Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
33 sonuçtan 11 - 20 arası sonuçlar

turbo c ile c arasındaki fark nedir

Arkadaşlar bide şunu sorcam.sewgili latrell sözüm sana veya senin gibi insanlara yardımcı olmaya çalışanlara değil aslında hiçkimseye değil istediğim bir cevap (veya yapıcı eleştiri olarakta algılanabilir).
    bu ülkede hiç C bilipte yararlı bi program yazan varmı?biliyorum var ama satranç programı,not hesaplama programı,karekök alma programı vs gibi pek de bi işlevi olmayan şeyler var ortada.Bu C denen program başka işe yaramazmı?
    Bi kişide çıksın "desin ki ben şu oyun motorunu tasarladım veya (grup olarak)tasarladık süper bişey Rockstar da bunu gördü ve max payne 3 ü çıkarmak için Bizi stüdyoya ekibe katılmak için çağırdı"gibisinden şeyler söylesin yaa.Bizde kazamız mübarek olsun diyelim göğsümüz kabarsın di mi?
    C sistem programcıları derneği var,şimdi burda bi sürü işinin kurdu eleman vardır ama napıyolar bunlar bu dernekte,görünüşe bakılırsa okey batak falan oynuyolar.
    Bazı C kurslarına girmek için koşulan şartlardan bi tanesi şu:en az bir programlama dilinde uygulamalı olarak çalışma yapmış olmak.
    C konusunda adım adım yavaş yavaş bol örneklerle pekiştirilmiş yeni başlayanlar için(programın kurulumundan exe uzantılı dosya uygulamalarına kadar) herşeyi satır satır anlatan sitelerin ve kitapların geliştirilmesi dileğiyle

Alıntı Orijinalini Gönderen: drnorton
    Arkadaşlar bide şunu sorcam.sewgili latrell sözüm sana veya senin gibi insanlara yardımcı olmaya çalışanlara değil aslında hiçkimseye değil istediğim bir cevap (veya yapıcı eleştiri olarakta algılanabilir).
    bu ülkede hiç C bilipte yararlı bi program yazan varmı?biliyorum var ama satranç programı,not hesaplama programı,karekök alma programı vs gibi pek de bi işlevi olmayan şeyler var ortada.Bu C denen program başka işe yaramazmı?
    Bi kişide çıksın "desin ki ben şu oyun motorunu tasarladım veya (grup olarak)tasarladık süper bişey Rockstar da bunu gördü ve max payne 3 ü çıkarmak için Bizi stüdyoya ekibe katılmak için çağırdı"gibisinden şeyler söylesin yaa.Bizde kazamız mübarek olsun diyelim göğsümüz kabarsın di mi?
    C sistem programcıları derneği var,şimdi burda bi sürü işinin kurdu eleman vardır ama napıyolar bunlar bu dernekte,görünüşe bakılırsa okey batak falan oynuyolar.
    Bazı C kurslarına girmek için koşulan şartlardan bi tanesi şu:en az bir programlama dilinde uygulamalı olarak çalışma yapmış olmak.
    C konusunda adım adım yavaş yavaş bol örneklerle pekiştirilmiş yeni başlayanlar için(programın kurulumundan exe uzantılı dosya uygulamalarına kadar) herşeyi satır satır anlatan sitelerin ve kitapların geliştirilmesi dileğiyle
    drnorton, satranc gibi amacsız bir program dedigin şey, cok karısık algoritmaların uygulamaya geçirilmesiyle ortaya cıkıyor. Milyonlarca olasılık ve milyonlarca hamle var. Bir yapay zeka bir nevi.... Sandıgın kadar kolay bişey deil yani.

Tabi bir oyun motorunu satranctan daha işlevligoruyorsan o senin fikrin tabi. İşlev olarak bence ikiside aynı amaca hizmet ediyor.

Oyun motoru yazmak duzenli calısma ve zaman ister, şimdi hiçkimse cıkıpta bunu ücretsiz yapmaz, lisanslı bir şekilde ücret karsılıgında satılmadıktan sonra o kişiye bir faydası olmaz. Türkiye gibi kaçak yazılımlarım, mp3lerin legal olmayan softwarelerin rahatlıkla piyasada dolaştıgı, programıcının gercek degerinin bilinmedigi bir ülkede hiçkimse bahsettigin işten kar saglayamaz - ugrasmaz - ugrassada amacına ulasamaz. Türk yapimi bircok oyun mevcut bunlardan birisi de PUSU. Güzel ve kaliteli bir oyun, tabiyki ucretli. Ama gel gorelim ki eMule vs paylasım programlarında oyun ücretsiz olarak geziyor. Bunun gibi bircok somut ornek mevcut...

Sen kendi adına oyun yazmak istiyorsan; C dilinden cok kullanım rahatlıgı olarak DelphiX i tavsiye ederim. 3D oyun programlamada cok basarılı sonuclar alabiliyorsun ve C ye gore cok daha rahat bir dil. Ancak C diline alıstım diyorsan onla da oyun yazmak tabiyki mumkun.

Ve son olarak; Programları işe yarayan - yaramayan olarak degerlendirme, begin - end targatları arasında 1 bytelık dahi olsa bilgi barındıran her program işe yarar...

İşlevsiz programlar diyorsun ama işletim sistemleri C dili ile yazılıyor.Örneğin Linux, Windows, Solaris...Oynadığımız büyük oyunlarda (NFS , GTA, Far Cry, Half Life...) C++ ile yazılır.

