Sayfa 1 / 2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
    Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    İstanbul Avrupa Yakası

Varsayılan f klavye mi yoksa q klavye mi kullanıyorsunuz?

arkadaşlar merak ettim.f klavyemi yoksa q klavye mi kullanıyorsunuz.tercih nedeninizi de yazarsanız sevinirim.ben 95 yılında ilk üniversitede bilgisayarla tanışmıştım.o zaman yazılım yaptığımız bilgisayarlar amerikan q idi.şimdi Türkçe q kullanıyorum.ama f klavye bana zor geliyor açıkcası.zaten on parmak yazamıyorum.şu on parmak yazma yeteneği nasıl kazanılır bu arada.

q kullanıyorum 10 parmak war onu kullanın

3. Varsayılan

Ben q klavye kullanıyorum ama keşke f kullansaydım başta.Ben geçen sene 10 parmak yazamıyordum internetten 10 parmak adlı programı indiridm şimdi baya hızlı bi şekilde 10 parmak yazıyorum.Tabi karizmasıda ap ayrı gören bilgisayar uzmanı görmüş gibi bakıyor 8)

4. Varsayılan

Ben f klavye kullanırım , çünkü çoğu devlet memuru f klavye kullanır.Zaten bize daktilo ve bilgisayarda da f klavye dersi verdiler.Halimden oldukça memnumum.Bu konu bir çok yerde tartışıldı ancak , klavye konusunda tam anlamıyla bir sonuca varılmadı.Ben f klavye kullanılmasından yanayım, bence q klavyeyi ne kadar hızlı kullanırsanız kullanın f kadar hızlı yazamazsınız? F klavye de hızlı yazmam yüzünden okey gen tr'de ya ping yerim ya da oyundan atılırım.(her zaman)

On parmak yazmak için internete bazı programlar bulabilirsin.Düzgün ve hergün çalışırsan en fazla üç haftada iş tamamdır...

ben q klavye kullanıyom. nedeni de basit ; ilk olarak q klavyeyle tanıştım. ben hayatımda f klavyeyle bi kere bile yazmadım.

q klavye kullanmaktayım.. 10 parmak değilde ..Bakmadan hızlılca yazabiliyorum =)

Ortaokulda 1'de ilk bilgisayar dersi görürken bana F klavye vermişlerdi evimde q klavye olduğu için karşı çıkmıştım. Öğretmen ile bu yüzden tartışmıştık bile, Hocam inat uğruna bana q klavye vermedi çünkü herkesde f klavye vardı. o yüzden ortaokulda bi anım var klavye konusunda..
    Aradan seneler geçti q klavyeme alıştım artık ... :wink:

KoLaY GeLSin

7. Varsayılan

bende 10 parmak kullanırım yane eskiden bu kadar değilidi ama forumlar sayesinde...

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    Siteye çok az gireceğim :(

Q klavye kullanırım. Tabiki türkçe destekli.
    Hayatımda hiç f ile yazmadım.
    On parmak var.
    Q kullanmamın nedeni ise ilk q kullanmam

9. Varsayılan

valla ağalar ben de f kullanıyom. klavyem q , ama f e çevirdim öyle kullanıyom.

üniversitede öğrendim f i. daktilo dersimizde. valla hocamız çok sıkı durdu bu işin üstünde .. zorla öğretti gbi bişey yani.

allah razı olsun ondan ,,, iyiki öğrenmişim

Varsayılan klavye

okullarda milli eğitim müdürlüğü f klavye kullandırıyor. aslında f klavye türkçe için daha uygun açıkçası. ama dünya hep q klavye kullanıyor. f klavyede türkçede en çok kkullanılan harfler kolay yerde yer alıyor. neyse sonuçta hayatımız boyunca aynı makişenin başında oturmyayacaz. onun için farklı makineler kullanacağımız için q lavyeyi tercih etseniz daha mantıklı olacaktır. yinede size kalmış.. :arrow:

Benzer Başlıklar

1. klavye
    cobra26 tarafından Windows İpuçları forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 14.06.2006, 01:07
  2. klavye
    ikono tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 29.08.2005, 09:26
  3. f klavye q klavye olurmu(laptoplarda)
    gececi_ tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 11
    Son Mesaj: 10.02.2005, 22:08
  4. Klavye
    delicocuk tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 07.06.2004, 02:01
  5. dosya mı yoksa klavye mi?
    xmaster tarafından Linux forumunda
    Yanıt: 13
    Son Mesaj: 12.05.2003, 22:26

Gönderim İzinleri