Çalıntı Laptop
PCnet Online forumlarına katılmak için hesap açabilirsiniz.
  • Üye girişi:

PCnet Online forumlarına hoş geldiniz

Sayfa 1 / 2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Başlık: Çalıntı Laptop

Varsayılan Çalıntı Laptop
    Arkadaşlar hırsızlar 2. kez laptop ımı çaldılar. Artık yeter!!
    Acaba Laptop ım Mac adresinden internete bağlandığı zaman bulunabilir mi?

Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

bunu bende çok merak ediyorum hatta korkudan kendi çantasında değilde sırt cantamın içinde tasıyorum
    :cry:

3. Varsayılan Re: Çalıntı Laptop
    Alıntı Orijinalini Gönderen: netevren
    Arkadaşlar hırsızlar 2. kez laptop ımı çaldılar. Artık yeter!!
    Acaba Laptop ım Mac adresinden internete bağlandığı zaman bulunabilir mi?

Bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.
    yuh be arkadaşım.nasıl çaldırırsın. benimde var dünyanın parasını saydım. hergün işe getirip götürüyorum.biraz kroluk gibi oluyor amagezmeye bile gitsem yanımda taşıyorum.bırak kro desinler. ucuz birşey değildi benim aldığımda ve bilgisayarımı şifreli çantada taşıyorum ayrıca her yerine şifre koydum.her yeri şifre soruyor.bence seri numarası ile polise bildir.sonrsı allaha kalmış.tabi seri numarasını alıp bir köşeye koyduysan.

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    İstanbul
    öncelikle geçmiş olsun emniyet müdürlüğüne zabıt tutturup savcılığa suç duyurusu yaptıysanız gereği yapılır.

5. Varsayılan
    şu anda öyle bir teknoloji yok mac adresinden notebook bulmayla ilgili böyle çalışmalar sürüyor geçmiş olsun

MAC adresi spooflanabiliyor..yani olduğundan farklı gösterilebiliyor..çalan biri bu yöntemi biliyorsa zaten bu teknoloji olsada bulunamaz..

7. Varsayılan
    Eğer adam internete bağlanıyorsa veya öyle bir niyeti olacaksa ve sen ıp adresini biliyorsan ki bunu değiştirebilirler ama mutlaka sıkılacaklardır çünkü çoğu şeyi engelliyor savcılıktan yapabileceğine inanıyorum.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Istanbul
    normalde notebook'lar bulunabiliyor. ama cep telefonlarını 12 ayda bulan emniyet teşkilatından notebook'u bulmasını beklemek biraz saflık gibi..

yinede siz suç duyurusunda bulunun

walla bu konuyu bende internette araştırdım en son 1 haziran 2006 tarihli gazete makalelerinde böyle bir sistem olcağı yazıyor ama daha sonra FazlaMesai.net adresinde
    http://www.neset.com/download/?k-mac.zip
    adresinde çok kolay bir yazılımla değiştirildiğini ve bunun sonunda bilgisayarın bulunamayacağını taaki alan kişinin teknik servise götürmewsi ve bizimde seri nosunu daha önceden aldığımız markanın servisine bildirimiş olmamız gerekiyor ki bulsunlar.Yani cep telefonlarımızı bulamadıkları gibi laptoplarımızı da bulamıyorlar.Bu yüzden laptoplarınızı sıkı tutun..
    A-DEeP

Mac adresi sadece modeme aittir. Adam bu işi meslek edinip servislere satıp parçalatmayacağı ne malum. Zaten servisten gelen herşeye ön yargılılyım. Türk aklı herşeyi çözer endişe etmeyin.

Benzer Başlıklar
  1. notebook um çalıntı mı?

ardas tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 9
    Son Mesaj: 17.04.2008, 04:20
  2. Çalıntı cep telefonuna hizmet tamamen durdu...

Tunca tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 25.08.2007, 11:09
  3. çalıntı laptop

ozgur_v tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 27.10.2006, 15:24
  4. çalıntı notebook u mac adresi ile bulma

gusurketen tarafından Windows İpuçları forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 07.03.2005, 20:50