Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
19 sonuçtan 11 - 19 arası sonuçlar
    Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    izmir/karsıyaka

http://www.pcnet.com.tr/modules.php?...topic&p=109850
    bu linkte bir acıklama yapıldı.elbette ntfs sistemi daha iyidir ama ben 2-3 ayda bir format atıgım icin yuklemeler cok daha kolay ve win98 ve winxp kullandıgım icin iki driverı gormem cok onemli

Varsayılan bla.. bla.. bla..

Konuşuyorsunuz ama bana NTFS nin açılımını verebilirmi biriniz ?

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    izmir/karsıyaka

New Technology File System(yeni teknoloji dosya sistemi)

NTFS:new technology file system biraz basit bir açılım oldu ama inanmazsanız

www.ntfs.com

Varsayılan Anlayışınızda kıt

size harflerin değil bu New Technology (yeni teknoloji) nin ne demek olduğunu soruyorum
    turex verdiğin linkteki açıklamaya baktım ama yetersiz çok eksik var
    öncelikli olarak ntfs ve fat 32 sistemleri rakip değil ntfs zaten fat32 üzerine kurulmuş olan bir sistem
    ama daha gelişmişi bizim bildiğimiz byte anlayışına son veren bir sistem
    bunu eğer ntfs kullanılan bir işletim sistemine fdısk atmayı denerseniz ne demek istediğimi anlarsınız
    disk birleştiriciyi eminim çoğunuz biliyordur ne işe yarar ? hard disk üzerinde milyonlarca bölümlenmiş alan var yüklenen her uygulama bu bölümlere dağınık olarak yerleşir bilgisayar hdd yi tararken dağınık olduğu için aradaki boşluklarıda taramak zorundadır ve bu bir zaman kaybıdır fat32 sistemlerde disk birleştirici dağınık dosyaları bir araya getirerek hdd nin daha kolay ve hızlı taranmasını sağlar
    işte ntfs de bu özellik doğuştan yaratılmış performans bu yüzden yüksek
    fat32 yada ntfs üzerine windows sistemlerinden her hangi birinin kurulması sorun yaratmaz bunu anlatmaya çalışıyorum sabahtan beri tartışıyorsunuz

Ntfs:Arkadaşlarında dediği gibi Yeni sistem dosyalama teknolojisi..
    Aşağıda bir arkadaş anlatmış temel olarak;
    "ntfs dosya sistemi, fat veya fat32 dosya sistemlerinden daha güçlüdür ve active directory ve önemli bazı başka güvenlik özelliklerini çalıştırabilmek için gerekli özelliklere sahiptir. active directory ve etki alanı tabanlı güvenlik gibi özellikleri yalnızca ntfs dosya sistemini seçerseniz kullanabilirsiniz.
    disk bölümlerinin ntfs dosya sistemine dönüştürülmesi kolaydır. disk bölümlerinizde ister fat, ister fat32, ister ntfs'nin daha eski sürümleri kullanılmış olsun, kur programı dönüştürmeyi kolaylaştırır. bu dönüştürme türünde dosyalarınız (bir bölümü biçimlemenin aksine) olduğu gibi kalır. dosyalarınızı korumanız gerekmiyorsa ve kullandığınız dosya sistemi fat veya fat32 sistemiyse, disk bölümünü fat veya fat32'den dönüştürmek yerine ntfs ile baştan biçimlendirmeniz önerilir. disk bölümünün biçimlendirilmesi sırasında o bölümdeki tüm veriler silinir ve temiz bir sürücüyle başlarsınız.
    bölüm baştan ntfs ile biçimlendirilse de, convert komutuyla dönüştürülse de dosya sistemi olarak ntfs'nin seçilmesi en iyisi olur. convert.exe programı hakkında daha fazla bilgi için, kur'u tamamladıktan sonra başlat düğmesini ve ardından çalıştır'ı tıklatıp cmd yazın ve enter tuşuna basın. komut penceresinde help convert yazıp enter tuşuna basın.

dosyalar ve klasörler üzerinde erişim denetimi uygulayabilmek ve sınırlandırılmış kullanıcı hesaplarını desteklemek için ntfs kullanmalısınız. fat32 kullanırsanız, hesap türleri ne olursa olsun (yönetici, sınırlı veya standart hesap), tüm kullanıcılar sabit diskinizdeki tüm dosyalara erişebilecektir.
    büyük disklerle en rahat çalışabilen dosya sistemi ntfs'dir. (büyük diskler için ikinci iyi dosya sistemi fat32'dir.)
    fat veya fat32 sistemini dosya sistemi olarak seçmek isteyebileceğiniz tek bir durum olabilir. bilgisayarın bazen daha önceki bir windows sürümüyle, bazen de windows xp ile çalıştırılması gerekiyorsa, sabit diskinizin birincil (başlatma) bölümü fat veya fat32 bölümü olmalıdır. daha önceki çoğu windows sürümü, ntfs'nin son sürümüyle biçimlendirilmiş disk bölümlerine erişemez. bunun iki istisnası, windows 2000 ve service pack 4 veya sonraki bir sürümü yüklü windows nt 4.0'dır. service pack 4 veya sonraki bir sürümü yüklü windows nt 4.0, ntfs sisteminin son sürümüne erişebilmekle birlikte bazı kısıtlamara tabidir. windows nt 4.0 kullanıma sunulduğunda varolmayan ntfs özellikleri kullanılarak saklanmış olan dosyalara erişemez.

birden çok işletim sisteminin kullanılması dışındaki tüm durumlarda önerilen dosya sistemi ntfs'dir. "

İçimdede kalmasın; Bu aralar oldukça düşen forum kalitesini üzülerek seyrediyorum...

1-bilgisayar açılırken bios a gir
    2-oradan sürücü sırasını cd rom yap
    3- f10 yaparak save le ve biostan çık
    4-bilgisayar ı kapat
    5-bilgisayarı aç ve açılırken xp cd sini tak ve bekle
    kendisi yüklemeye başlar
    BURADA ÖNEMLİ OLAN BİOSTA Kİ SÜRÜCÜ SIRASINI CD ROM A GETİRMEKTİR

8. Varsayılan

arkadaş sadece komut yazmak için komut istemini açamazmayız acaba bilgisayarı açarken yardım edin lütfen erhan2914@yahoo.com.tr

win 98 başlangıç disketi ile makinayı açtıktan sonra komut satırından fdisk komutu verin..35 gb olan ntfs disk bölümünü silin..sonra boş alanı istediğiniz gibi formatlarsınız ;-)

kolay gelsin

Benzer Başlıklar

1. webcamla video kaydetmek imkansız
    celalcaner tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 6
    Son Mesaj: 24.09.2006, 12:33
  2. imkansız birşey
    trityum tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 12
    Son Mesaj: 21.09.2006, 22:14
  3. ho mail geldiği zaman arkadaşlarımın msn listesini görüyorum
    kutluhanmetin tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda