Mp3 ü Bilgisayarım Görmüyor!!!
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
15 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    Unhappy Mp3 ü Bilgisayarım Görmüyor!!!
    Mp3 mün markası ve modeli SONY WALKMAN NWZ-B142 ve başka bir bilgisayarda taktığım anda yeni donanım bulundu dedi ve yükleyip mp3 lerimi aygıtıma attım ama şimdi kendi bilgisayarımda MTP diye bir aygıt yüklüyor yinede görmüyor denetim masasından mp3 mün modelini seçip yükle diyorum bu sefered veri hatası diyor. Ne yapmalıyım???

anakartınızla ilgili bişey kasanın kendi usb'sine takınca çalışıyor mu peki

Windows media player aç/kitaplık/eşitle seçeneğini kullanarak aygıtını tanımasını sağla/ kayıt seçeneğini kullanarak bilgisayara kaydetmeyi dene

Zaten bilgisayarımın kendi usb sine takıyorum ama başka bir şey tanımlıyor ump diye bu arada sayın turkcan84 arkadaşım bilgisayarım ın görmediği şeyi windows media player nasıl görsün???

aygıt yöneticisine gir oradan evrensel seri yol denetleyicisine her hangi bir aksaklık sorun varmı kontrol et disable varmı gözden geçir .

uğur arkadaşım cep telefonunu da bilgisayara usb ile bağladığında bilgisayar direk görmez. Şarkı atman için bluetooth programı veya telefonun kendine özel programı yoksa mecburen media player da aygıtı eşitleme yaparak tanıtman gerek.

selam arkadaşlar bilmiyorum sorunu çözeniniz oldu mu veya hala çözemeyenler var mı ama ben yine de sorunun tam çözümünü yazmak istedim
    şimdi burda amaç mp3 player'ımızı usb yığın depolama aygıtı olarak göstermektir

bu yüzden aşağıda anlatacaklarımı sırasıyla yaparsanız mp3 player'ınız bilgisayarınızda normal bir flash bellekmiş gibi görünür yani istediğiniz gibi müzik atıp müzik silebilirsiniz

öncelikle bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikleri seçiyoruz
    küçük bir pencere açılacak yukarıdaki sekmelerden donanım sekmesine geliyoruz.oradan da aygıt yöneticisine giriyoruz.Bilgisayarımıza bağlı bulunan bir takım aygıtları bu pencereden görebiliyoruz.listeden bilgisayara bağladığımız aygıtı buluyoruz( ismi "windows portable devices" gibi birşey olmalı) sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir diyoruz.açılan ilk yerde hayır, bu kez değili seçip ileri diyoruz.ikinci sayfada listeden veya belirli bir konumdan yükleyi seçiyoruz.3 sayfada ise Arama.Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim ibaresini işaretleyip ileri diyoruz.karşımıza iki seçenek çıkacak biz ordan "USB yığın depolama aygıtı" seçeneğini seçip geri kalan herşeye ileri ve tamam diyoruz.

Olay budur arkadaşlar bundan sonra mp3 playeri bilgisayara bağladığınızda istediğiz dosyaları içine sürükleyerek atabilir veya silebilirsiniz umarım yeterince açıklayıcı olabilmişimdir.

Bende bu olayı çok araştırdım ve hakkında Türkçe bir şey bulamadım.Yabancı bir sitede buldum ve elimden geldiğince açık bir şekilde anlatmaya çalıştım yardımcı olabildiysem ne mutlu bana!

Herkese kolay gelsin...

Katılım Tarihi
    2008
    Yer
    çorum merkez
    somutsal anlatıyım stogabe mp3 player algılayacısı driveri yok olabilir veya benim bir flash belleğim vardı oda aynı şeyi yapıyordu niye yaptı biliyormusun yazılımını değiştire değiştire öyle oldu sende walkmanın sürekli versiyonunu yükseltmek için makinayı güncellediysen ondanda olabilir

uzun bir süre geçmiş üstünden ama ben cevaplayayım.
    media player 11 i yuklerseniz sorun düzelecektir

Alıntı Orijinalini Gönderen: brian89 Mesajı Görüntüle
    selam arkadaşlar bilmiyorum sorunu çözeniniz oldu mu veya hala çözemeyenler var mı ama ben yine de sorunun tam çözümünü yazmak istedim
    şimdi burda amaç mp3 player'ımızı usb yığın depolama aygıtı olarak göstermektir

bu yüzden aşağıda anlatacaklarımı sırasıyla yaparsanız mp3 player'ınız bilgisayarınızda normal bir flash bellekmiş gibi görünür yani istediğiniz gibi müzik atıp müzik silebilirsiniz

öncelikle bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikleri seçiyoruz
    küçük bir pencere açılacak yukarıdaki sekmelerden donanım sekmesine geliyoruz.oradan da aygıt yöneticisine giriyoruz.Bilgisayarımıza bağlı bulunan bir takım aygıtları bu pencereden görebiliyoruz.listeden bilgisayara bağladığımız aygıtı buluyoruz( ismi "windows portable devices" gibi birşey olmalı) sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir diyoruz.açılan ilk yerde hayır, bu kez değili seçip ileri diyoruz.ikinci sayfada listeden veya belirli bir konumdan yükleyi seçiyoruz.3 sayfada ise Arama.Yüklenecek sürücüyü ben seçeceğim ibaresini işaretleyip ileri diyoruz.karşımıza iki seçenek çıkacak biz ordan "USB yığın depolama aygıtı" seçeneğini seçip geri kalan herşeye ileri ve tamam diyoruz.

Olay budur arkadaşlar bundan sonra mp3 playeri bilgisayara bağladığınızda istediğiz dosyaları içine sürükleyerek atabilir veya silebilirsiniz umarım yeterince açıklayıcı olabilmişimdir.

Bende bu olayı çok araştırdım ve hakkında Türkçe bir şey bulamadım.Yabancı bir sitede buldum ve elimden geldiğince açık bir şekilde anlatmaya çalıştım yardımcı olabildiysem ne mutlu bana!

Herkese kolay gelsin...
    sırf sana teşekkür etmek için üyelik aldım.Büyüksün baba neleri denedim bi tek bu oldu kesinlikle kesin çözüm.

Benzer Başlıklar
  1. Bilgisayarım DVD-RW ımı görmüyor

bLackNighT tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 22
    Son Mesaj: 01.03.2011, 14:30
  2. HDD Bilgisayarım görmüyor!!!....

inlost tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 07.08.2009, 22:39
  3. Bilgisayarım HDD görmüyor

kopsana_iso tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3