Bir oyun nasıl yazılır
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

10 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Usak-Isparta
    Varsayılan Bir oyun nasıl yazılır
    Arkadaşlar ben ne damaya benzeyen nede satranca benzeyen bir oyun yapmak istiyorum.Yalnız hiç oyun yapmış bir kişli değilim.Oyun ise satranç ve damanın karışımı olacak.Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Varsayılan nasıl bir yardım
    slmss arkadaşım ben sorunu tam anlayamadım yardım ile ne kastediyorsun sana oyunun kodlarını mı yazayım yoksa programı yapacak bir programlama dilimi söyleyeyim.hangisi??kolay gelsin sana...

"aragorntheelessar" arkadaşım;

Arkadaş herhalde baştan sona soruyor. Yani neyle yapmaya başlayacağını, hangi program kullanacağını vb...

Varsayılan pascal c c++ ???
    slm apollo haklısın ama sence öle bir soru sorduğunda sen olsan pascal yada c mi dersin yoksa direk kodlşarımı söylersin ben burada yanılgıya düştüm.
    neyse muyar17 arkadaşım senin istediğin oyun www.cetruk.com da var pascal kullanılıp yazılmış istersen bir bak ona .kolay gelsin...

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Al de Baran
    Game maker diye bir program war. bunula picman gibi basit oyunlar yazabilirsin. mario fln.. belki buun da yapabilirsin ama onun için de bir kodlama bilgisine sahip olma gerkeiyo..
    ßy CoMi...

aslında oyun proglama o kadar kolay bi iş değil en önemli şeyi yani kodları öğrenmek lazım işin zor olabilir ama çok kolay programlarda bulabilirsin

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    İstanbul
    Game Maker programının 5.1 versiyonunu download etmek için tıklayın.

Bu programı 15 gün falan kullanıp basit oyunlar yaparsanız mantığı kavrayacaksınızdır zaten. Yalnız çok karışık oyunlar yapmak için değil. Ama satranç dama karışımı bir oyun bu programla yapılabilir sanıyorum.

Kolay gelsin ...

OYUNLAR PROGRAMLAMA VE 3D PROGRAMLAR İLE YAPILIR
    bir oyun yapmak için
    1- c+ , visual basic v.s programlama dillerinden birini profosyonel düzeyde bilmek lazım
    2- 3D studio max , light wiev gibi 3d animasyon programlarını profosyonel anlamda kullanbilmek

heralde sen bu işlerde acemisin ben sana flash mx programını öğrenmeni tavsiye ederim bu programda kavrayacağın bir kaç taktik ve action script küçük ama başarılı oyunlar yapmanı sağlayacaktır.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Usak-Isparta
    Ben kodlarla pek uğraşmak istemiyorumçOyunun özelliklerini öğrenmek isteyen bana özel mesaj atabilir.

Katılım Tarihi
    2010
    Paylasim için Teşekkürler

Benzer Başlıklar
  1. UDF nasıl yazılır?

theblasphemous tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 11.07.2006, 23:57
  2. Nasıl DVD Yazılır???

mhtarhan tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 24.05.2006, 08:25
  3. 3,5 gb'lık oyun cd'ye nasıl yazılır...?

AkHilleuS tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 12.07.2005, 13:45
  4. 99dakika = 870 MB CD nasıl yazılır

Magnetic_Boy tarafından Yazılım forumunda
    Son Mesaj: 03.02.2005, 20:52
  5. 800 mb cd nasıl yazılır?

blackwolf tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Son Mesaj: 25.08.2003, 19:32