Sayfa 1 / 2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan İşletim sistemi kurulumunda problem...

Arkadaşlar merhaba,acil bir durum ;
    Ibm thinkpad 240 2906-21U modelinde eski bir notebook'um var.CD-ROM Usb den ext.takılıyor.Ben makinayı formatladım ama tekrar kuramıyorum.Çünkü BIOS 'ta CD-ROM dan boot edemiyorum ve ayrıca Dos ortamında ise CD-ROM'u görmüyor.
    Yardımcı olursanız sevinirim. :?: :!:

2. Varsayılan

disket sürücünüz yokmu?

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    ..Kuzey Köprüsünden Güney Köprüsüne..

sorunu tam olarak anlayamadım ancak Cd değiştirmen sorunu çözebilir...eger CD bootable değilse

disket sürücüm var.ayrıca cd-rom sürücüyü görmüyor.Sürücü ve cd diğer pc lerde çalışıyor ama bu sisteme tanıtamıyorum.dolayısı ile kurulum yapamıyorum.floppy ile boot edip dos a düşüyorum ama ordasa görmüyor.,

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    ..Kuzey Köprüsünden Güney Köprüsüne..

cd sürücün çalışabilir..benim anlatmak istedigim xp kurulu olan Cd nin bootable olup olmamasıdır..eger bootable değil ise BİOS tan Cd ile başlatı seçseniz bile Cd yi okuyamaz....bence Cd yi değiştirin ardından disket ile yada dos komutları ile format atın ve Cd ile windows kurun..

galiba tam olarak anlatamıyorum.sorun cd de değil.bootable bir cd.yani sorun cd de değil.problemim dosta cd-rom u görmemesi.ne koyarsan koy görmüyor.yani sürücü yok.

7. Varsayılan

Bios'tan aygıtları AUTO olarak tanıttınız mı. auto tanımıyorsa ELLE tanıtabilirsiniz...

işin ilginç tarafı biosta usb ye dair hiç bir ibare yok.ne boot ta ne de enable-disable bölümü gibi.eski bir makina olmasından kaynaklanıyo tahminimce ama bios yükseltmesinin de nerden yapılacağını bilmiyorum.
    bilen var mı?

ben senin sorununu cok iyi anladim.ama bende normal desktop var. desktopta cd rom surucusu yok bu dell in masa ustu ofisler icin kullanilan bir modeli.herneyse.benim bios yarlarindan cd rom a getirme secenegi calismiyor.onun icin yeni bir xp yukleyemiyordum.5 saat neredeyse ugrasti sormadigim kisi kalmadi.ben benim bilgisayarda sonunda soyle cozumu buldum.bios pilini cikardim.cd rom u disardan bilgisayari acarak bagladim.bios pilini cikardim cunku daha once taktigim halde cd rom u tanimiyordu.bende bu nedenle bios da secenekler kismindan mudahale edemiyorum zanndiyordum.herneyse!cd rom u tanidi bios da gordu ama hala secenekler bolumunde cd rom u birinci boot yapamiyordum.yuzlerce kez actim kapadim olmadi bir an gozume acilirken bir secenek takildi.yazarya setup a girmek icin f2 veya delete basin iste onun yaninda bir secenekte eger boot menu ye girmek istiyorsaniz f12 ye basin idi.bu benim kurtaricimdi.bastim f12 ye ve karsima cd rom hdd ve floopy secenekleri cikti ordan bende cd rom u sectim ve enter bitti xp yuklemeye basladi ve isimi gormus oldum.sende ayni bu sekilde bilgisayar acilirken o ilk ekranda ki yazilari okumaya dikkkat et belki sendede oyle bir secenek vardir.insallah yazdiklarim fayda eder sana!

yazılanlar için teşekkür ederim arkadaşlar.sorunum hala düzelmedi ama dediğim gibi.ilginize teşekkürler.herhalde görülen o ki servise gidecek veya hdd yi çıkarıp başka bir makinada yükleme yapacağım.bileğinize sağlık.

Benzer Başlıklar

1. CPM İşletim Sistemi
    mericelif tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 08.04.2006, 08:25
  2. windows kurulumunda hata , problem nerede ?
    black_crack tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 09.02.2006, 15:30
  3. İki İşletim Sistemi
    ae1907 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 29.06.2005, 17:31
  4. İlk Türk İşletim Sistemi, Pardus Ulusal İşletim Sistemi Çalı
    crazylover tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 26.05.2005, 18:49
  5. İşletim sistemi kalıdırılması