İşlevsiz programlar diyorsun ama işletim sistemleri C dili ile yazılıyor.Örneğin Linux, Windows, Solaris...Oynadığımız büyük oyunlarda (NFS , GTA, Far Cry, Half Life...) C++ ile yazılır.

Sayın selçuk yayan beni yanlış anlamışsınız oyunların %90 ının C ile yazıldığını biliyorum.fakat C gibi bi program kullanılarak pek de ipe sapa gelen bi uygulama olmadığını söylüyorum

selamlar
    ben kesinlikle drnorton'a hak veriyorum...
    bildiğim kadarıyla bill gates win31'i C ile yazdı.. sonra C+ ile win95, win98,, C++ Builder ile de NT işletimi kurdu.. yanlışsam kusura bakmayın..
    ben şahsen çok isterdim .. şu an Windows kullanacağıma .. Halis Türk yapımı bir Pencereler kullanmayı... (bu arada windows'a verdiğim USD'yi ... zevkle YTL olarak bir Türke verirdim..)
    peki bu korsan olayı yalnız Türkiye'demi??? duyduğuma göre Türkiye'deki korsan oyunların %70'i uzak doğudan geliyor...
    peki.. bir anti-virüs programımız varmı?? ya da nerelere yerleştiği tespit edilen spy'lar için.. anti-spy programı..???
    satranç programını yapmak hayli zor.. ama şu ana kadar da dişe dokunur bir Türk yapımı satranç görmedim.. 1995'te oynadığım ve hala da hayran olduğum bir oyun.. Battle Chess.. galiba hatırlarsınız... (hep hayal ederdim o şovalyeler yerine koysalar yeniçerileri diye) bu oyun 1989 yapımıydı galiba.. adamların 89'da yaptığını biz niye hala yapamıyoruz...
    >yanlış bir kelime etmişsem affola..

turbo c ile c arasındaki fark nedir
    Abi turbo c bir derleyicidir.Yani Borland gibi bişey.Dil değildir.c ise dildir.Fakat Normal derleyiciler ile turbo derleyiciler arasındaki fark şudur.Turbolar daha hızlı çalışır yardım menüsü çok zengin değildir.Ve çok alan kaplamazlar.mesala C lite diye bir c derleyicisi var alandan kazanmak için bazı özelliklerini kısmışlar Turbo C'de bu ayarda birşey.

Alıntı Orijinalini Gönderen: aquila
    selamlar
    ben kesinlikle drnorton'a hak veriyorum...
    bildiğim kadarıyla bill gates win31'i C ile yazdı.. sonra C+ ile win95, win98,, C++ Builder ile de NT işletimi kurdu.. yanlışsam kusura bakmayın..
    ben şahsen çok isterdim .. şu an Windows kullanacağıma .. Halis Türk yapımı bir Pencereler kullanmayı... (bu arada windows'a verdiğim USD'yi ... zevkle YTL olarak bir Türke verirdim..)
    peki bu korsan olayı yalnız Türkiye'demi??? duyduğuma göre Türkiye'deki korsan oyunların %70'i uzak doğudan geliyor...
    peki.. bir anti-virüs programımız varmı?? ya da nerelere yerleştiği tespit edilen spy'lar için.. anti-spy programı..???
    satranç programını yapmak hayli zor.. ama şu ana kadar da dişe dokunur bir Türk yapımı satranç görmedim.. 1995'te oynadığım ve hala da hayran olduğum bir oyun.. Battle Chess.. galiba hatırlarsınız... (hep hayal ederdim o şovalyeler yerine koysalar yeniçerileri diye) bu oyun 1989 yapımıydı galiba.. adamların 89'da yaptığını biz niye hala yapamıyoruz...
    >yanlış bir kelime etmişsem affola..
    Abi bu konuda şunu söyleyebilirim.Türkler işin kolayına kaçıyor.Bende türküm yanlış anlaşılma olmasın ama bir Windows yazılımını üretmek öyle sandığın gibi kolay ve tek başına yapılacak iş değil.Microsoft firmasında kaç bin adam sadece windowsun bir parçasını yapmak için çalışıyor.Yani grup ve uzun zaman işi biz buna sabredemeyiz.Ama bende özel istek üzerine bir kaç kuruma özel programlar yazdım bunlarıda para almadan yaptım.Mesala gizli mesajlaşmalar için bir kirptox yazmıştım.Aslında herşey yapılabilir. fakat biz türk milleti kısa yoldan para kazandıracak programlar yazmaya endekslenmiş o yüzden durum böyle..

selamlar,
    Latrell haklısın... bizimkiler kolaya kaçıyor ama, insan istiyor işte....
    bana C'de örnek bir program kodu verirmisiniz.... mantık kapmak amacıyla...
    >>önce ekranı silsin, sonra kişiye ismini sorsun, kişi ismini girsin, sonra o ismi ekrana yazdırsın...
    teşekkürler

tabi hocam yazayım.

#include <stdio.h>
    #include <conio.h>

void main(){

char isim[20];
    clrscr();
    printf("Isminizi Giriniz: ");
    gets(isim);
    puts(isim);

getch();
    }

Benzer Başlıklar

1. WarCraft 3 hakkındaki düşünceleriniz
    Kutay95 tarafından Oyunlar forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 23.06.2006, 00:07
  2. Bu Makine Hakkındaki Görüşleriniz
    neonal tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 15
    Son Mesaj: 12.07.2005, 15:05
  3. Sorulara resim eklemek
    pocker_face tarafından Windows İpuçları forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 19.02.2005, 12:54
  4. merak ettiğiniz ilginç sorulara cevaplar için tıklayın.
    gokturk tarafından Windows İpuçları forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 18.02.2005, 19:27

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •