ZyxEL Modem ve IP Sorunu
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
9 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar
  1. Varsayılan ZyxEL Modem ve IP Sorunu

Öncelikle selam arkadaşlar.

zyxel 650 serisi modem kullanmaktayım. ethernet kartım realtek(on board). yaklaşık 3 gün öncesine kadar rahat bir şekilde modem bağlantım oluyor, modem bağlantıyı pc ye veriyor ve rahat/sorunsuz bir şekilde internet e girebiliyordum.

fakat, 3 gün önce; bağlantıyı bir türlü kuramadım. baktım, zyxel modem için ip adresinin 192.168.1.1 olması gerekiyormuş( zoom da nasıl 10.0.0.2 ise..). pc nin ip adresine baktım 196 ile başlıyor. tekrar tcp/ip protokollerini otomatiğe ayarladım ve bilgisayarımı yeniden başlattım. gene aynı hata.. modem internet e bağlanıyor, fakat bilgisayar üzerinden internet e giremiyorum. format bile attım, gene aynısı oldu. en sonunda teknik servisten başka bir ethernet kartı aldım (fast ethernet adapter gibi birşeydi), bios tan gerekli ayarları yaptım, ethernet kartını tanıttım, gene ip eskisi gibi. manual olarak IP yi ayarladığımda ise gene olmuyor..

bu durumda ne yapmam gerek?
    cevaplarınızı bekliyorum..

öncelikle manuel ayar yaptığın zaman şunlara dikkat etmelisin. varsayılan ağ geçidi olarak modemin ip adresini yaz. dns iplerinide 212.156.4.2 212.156.4.5 olrak ayarla ve tekrar dene. eğer yine olmuyorsa bunun ethernet kartınla pek te bir alakası olduğunu zannetmiyorum. modemini birde başka bilgisayarda dene

Senin bilgisayarın IP almamıs eğer modem nete bağlanıyor ise ve senin bilgisayarın bağlanmıyorsa sorun ethernet kartındadır(TAbi ayarların tam olarak yapılmıs ise) başka bir ethernet kartı ile dene eğer olmaz ise birde modemi dene..

Rapid DNS'leri yanlıs yazmıssın dostum onlar
    212.156.4.1
    212.156.4.6( YEni)
    212.156.4.7 (YEni)
    212.156.2.70 bu kadar

O dnsler yok diye biliyorum denedim calısmıyor

Kolay gelsin.

4. Varsayılan .

Alıntı Orijinalini Gönderen: SAVCI
    Senin bilgisayarın IP almamıs eğer modem nete bağlanıyor ise ve senin bilgisayarın bağlanmıyorsa sorun ethernet kartındadır(TAbi ayarların tam olarak yapılmıs ise) başka bir ethernet kartı ile dene eğer olmaz ise birde modemi dene..

Rapid DNS'leri yanlıs yazmıssın dostum onlar
    212.156.4.1
    212.156.4.6( YEni)
    212.156.4.7 (YEni)
    212.156.2.70 bu kadar

O dnsler yok diye biliyorum denedim calısmıyor

Kolay gelsin.
    ethernet kartında problem yok. "yerel ağ bağlantısı"nda özellikler belli oluyor, soketlerden birini çıkarttığımda uyarı veriyor bilgisayar, 'yerel ağ bağlantısı kesildi' gibisinden.

manuel(el ile) olarak ayarları yapıp 192.168.1.1 adresine PING attığımda ise Zaman aşımı diyor. Modemin kontrol paneline giremiyorum, hiç bir ayar yapamıyorum. Kırmak üzereyim modemi .. :evil:

dediğimiz gibi ya ethernet kartında ya da modem de problem var bunu anlamak için ya farklı bir ethernet kartı dene ya da modemini başka bir makinada dene

Benzer Başlıklar

1. ZyXEL-630 Adsl Modem
    piston tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 12.11.2009, 20:31
  2. ADSL ZYXEL MODEM
    cihan34 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 03.11.2007, 00:35
  3. Zyxel Modem kurulumu
    yunus423 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2