7 sonuçtan 1 - 7 arası sonuçlar

Varsayılan YARDIM! Xp ye format atamıyorum

herkese selam , bu siteye yeni uye olduım ve bu ilk mesajım
    benim bilgisayarımda xp pro yüklü, ama virüs dolayısıyla bilgisayarımda masaüstü açılmıyor, bilgisayarımı açıyorum herşey yükleniyor ama win Xp açılmıyor yerine siyah bir ekran oluyor, 10 dakika oyle bekliyoır sonra kendi kendine restart atıyor, aynı şeyler oluyor. Windows a giremediğim için Xp cd'mi takmam da yarar getirmiyor, bir onceki işletim sistemim Win Millenium du onun başlangıç disketini takıp dos a giriyorum A:/ > da iken FORMAT C: yazmak istiyorum ama klavyemin türü değişmiş sanırım, (iki nokta üst üste yapamıyorum suan. bana ne onerirsinizi? kendim format atabilirmiyim yoksa servise mi goturmeliyim? cevaplarınınz için tesekkur ederim

xp ye dostan format atamazsın (en azından ben bilmiyorum belkide atarsın da neyse) bilgisayarın açılırken bios ayarlarından boot sekmesinden first boot devive ta boot from cd rom u seç ayarları kaydet yeniden başlamadan xp cd sini tak . gerisini okuyarak yaparsın zaten

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    İstanbul Gidiyorum Ardıma Bakmadan

mesela xp fat32 ise 98 disketiyle format 98 deki gibi atılır xp cd ilede xp kurulur ama ntfs ise olmaz xp cd ile atılır

Forumlarda Format Adıyla Arama Yapın Windows XP Dos ta Formata izin vermez Bir Bootable cd ile Xp cd si ile yani format atın

sedat ın dediğine ek cd boot yaparken bir tuşa basın diyecek bi 5 sn. kadar. eğer basmazsan xp açılmaya başlar. küçük bi hatırlatma..

Bulabilirsen 98 CD'si ile veya 98 başlangıç disketini kullanarak format ata bilirsin.
    Bunun için 98 CD'si ile formatlayacaksan bilgisayarını CD ROM ile çalıştırdıktan sonra

D:\>win 98\format c:

şeklinde çalıştırabilirsin.

Disket ile formatlayacaksan bilgisayarını flopy ile çalıştırdıktan sonra

A:\>format c: şeklinde çalıştırabilirsin.

dikkat et cdromun D yerine E ,F vs - haddiskin C yerine D vs olabilir.

Daha sonra XP'ni tekrar kurablirsin.

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    galıba sey istanBuL

merhaba XP format atmak itiyorsan ya baslancı dısk yada xp_Cd olmalı cd varsa elınde cdrom tak reset at pc ye sonra orda devamı gelırırsın yada daha ıyı bır teklıfım var sana benı bul ben atayım formatı 20 milyona istersende yardım ederım sana abdullah_134@hotmail.com

he unutmadan pc tanıtım cd lerı yokssaa sakın format atma yoksa bır sey yapamazsın bu da sana $ pahalıya batLar
    :twisted:

Benzer Başlıklar

1. format atamıyorum
    gerald tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 24.10.2006, 17:49
  2. format atamıyorum
    kahvecii tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 25
    Son Mesaj: 28.01.2006, 21:53
  3. format atamıyorum
    domesticus tarafından Yazılım forumunda