10 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
 1. #1

  Varsayılan Windows XP de Profil Göçmesi

  Arkadaşlar Slmlar...

  Arkadaşlar, Windows Xp Home(sp2) kullanıyorum. Tek kullanıcılıyım. Lakin geçenlerde b.sayarı açdığımda;

  "WINDOWS GEÇİCİ PROFİL DİZİNİ OLUŞTURAMIYOR. YETERSİZ GÜVENLİK HAKLARI NEDENİ İLE OLABİLİR. AĞ YÖNETİCİNİZE DANIŞIN. YAPTIĞINIZ DEĞİŞİKLİKLER OTURUM KAPATILDIĞINDA KAYBOLACAK"

  diye uyarı çıkardı ve 30snden geri saymaya başladı. Sürenin bitmesini bekledim akabinde yine bir uyarı çıkardı;

  "WINDOWS KULLANICI PROFİLİNİ YÜKLEYEMİYOR. (..) SİSTEMİNİZİN VARSAYILAN PROFİLİ YÜKLENECEKDİR."

  Buda 30sn den geri sayıma başladı, ve windows masaüstü göründü ama ne göründü!!!

  İlk önce Windows'un ilk kurulum anındaki düzeni ile açıldı. WinXP hoşgeldiniz ekranı yeni heyecanlar beklentileriniz vs. Programlar felan yüklü ama ilk defa XP açılır ya aynı onun gibi herşey.

  Hiç üşenmeden bütün ayarları yaptım. Bilmiyoruz ya..! Neyse düzenlemeleri bitirdim. Windows düzenlemeleri aklında tutsun diye yeniden başlattım b.sayarı başlatmaz olaydım. Bütün düzenlemelerim yine uçmuş..

  Ben virüs yedik diye düşündüm güvenli kipe geçtim. Adminstrator ile oturum açayım dedim. Bana ilk paragrafımdaki gibi bir hatayı çıkardı. Virüs taraması yaptım ufak tefek sun microsystem java klasörlerinde java trojanlarını buldu (Bu Sun java makinesi her zaman virüsleri içinde barındırıyor sanki?) neyse tekrar standart açılışla açdım makineyi düzelmişdir umudu ile bakdım yok bütün ayarladığım özellikler uçmuş herşey sıfırdan kurulmuş b.sayar gibi açılmaya devam etti.

  Mail ayarlarım, incredimail ayarlarım hepsi güme gitti 3 saat uğraştım incredimaildeki yapmış olduğum kalsörleri tekrar tanıttırana kadar!! Bu gün açdım. Şok vaziyetteyim yine hepsi uçmuş hepsi yine sıfırlanmış..

  Nedir bunun derdi. Nolcek bu hastalığın çaresi? Açıkçası heryerde arattım. Bu sorunu yaşayan bir 2000 kulanıcısı varmış 2001 yılında ama. Çözüm yok. sadece sorunu yazmış bir kaç cvp var ama çözüm netice yok.!

  İnşallah burda bir yardım alabilirim

  Saygılarımla

  Suat Emiroğlu®

 2. #2

  Varsayılan

  Sorununuzu windows xp nin yardım merkezinde araştırdım ama bu konu yada benzer bir konu ile ilgili hiçbir bilgi, yayın, makale bulamadım. Açıkcası bende sorunun çözümünü merak etmeye başladım.

 3. #3

  Varsayılan

  arkadaşım bende bu olayı yaşamıştım ben bunu servisleri yanlış yoldan kapattığım için yaşadım çalıştıra msconfig yaz hizmetler sekmesine tıkla orada ki tüm hizmetleri etkinleştir.belki sorunun çözülür.ben onu kurcaladıktan sonra böyle yapmıştı.bide utanmadan "Sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı!" diyede uyarı verdi
  windows u işte bu yüzden sevmiyorum.

 4. #4

  Varsayılan

  arkadaşım bende bu olayı yaşamıştım ben bunu servisleri yanlış yoldan kapattığım için yaşadım çalıştıra msconfig yaz hizmetler sekmesine tıkla orada ki tüm hizmetleri etkinleştir.belki sorunun çözülür.ben onu kurcaladıktan sonra böyle yapmıştı.bide utanmadan "Sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı!" diyede uyarı verdi
  windows u işte bu yüzden sevmiyorum.

