Sayfa 1 / 2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
  1. Varsayılan bios ta HT kapatma

arkadaslar benim acilen bios ta HT diye bi ayar varmıs onu disable etmem gerkio ama bios ta bulamadım ole bisey hangi secnekten girebilrim bu direk ht fiye mi yazıyo yoksa kısaltımısı filan mı ???yardımcı olursanız cok sevin,rm

Varsayılan anakaeryın ne

Anakart markası verirsen sana bir cevap verebilirm ha bide bios ekranı mavi mi yoksa gri reklimi ben kapatmıştım anakartım GIGABYTE

ve ikinci seçenekten aynen şöyle yazıyo

Hyper Threading Teknolojies .................disable
    .................enable

Hyper Threading bazı programları çalıştıramıyor maalesef ben de NETCAD programını çalıştırmadı Hyper Threading özelliğini kapanca çalıştı sen de öyle birşey var herhalde

3. Varsayılan

amankartın markası aopen simdş baktım bede hyper.... dite bisey yok deli olcm uyduya versyon atcm bunu kapatmadn atılmıyomus(benim bios mavi)

hepsini araştırdığına eminmsin ben anakartların hepsinde bu özelliği açıp kapatma özelliği eklenmiştir bulamaman çok garib ama biraz daha iyi incelemeni tavsiye ederim bu sırada işlmci 3.0 mı?

5. Varsayılan

ya bulamadum tektek baktım islemci 1.6

Alıntı Orijinalini Gönderen: shalashaskaa
    ya bulamadum tektek baktım islemci 1.6
    işlemcin 1.6 mı benim bildiğim ht 3 ghz üzeri işlemcilerde var

7. Varsayılan

dedigın gibiyse benim programın calısmaması ht ile alkası yok

evet Intel Hyper Threading Teknolojisi 3.0 800 Mhz ve üs
    tü ile Çıkmaya başladı HT teknolojisi

sorunun HT ile kesinlikle ilgili değil bize hata mesajının bir fotoğrafını çekip gönderirsen sana lyardımcı olabiliriz

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    İZMİR

HT özelliğinden yararlanmanız için işlemcinizin en az 2.4 Ghz 800 Mhz Fsb'ye sahip olması gerek.Anakartınızın Ht destediği olabilir ama işlemcinizinde aynı desteği üzerinde barındırması gereklidir ki bu çif işlemci gibi çalışmayı kullanabilesiniz.Bıos sizin işlemcinizi otomatik olarak tanımlayarak ona göre bir ayarlama tablosu çıkartır menülerine sizinde işlemcinizin 1.6 Ghz olduğundan muhtemelen HT desteği yoktur bıos'ta bu gizlemiş olabilir menülerinin içine...

†Hyper-Threading Technology requires a computer system with an Intel® Pentium® 4 processor supporting Hyper-Threading Technology and an HT Technology enabled chipset, BIOS and operating system. Performance will vary depending on the specific hardware and software you use. See http://www.intel.com/info/hyperthreading/ for more information including details on which processors support HT Technology.

Benzer Başlıklar

1. Kapatma Sorunu
    cyta77 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 29.10.2006, 14:55
  2. ob.ekran kartını bios tan kapatma...
    yasar_yaman tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 29.08.2006, 00:05
  3. msn adresi kapatma???
    memogoze tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 4