ses bozulması
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

+ Başlığa Yanıt Yaz
5 sonuçtan 1 - 5 arası sonuçlar

Başlık: ses bozulması

Varsayılan ses bozulması
    arkadaslar p4 2.4 olan işlemcimi 2.6 ya getirince müzik dosyaları,pc acilirken ve kapanırken cikan windows sesi kısaca her türlü ses bozuk cikiyor.Bunun nedeni ne olabilir.tesekkurler.anakartım albatron px948pv pro,p4 2.4 işlemci,his hd 2600xt 512 mb gddr3 ekran karti,768 mb ram,350 watt dandik bir power supply.

Katılım Tarihi
    2007
    Overclock yaptığından dolayı

o cevabı yazacak birinin olamsını bekliyodum o kisi sen oldun tebrikler:?benim demek istedigim power supply nedeni olabilir mi cunku baska hic bir sorun gorunmuyor pcde 3d mark 2005 testinide normal sekilde yapabiliyorum

4. Varsayılan
    onboar ses kartı kullandığından dolayı olabilir bende eski pc de aynı sorunu yaşıyodum fakat seskartı aldım ve bios tan onboar ses kartını kapattım ve daha ii oc ve stablite elde ettim

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    İZMİR
    Ses kartını onboard kullanıyorsun sanırım harici pcı ses kartı değil!.Şimdi sen en ufacık bir hız aşırmasında bile sorun yaşıyorsan PCI veriyolu hızı (standart 33Mhz) overclock ile paralel artış yapıyor yani işlemcinin hızı artarken aynı anda pcı bus veriyolu hızında artıyor.1Mhz bile artış bu veri yolu üstünde çalışan donanımların sorunlu çalışmasına sürekli hata oluşturmasına sebebiyet verir!İşte bu yüzden sadece cpu hızı artışını uygulamalısın.Ram bellekleride fazla kasmadan en iyi performans aldığın noktada bırak ram bellekler standart OEM veya Value bellek isr overclock kapasiteleri çok sınırlıdır bu yüzden O/c yaparken bilgi ve tecrübe şart.

Benzer Başlıklar
  1. Masaüstündeki Yazıların Bozulması

bigsmoke tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 31.01.2008, 12:10
  2. sinyal bozulması mı?

deepnote tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 10.05.2006, 00:04
  3. Kimi oyunlarda görüntü bozulması

fblim tarafından Oyunlar forumunda
    Yanıt: 10