Bilgisayarı bulan kim?
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

Sayfa 1 / 2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    Varsayılan Bilgisayarı bulan kim?
    Arkadaşlar ilk bilgisayar (hani ikiyle ikiyi toplayanmıydı neydi) kim bulmuştu?Bill Gates değil dimi?

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    İstanbul-İzmir
    ohaa bill gates mi

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    ..._>>TüRKiYe

???
    Bill gates olurmu kardeşim o sadece windowsu bulmuş
    ama bu ukalalığıma karşın bilgisayarı bulanı bilmiyorum

yanılmıyorsam ilk bilgisayarı IBM yapmıştı

Ne bileyim ben

Valla bence bu polemik uzar tam açılcak başlığı açmışsın XxXapproachateXxX

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    ..._>>TüRKiYe
    Alıntı Orijinalini Gönderen: mmk428
    yanılmıyorsam ilk bilgisayarı IBM yapmıştı
    IBm ikinci.

- 1949 yılında John von Neumann, ENIAC projesinde gözlemci olarak çalışmış ve panel-fiş sisteminin bilgisayarın çalışması konusundaki yetersizliği belirtmiştir. ENIAC'ta iş yapmak için bellekte saklanan veriler üzerinde yapılacak olan işlemler operatörler tarafından sırayla makineye bildiriliyordu. Bu bildirim, makinenin panelindeki çeşitli hücrelere sokulan fişler yardımıyla, devrelerin uygun bir biçimde kapanması esasına dayanıyordu. Bunun üzerine kendisinin geliştirmiş olduğu "bellekte saklı program" fikrini ortaya atmıştır. Bu ilkeye dayalı olarak üretilen ilk bilgisayar tasarımı EDVAC'(Electronic Discrete Variable Automatic Calculator) tır. Ancak bu tasarım 1952 yılına kadar başarıya ulaşamamıştır.
    - 1950'li yılların başlarına gelindiğinde seri halde bilgisayar üretimi çalışmaları hız kazandı. ENIAC'ı tasarlayan Eckert ve Mauchly (Eckert and Mauchly Computer Corporation) ticari olarak bilgisayar üretmek için şirket kurdular. Bunu IBM izledi. Piyasa için bilgisayar üretmek için organize olan bu iki firma işe lambalı bilgisayarlar ile başladı.

Verdiğim linkteki yazıdan alıntıdır :!:

Ben de IBM diye biliyorum. Amerika seçimlerinde IBM (ibm ismini sonradan aldı) özel bir oy sayma makinası geliştiriyor. Bu makina kullanılmadan önce oy sayımı 3-4 sene sürerken IBM bu işi 3 ay gibi bir sürede bitiriyor. Bu makina 2'lik düzende çalışıyordu. Aynı bilgisayar mantığındaki gibi... Dediğim gibi IBM yaptı diye iddaa etmiyorum. Yanlış da biliyor olabilirim :wink:

Bu arada ne olursa hemen aklınıza Bill Gates geliyor :evil: Ne o ya herkesin babasının oğlu mu bu adam. İçinize mi işledi yoksa. Yakında birisi çıkıp da "Türkiye Cumhuriyeti'ni Kim Kurdu?" diye bir soru sorsa hemen "Bill Gates" diyeceksiniz herhalde :evil:

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Istanbul
    aslında ilk bilgisayar abaküs olarak kabul edilir, ilk elektrikle çalışan bilgisayar ENIAC, ilk PC ise IBM tarafından üretilen IBM PC dir..

abaküs:

ENIAC:

IBM PC:

Benzer Başlıklar
  1. veri ve dosya kaybını bulan program

metin_4545 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 10.09.2006, 14:02
  2. bedava wow server ı bulan arkadaslar

khallesH tarafından Oyunlar forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 07.07.2005, 15:51