Sayfa 1 / 3 123 SonSon
22 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan Telefon Kayıtları ve IMEI numaraları

Arkadaşlar bu konu açıldı biliyorum ama benim sorum biraz farklı.bana turkcell den mesaj geldi IMEI numaramı yazmış fakat IMEI numaramın son rakımı X şeklinde yazılmış.rakam yerine X yazmışlar.ve diğer sorum kayıt ettırmek ıstemıyorsanız hayır yazıp şu numaraya yollayın diyor fakat kayıt ettırmek ısteyenler ne yapacak.turkcell ın sayfasına baktım ordada extralara 5 mılyon yatırın falan gıbı şeyler yazıo turkcell li arkadaşlar bi zahmet yardımcı olsun.(hattım faturalı.)

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Los Angeles

Gelen mesaj telefonunuzun kayıt dışı olduğunu belirtiyor. Herhangi bir Turkcell Bayisine gidip 5 Ytl karşılığı telefonunuzu kayıt altına alabilirsiniz.

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Los Angeles

Evet mesaj yoluyla da kayıt ettirebilirsiniz. 5 Ytl faturanıza yansıyacaktır. "... Seri Nolu Cihazınızın Sms ile kaydı için bu mesajı evet yazarak cevaplayınız..." gibi bir mesaj almış olmalısınız. O mesajın geldiği numaraya Evet yazıp gönderdiğiniz zaman telefonunuz kayıt altına alınmış olacaktır.

Bana gelen mesaj şu şekilde: .......X imei li cihazınız kayıt dışı.turkcell 5 ytl lık kayıt ucretını hedıye puanınızdan dusuyor.kayıt ettırmek ıstemıyorsanız xxxx numaraya hayır yazıp mesaj cekınız.
    mesaj bu şekılde.ii de ben kayıt ettirmek istiyom o zaman ne yapcam yazmamış.onemli bişeyde imei numaram dogru ama sonrakamı yok onun yerıne X koymuş.bu arada tekrar teşekkurler.

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Los Angeles

Benim yazdığım mesaj avea faturazsız hatına gelen bir mesajdı. Her farklı operatörden farklı mesaj geliyor olsa gerek.

kayıt ettırmek ıstemıyorsanız xxxx numaraya hayır yazıp mesaj cekınız.
    Buda demektirki mesaja karşılık vermediğiniz takdirde kayıt altına alınmasını kabul ediyorsunuz demektir. Zaten hediye puanlarınızda varmış. Herhangi bir ücret ödemenize de gerek yok sanırım
    Ama bunlara rağmen yinede Turkcell Müşteri Hizmetlerini aramanızı ve emin olmanızı öneririm.

444 0 532

teşekkurler.arayım da kesin olsun bari.

Kayıtdışı telefon sahipleri bundan ne kadar zarar edecek pek bilmiyorum amam GSM operatörlerinin bu işten son derece kârlı çıkacağına şüphem yok. 40milyon aboneden 4 milyon tane kayıtdışı telefon çıksa 2.000.000 YTL yapar (2.000.000.000.000 TL) yani 2 trilyon sıcak para kazanacaklar toplamda. İyi iş be! Yaşasın kanun yapanlarım, yaşasın özel sektörüm

Alıntı Orijinalini Gönderen: AynShtein
    Kayıtdışı telefon sahipleri bundan ne kadar zarar edecek pek bilmiyorum amam GSM operatörlerinin bu işten son derece kârlı çıkacağına şüphem yok. 40milyon aboneden 4 milyon tane kayıtdışı telefon çıksa 2.000.000 YTL yapar (2.000.000.000.000 TL) yani 2 trilyon sıcak para kazanacaklar toplamda. İyi iş be! Yaşasın kanun yapanlarım, yaşasın özel sektörüm
    O alınan paraları gsm operatörleri kendilerine mi alacaklar ?

Alıntı Orijinalini Gönderen: promar
    Alıntı Orijinalini Gönderen: AynShtein
    O alınan paraları gsm operatörleri kendilerine mi alacaklar ?
    galiba devlete gidiyor o paralar

Benim bildiğimde devlete gidiyor o paralar ama arkadaş operatör falan demiş,şaşırdım

Benzer Başlıklar

1. ip numaraları
    atmacaged tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 14
    Son Mesaj: 28.04.2010, 17:31
  2. Ip numaraları
    Bilader tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 14.11.2005, 22:12
  3. IMEI numarası
    _BiLGi_ tarafından Mobil Aygıtlar forumunda
    Yanıt: 1