bir cihazın spot olup olmadığını nasıl anlarız?
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
9 sonuçtan 1 - 9 arası sonuçlar
    Varsayılan bir cihazın spot olup olmadığını nasıl anlarız?
    sadece faturası olması garnti kapsamında olduğunu gösterirmi?

yani aldık ama fatura verildi sadece garanti yerine geçiyormuş.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Istanbul
    garanti belgesini şart koşmuyorlar, fatura yetiyor diye biliyorum..

ayrıca spot'un cep telefonlarındaki kullanımım kaçak manasındadır.(ki gerçek anlamı bu değil) eğer telefonun faturası varsa zaten kaçak değildir..

New_and_Old Misafir
    İçine kurt düşürmüş olmayayım ama spot telefonada fatura kesıyorlar, Çok emınım bosuna bı arkadas cıkıpta olmaz oyle sey nasıl gırısı olmayan bı mala cıkıs verecekelr demesın. Bu hıcte sorun olan bırsey değil adamlara. Garantı belgesı ve faturada senın telefoun ımeı numarası bırebır aynı degılse bılkı senı bırazcık dolandırmıslar spot malı satmıslar demektır. *#06# yaparak ımeı numaranı gorebılırsın.

Gerçek anlamda alınan ürünün spotmu değilmi anlaman biraz zor gibi.Sadece garanti kapsamı adı altında fatura kesen bir çok işyeri var fakat,üründe bir sorun çıktığında faturayı dahi ibraz etsen bir sonuca varamıyorsun.Anlayacağın bu tür spot durumlarında anormal üç kağıtlar dönüyor.

Sana tavsiyem elinde faturan var ise bence korkma.Tüketici hakları diye bir kanun var.Buraya başvurarak tabiri caiz ise çatır çatır hakkını savunup durumu aleyhine çevirebilirsin.

Kolay gelsin.

Selamlar,
    Geçen Telefoncuya gittim ve konuşmalar

-Merhaba Abi
    -Merhaba
    -Biz 3300 bakmıştıkta
    -*** Ytl Spot *** Ytl Garantili
    -Mesela Hem spot ama garantili olmuymu
    -olmuyo abi

konuşmalara hasta oldum hele şivelere Spot Demek Garantisiz Demek örnek veriyorum Garantili Telefon KVK Ya da Başarı Buraya Bağlı Telefonunuz bu da sizin Telefonunuzun arızalandığı taktirde Yapılamayacak Duruma Geldiğinde Üretici Tarafından Yenisi verileceği Teknik Servise gittiğinizde siztden Tomarlarca Para alınmayacağı Servislerde Zorluk Çekilmeyeceği 50 60 ytl için sizi süründürmeyecekleri anlamına geliyor Bir Örn Daha Garantili 350
    Spot 290 ama arıza yaptığında size daha fazlaya mal olacaktır bundan emin olun

Varsayılan ,:):):)
    :lol: :lol: :lol: bu sayfayı okurken kahkahalara mı boğulsam yoksa ağlasam mı bilemedim.ne bu ya...sanki garantiyi sağlayan kuruluşların pazarlamacısı gibi konuşmalar falan filan.ben şu ana kadar 3defa garanti hakkımı kullanmak istedim.bundan 2-3 sene önce telefon açılmıyor diye götürdüm tam3,5ay sonra aldım.hatta bunu alırken de baya uğraştım sonunda aldım.tekrar aynı arızayı verdi meğer cihaz arızalıymış benden fatura,garanti belgesi...gibi belgeleri istediler tekrar yani uğraşşş dur.sene başında 3230aldım kapak renginden dolayı garantiye gönderdim kullanıcı hatası dediler ne yani zımparayla boyasını mı çıkarmaya çalıştım.tabii ki hayır.cep telfonunu cebimde bile taşımadım kapağında taşıdım.yani biraz daha özensem pırlanta taşıdığımı sanacaktı millet.neyse garanti elveda yaşasın spot vs.bundan böle fiyattan ziyade garanti de sürünmektense spot alır keyfime bakarım.tşk :P :P :P

8. Varsayılan
    abi bir çok ürünü alırken kutuyu açmıyorlar bile fatura kesiliyor ve bye bye
    oysa kutunun ambalajını açıp bakınca ne görüyoruz garanti belgesi falan ordada ürün satıcısının kaşesi için bir bölüm var ve orası boş ise garanti geçmez diyor.
    ben ne zaman bişey alsam adam fatura garanti yerine geçer diyor ve herseferinde de ısrar ederim bir kaşe vursun diye
    2 kez kullandım garanti hakkımı şimdiye dek bir ara anlatırım artık güzin ablaya...

9. Varsayılan
    merhaba arkadaşlar benim bi arkadaşım bi cihaz aldı telefonu iç kısmında yazan imei numarasıyla *#06# yaptığı zaman çıkan imei numaraları birebir aynı bu cihaz kayıtlı demek anlamınamı gelio? lütfen bu konuda bilgilendirirseninz sevinirim

Benzer Başlıklar
  1. 667 olup olmadığını nasıl anlarım

veysel23 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 28.03.2009, 17:18
  2. Aboneliğim Olup Olmadığını Nasıl Öğrenebilirim...

onur54529 tarafından PCnet forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 09.12.2006, 16:11
  3. Windows'un Orjinal Olup Olmadığını Nasıl Anlıycaz?!

CrazyShark tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 15.09.2006, 19:46
  4. cep telefonun kullanılmış olup olmadığını nasıl anlarız

memat tarafından Mobil Aygıtlar forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 19.07.2005, 12:50
  5. ADSL'nin olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

ucahmetuc tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 10.06.2004, 20:41