Telefonun orjinal olduğunu nasıl anlarız?
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
10 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Varsayılan Telefonun orjinal olduğunu nasıl anlarız?

Arkadaşlar yurtdışından telefon getirtmeye karar verdim. Bi arkadaş saolsun halletçekte bilirsiniz "babana bile güvenme" diye bir söz var. Alacağım telefonun orjinal olduğunu nasıl anlayacağım?
    Arkadaşın dediğine göre 1 yıl club nokia garantisi var. Sıfır-kutusunda.
    Cevaplarınızı bekliyorum...

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Istanbul

http://imei.tk.gov.tr/ adresinden IMEI (*#06#) numarasını sorgulayabilirsin..

telefonun *#06# tuşlarına basınca çıkan seri numarası telenonu aldığın yerin sana vericeği faturasındakı seri numarası (IMEI) birbirini tutuyosa bi problem çıkmaz hayırlı olsun

yurt dışından telefon getirttiğinde istersen gidip finlandiya nokia başbayisinden al yine türkiyeye geldiğinde o telefon kaçak görünecektir.yani sen ne kadar güvendiğin yerden alırsan al türkiyede kaçak telefon kullanıyor muamelesi göreceksin.

türkiyeye firmalar tarafından getirilen telefonlar ilk olarak telekomünikasyon kurumunda kayda alınıyor ondan sonra piyasaya sürülüyor.senin alacağın kayda girmeyeceği için kaçak telefon olacak.adamlar zaten bu olayı engellemek için bu yasayı çıkarttılar.

o yüzden bu sevdadan vazgeç derim ben.

New_and_Old Misafir

Sufferın verdıgı lınkte sadece turkıyeden alınmıs faturalı tel gorursun. ve kacak olur bu yaptıgın iş. Sonucta 5 mılyon odeyıp faturalandıra bılırsın. Ama orjınallıgını ımeı numarasıyla anlayamazsın. Çünkü imei numaralarıda kopyalanabılınıyor. Nasıl anlarım sorusuna gelınce tum bılgısayarların toplama oldugu gıbı tumceplerın toplama olduguna kanaat getıreceksın pilinin orjınal olup olmadıgına dısında doze carpıcak dandık bırsey olup olmadıgına bakıp kendınce bı yorum yapacaksın.
    Kolay Gelsın

Benzer Başlıklar

1. Vga slot'un PCI-E mi AGP mi olduğunu nasıl anlarız?
    altay21 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 11.06.2011, 14:12
  2. hard diskin sata ide olduğunu nasıl anlarız
    yasinn tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 14
    Son Mesaj: 22.11.2007, 21:00
  3. Motorola Telefonun Üretim Tarihini Nasıl Öğrenebilirim?
    fuatyurteri tarafından Mobil Aygıtlar forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 12.07.2006, 14:54
  4. cep telefonun kullanılmış olup olmadığını nasıl anlarız
    memat tarafından Mobil Aygıtlar forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 19.07.2005, 12:50
  5. Anakartın yandığını nasıl anlarız?
    o_cilek tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 17
    Son Mesaj: 15.04.2005, 10:28