 5. #5

  Varsayılan

  Alıntı Orijinalini Gönderen: sedat_ozturk2003
  arkadaşım bende bu olayı yaşamıştım ben bunu servisleri yanlış yoldan kapattığım için yaşadım çalıştıra msconfig yaz hizmetler sekmesine tıkla orada ki tüm hizmetleri etkinleştir.belki sorunun çözülür.ben onu kurcaladıktan sonra böyle yapmıştı.bide utanmadan "Sistem ciddi bir hatadan kurtarıldı!" diyede uyarı verdi
  windows u işte bu yüzden sevmiyorum.
  Serdar Bey,

  Dediğiniz yönteme bakdım. Benim bütün hizmetlerim etkinleştirilmiş durumda. Yani Msconfig ile hizmetlere bakdığımda hepsinin tıkı yerli yerinde. Hiçbirisinin tıkı boşda değil yani.

  Ayrıca başka bir problem edindim.!

  Başka yere yazdığım problemi buraya alıntılıyorum :

  ****

  Arkadaşlar, geçenlerde malumunuz "Profil Göçmesi" ile ilgili bir problemim vardı. Hala çözemedim o sorunu neyse. Şimdi bu problemin ilintili olduğu bir durumdan kuşkulanıyorum. BU profil olayı benim harddiskim üzerinde yetkilerim ile ilgili bir osurn. Yetkisiz olarak görüp benim profili yüklemiyorda olabilir. Bu yetkileri komutlar ile yönlendirmenin yöntemi bilen varmı içimizde ayrıca problemim ise;

  "ERİŞİM ENGELENDİ" problemini C sürücüsüne yükleme yaparken yaşadım. Profili normal şartlarda çözemeyeceğimi düşünüp, win xp cd si ile kurtarma işlemi yapmaya karar verdim. Cd ile boot ettim. yönergelerden XP yi onarı seçdim. gerekli dosyaları yüklerken NTLDR dosyasını yükleyemediğini belirtti. Yok say dedik. Sonra bir kaç dosya daha yüklenemedi hatası verince F3 ile çıkdım onarımdan. B.sayarı baştan başlattım bana NTLDR yokdur uyarsı verdi. Şuana kadar bir şey düşünmüyorum daha sinirlenmiyorum yani CD yi takdım bilirsinizki XP de komut satırına düşmek işkence dünya kadar sürücüler cartlar curtlar yüklendikden sonra "komut satırı ile kurtarma konsolu" seçeneine anca ulaşıyorsunuz. Neyse ulaşdık. "copy ntldr c:" dedik bana nerse beğenirsiniz kopyalama yapılamadı. erişim engellendi.

  Şimdi profilden daha öte bir sorun bu arkadaşlar. CD ile komut satırına düşmem beni yetkili olarak görmesini sağlamıyor bu dana XP nin. C sürücüsüne bişey yaptırtmıyor. bu NTLDR yi c ye kopyalamam lazım b.sayarı açabilmem için. XP cd ile girilen komut satırında kendimi tam yetkili olarak göstertebilceğim bir komutu bişeyi varmıdır? Yoksa başka harddiske Windows XP yükleyip bu şekildemi harddiske ulaşabileceğim?

  Saygılar

  Suat®

 6. #6

  Varsayılan sistem geri yükleme

  sistem geri yüklemeyi denedin mi çalışan uygulamalarının oldugu bi tarihe alırsan pc ni belki düzelir..
  başlat-programlar-donatılar-sistem aracları seceneklerinden sistem geri yükleme seceneğini tıkla.. kolay gelsin

 7. #7

  Varsayılan

  Arkadaşım yerinde olsam bütün dosyalarımı yedeklerdim, ( kalan dosyalar ) fazla kurcalamazdım, aynısı benim başıma gelmişti, 3 gb gitmişti, biraz daha kurcalayınca 20 gb tan oldum. iyi haber vermek isterdim ama bu konuyu ben de forumlarda araştırmıştım, bişey çıkmamıştı.Dediğin gibi bütün ayarları tekrar yüklemen gerekli, ben media player ı her restarttan sonra kuruyordum, bütün ayarları sıfırlıyordu. Neyse diyeceğim şu, harddiskteki önemli verilerini yedekle. ( belki bir restarttan sonra açamayabilirsin.

  İyi çalışmalar.

 8. #8

  Varsayılan Sayın Doruk

  SEVGİLİ ARKDAŞLAR,

  Velhasıl kelam, Bu sorunun çözümü yok. Yokdu. Çünkü sorun üstüne sorun çıkardı. Doruk Arkadaşımın dediği gibi kurcalamaya gerek yok dedim bende yedekleyebildiğimi aldım. Yüklendim. ve Format C dedim. Güzel bir çözüm oldu.

