Telefon Kayıtları ve IMEI numaraları - Sayfa 4
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
22 sonuçtan 16 - 20 arası sonuçlar
  1. Varsayılan
    Benim de telefonuma bi IMEI numarası geldi sonu arkadaşta olduğu gibi sonu x ile bitiyor üstelik benim telefondaki numarayla uyuşmuyor.Ne yapmam lazım????

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Simdi Gurbette =>KıRıKKaLe :)
    Princess yukarıda yazmıstım...

MaXCoDeR bu arada yukarıda yazdıgım gibi herkes kontrol ederek bu isi yapsın bence..Yoksa 5 YTL havaya gider haberiniz olsun..

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    İzmir
    İlk öncelikle telefonlara 1'den fazla mesaj hatta kayıtlı olan telefonlara bile mesaj geliyor.

*#06# yazınca IMEI numarınız gözüyor.

http://imei.tk.gov.tr/

adresine girip IMEI numarınız ile telefonunuzun kontrol'unu yapın. Eğer Kayıtlı ise GSM operatörünüzden gelen mesaja " Hayır " deyin. Eğer kayıtlı değil ise hiçbir cevap vermeyin ve otomatik olarak kayıdınız yapılsın.

GSM operatörünüz yoluyla kayıt ettirmek istersenz, Faturalı telefonlarda 5 YTL , kontorlü telefonlarda ise 50 kontor ücret alınıyor.

Başlık Değiştirilmiştir.

Bu konuyla ilgili gelişmeler ve düzenlemeler Turkcell tarafından değil Telekomunikasyon kurumu tarafından yapılmakta olup Turkcell sadece kendi abonelerinin mağduriyetini ortadan kaldırmak maksadıyla kayıt işlemi yapmaktadır.
    durum ile ilgili aydınlatıcı bilgiler gönderiyorum.
    Cihaz faturasız ve 12 temmuz öncesi sinyal almaya başladıysa ;
    5 ytl karşılığında Turkcell bayilerinden kayıt altına alınabilir.Cihaz faturasız ve 12 temmuz sonrası sinyal almaya başladıysa ;
    13 aralık itibariyle cihaz hiçbişekilde kullanılamaz Cihaz faturalı ise ; ( 12 temmuz öncesi&sonrası) ücretsiz olarak Turkcell bayilerinden kayıt altına alınabilir.Cihaz klonlanmış (aynı imei nosunun birçok cihazda kullanılmış olması)ise ;13 aralıktan sonra sadece belirttiğiniz hat/hatlar ile kullanılabilecektir. kayıt için hat başına 5 ytl ödemek gerekiyor.Turkcell tarafından gönderilen mesajlarda yazan imei numaralarının kullanılan cihazın imei numarası ile birebir tutması gerekmektedir.birebir aynıysa ; gelen mesaja hiçbir cevap verilmediği takdirde Turkcell 5 ytl ödemeyi sizin adınıza devlete yapıyor ve sizin hattınızdan hediyecell yada kontörbizden hediyelerinden mahsup ediyor.aynı değilse ; gelen mesaja mutlaka HAYIR yazıp 2448e gönderilmesi gerekmekte ve sonrasında bayiden kayıt yapılması gerekmektedir.

bilginize...

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    ..._>>TüRKiYe
    Kayıt yaptırılmazsa ne olacak? Ben yaptırmak istemiyorum çünkü eski telefonlarım kayıtlı değil onları da kullanmıyorum yeniler kayıtlı???

Benzer Başlıklar
  1. ip numaraları

atmacaged tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 14
    Son Mesaj: 28.04.2010, 18:31
  2. Ip numaraları

Bilader tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 14.11.2005, 23:12
  3. IMEI numarası

_BiLGi_ tarafından Mobil Aygıtlar forumunda
    Yanıt: 1