.05.2009, 07:15
  3. Acil yardım telefondaki yazı fontu nasıl eski haline gelir
    gokhans18 tarafından Mobil Aygıtlar forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 20.12.2006, 17:40
  4. 6600 virüs nas1l temizlenir
    bobmarley34 tarafından Mobil Aygıtlar forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 31.12.2005, 12:27
  5. DKU-5 ile telefondaki resimleri PC'ye nasıl aktarırım?
    yigitpaker tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 22.11.2004, 16:03