  Valla PC net editörleri bu forumu takip ediyorlarmı bilemem dergilerinde bu sorun için ne çözüm yolları önerirler yada forumdaki problemler ile ne kadar alakadar olacaklar zaman gösterir.

  Saygılar

  Suat Emiroğlu

 9. #9

  Thumbs up Benİm Bu Konudakİ BaŞarim ŞÖyle Oldu

  Umarim Sİzlere Bunu AnlaŞilir Bİr Şekİlde Anlatabİlİrİm Bu Sorunu YaŞarken Sİzlere Şunu SÖylİyeyİm Yedek Almanizada Gerek Yok Öncelİkle Bİlgİsayarin İŞletİm Sİstemİnİ Xp YÜklemek Yanİ Sifirdan Kurulum Yapargbİ Yanliz Şunu Da İfade Edeyİm İŞletİm Sİstemİnİzİ Kurulu Xp Üzerİnde Cd Romunuza Taktiktan Sonra Autronun Sİze ÇikarmiŞ OlduĞu MenÜlerden GerÇekleŞtİrmİyorsunuz Bİos Ayarlarinizdan Cd Rom SeceneĞİnİzİ Sİstem BaŞlarken İlk GÖrÜnÜm Olarak Ayarlayiniz Bu İŞlenİzİ GerÇekleŞtİrdİkten Sonra Cdrom A Xp Cdnİzİ Takiniz Ve Bİlgİsayarinizi ÇaliŞtirin Bİlgİsayariniz ÇaliŞirken Dos Ortaminda Yanİ Sİyah Ekranda Cd Yİ Okumaya BaŞlayacak Ve Ekraniniza Xpyİ Kurmak İÇİn Bİr TuŞa Dokunun Yada Basin Gİbİ Bİr İletİ Alacaksiniz Herhangİ Bİr TuŞa Dokunun Ondan Sonra Sİstem Donanim Ve Ayar Tanimlamasini Yaptiktan Sonra KarŞiniza Yenİ Donanim Algiladi Dİye Bİr İletİ Alirsiniz Onar SeceneĞİnİ İlk AŞamada SeÇmeyİnİz Onarmaz Yenİden Xp Yİ Kurar Gİbİ Bu İŞlemİ BulduĞu Xp Üzerİne Yapmasi İÇİn SeÇİn Yanliz Yazilanlar Tam Aklimda DeĞİl Ama Ekrana Gelen Uyarilari Okuyunuz Benİm Sİzlerle PaylaŞtiklarima İstİnaden Hareket Edİnİz Kurulum Yapilacak Dİzİnİ SeÇmenİz Konusunda Uyari Alirsiniz Burda C.yanİ Xpnİzİn Kurulu OlduĞu Dİzİnİ Ok İŞaretİyle SeÇİn Ve Burda Onar SeÇeneĞİ Gelecek İŞte O SeÇeneĞİ SeÇİn Sİstem Burda Bozuk Olan BÜtÜn Sİstem Dosyalarinizi Yenİler Ve Xp Yİ Yenİden Kuruyorgİbİ Kurar Ama BÜtÜn ÇaliŞan Ayarlariniz Eskİsİ Gİbİ Bİlgİlerle Beraber Durur Kendİnİze İyİ Bakin

 10. #10

  Varsayılan

  üstünden üç sene geçmiş arkadaşım ya... hem nasıl becerdin bunu yazmayı.? ne kadar cimrisin insan bir nokta koyar dimi.

Benzer Başlıklar

 1. profil problemi
  lavine tarafından Donanım forumunda
  Yanıt: 6
  Son Mesaj: 14.09.2006, 01:02
 2. nfsu2 profil
  sameducer tarafından Oyunlar forumunda
  Yanıt: 5
  Son Mesaj: 05.01.2005, 01:19
 3. windows da acılısta profil sorunu
  DrWatsoN tarafından Yazılım forumunda
  Yanıt: 1
  Son Mesaj: 12.09.2004, 14:02
 4. php forum ve profil
  dionysos_nt tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
  Yanıt: 4
  Son Mesaj: 08.09.2003, 17:25
 5. profil bölümü..
  MatriX_BoY tarafından PCnet forumunda
  Yanıt: 5
  Son Mesaj: 07.06.2003, 14:17

Gönderim İzinleri

 • Yeni başlık açamazsınız
 • Yanıt yazamazsınız
 • Eklenti gönderemezsiniz
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •