10 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan statik ip mi dinamik ip mi olduğumu nasıl öğrenirim

statik ip mi dinamik ip mi olduğumu nasıl öğrenirim
    bi steden baktıüımda ip 195 modemin sayyfasına baktığımda 85 le başlıyor
    modem sayfasındaki sürekli değişiyor diğeri sabit eğer ki statik ip kullanıyorsam netten başvurup dinamik ip ye geçebilirmiyim...

En kolay yöntemini tarif etmeye çalışayım.Hemen bu mesajı okur okumaz www.ipadresimne.com adresine girip ekrana gelen ip numarasını bir yere kaydet.
    Bilgisayarını ve adsl modemini kapatıp aç aynı adrese yeniden gir.Gördüğün numara bir önceki ile aynıysa ip adresin statiktir değişmişse dinamiktir.

ewet ip adresi değişiyorsa dinamik değişmiyorsa statiktir. kolay gelsin. ayrıca BAŞLAT/ÇALIŞTIR/CMD/ipconfig yazarsan ip adresini öğrenebilirsin.

Alıntı Orijinalini Gönderen: pesimist
    ewet ip adresi değişiyorsa dinamik değişmiyorsa statiktir. kolay gelsin. ayrıca BAŞLAT/ÇALIŞTIR/CMD/ipconfig yazarsan ip adresini öğrenebilirsin.
    Bu komutla modemin kullanıcıya verdiği ip numarasını görebilirsiniz modemin kullandığı ip numarasını bu komutla göremeyiz.

Alıntı Orijinalini Gönderen: Sub_Marine
    En kolay yöntemini tarif etmeye çalışayım.Hemen bu mesajı okur okumaz www.ipadresimne.com adresine girip ekrana gelen ip numarasını bir yere kaydet.
    Bilgisayarını ve adsl modemini kapatıp aç aynı adrese yeniden gir.Gördüğün numara bir önceki ile aynıysa ip adresin statiktir değişmişse dinamiktir.
    ipmin dinamik olduğu anlaşıldı arkadaşlar saflık bende ki valla
    bu ipadresimne girdiğimne çıkan ip modemin sayfasındaki ip ile aynı
    fakat http://www.whatismyip.com/ adresinde farklı ben proxsy kullandığım için proxsy numarasını gösteriyormuş o nedenle yanıldım sağolun..........

bu dei_iyo dediiniz sadece bir iki rakam demi ben her bakt11mda gözüme ayn1 geliyoda(dinamik)

7. Varsayılan

arkadaşlar benim ip adresim dinamik ben bunu statik ip adresi şekline nasıl getirebilirim çok önemli hep farklı şehirleri gösteriyor benim ip adresim samsun adana ankara gaziantep mersın ve maraş suana kadar tespit ettigim ılller ben mersin de oturuyorum yardımcı olursanız sevınırım

8. Varsayılan

ben bır oyun oynuyorum bu dınamık ıp adresı farklı sehırler gosterdıgı ıcın orda ceza aldım da statık ıp adresı alın dedıler ama dınamık ıp adresınde ıp adresının degıssede ıp adresı yer tespıtınde sehır degısmez dedıler bunun onune nasıl gecebılırım bıraz bılgılendırır mısınız

Katılım Tarihi
    2009
    Yer
    İyilik,Sevgi Olan Her Yerde...

değişir kardeşim ipler değiştiği zaman şehirde değişir.yanlış bilgilendirilmişin,İSTASYONlara bağlı o ipi nerden alıyorsa orasını gösterir mesela ben sakaryada oturuyorum beni ya istanbula yada izmire yada istanbul avrupa yakasına bağlıyor ipi yani değişir sabit olmasssa..

whatismyipaddress.com dinamik ip'ni gösterir.
    Her şey teknoloji için,teknoloji ise bizim için

Benzer Başlıklar

1. statik ve dinamik ip?
    eralp tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 01.03.2017, 09:01
  2. Dinamik ip den Statik ip ye
    BlackKnight726 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 30
    Son Mesaj: 05.12.2008, 15:15
  3. Dinamik ip li pc yi statik ip çevirmek nasıl olur?
    sammurat tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 31.07.2005, 20:36
  4. ip statik mi dinamik mi?
    LoVE_BoY tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 28.06.2005, 18:05
  5. Statik-Dinamik IP?
    Olcaytug tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 29.03.2005, 20:13

Gönderim İzinleri