Sayfa 1 / 2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar
  1. Varsayılan windows kurulumunda hata , problem nerede ?

celeron 1,7 , 256 ddr ram , 20 gb hdd sistemde xp kurulumunda garip hatalar aldıktan sonra hdd , ram , cd sürücü , kurulum cd si tek tek kontrol ettim . bu parçaları başka bilgisayarda çalıştırdım sorun yok. kontrol edemediğim anakart , işlemci ve ps. kaldı . şu durumda xp , formatlayıp dosyaları kopyalıyor , ilk restarttan sonra ekran simsiyah kalıyor , yükleme devam etmiyor. ben anakarttan şüpheleniyorum . biostan boot order ayarlarını kontrol ettim , o da doğru . anakart ecs , elitegroup , sd ve ddr desteği var. ram 1 nolu ddr slotuna takılı .

ramdan olacağını sanmıyorum.harddiskin bozujk olmadığına emin misin? ben harddiskinin bzouk olabileceğini düşünüyorum.cd de bozuk olabilir ama iyice kontrol et..bu ikisinden biridir bence..

Kurulumda verdiği hatayı yazarsan daha iyi anlaşılır...

birde ekran kartın sorunlu olabilir eğer vga bir ekren kartı kullanıyorsan sebep olabilme ihtimali yüksek çünkü ECS main bordlar ekren katı seçebiliyor bu konuda da dateylı bilgi verirsen daha fazla yarıdmcı olmaya çalışırım kolay gelsin

birde ekran kartın sorunlu olabilir eğer vga bir ekren kartı kullanıyorsan sebep olabilme ihtimali yüksek çünkü ECS main bordlar ekren katı seçebiliyor bu konuda da dateylı bilgi verirsen daha fazla yarıdmcı olmaya çalışırım kolay gelsin

formatlayabiliyosan hard disk bozuk olamaz bozuk kesim mevcut olsa zaten uyarısını geçmişte alırdın.format atabiliyosan birde f disk yap mantıksal sürücü tanımlanmamış olabilir.ana kartında veya bıos ta bir problem söz konusu olsaydı zaten ms-dos ortamını göremezdin, cd rom vs. çalışmazdı.öncelikle kurulum cd sini bir kontrol et.onda hata yoksa fdisk komutuyla hdd biçimlendirip mantıksal sürücü tanımla.

kolay gelsin.

7. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: ozan3
    ekran kartı on board

kardes yaklasik 150 defa win xp kurdum ilk defa bole bi hata duyuyorum. Mantıklı ve sakin düşünürsek xp kurulmadan önce donanımlarını test eder. Donanımlarında hata varsa zaten seni uyarır. Xp kurulumu tamamlandı sistemi yeniden başlatın diye uyarı verip sistem boot ediliyorsa donanım da sorunun yoktur. Zaten başlangıçta biostan bip sesini duyuyosan anlaman lazim. Dolayısıyla bence ekran kartının çözünürlüğünü monitor desteklemiyordur. Bu yüzden ekran simsiyah kalır. Monitörü bi değiştir. Farklı monitorler takarak bi dene. Çözünürlüğü ona göre ayarla.
    Kolay gelsin.

kardes yaklasik 150 defa win xp kurdum ilk defa bole bi hata duyuyorum. Mantıklı ve sakin düşünürsek xp kurulmadan önce donanımlarını test eder. Donanımlarında hata varsa zaten seni uyarır. Xp kurulumu tamamlandı sistemi yeniden başlatın diye uyarı verip sistem boot ediliyorsa donanım da sorunun yoktur. Zaten başlangıçta biostan bip sesini duyuyosan anlaman lazim. Dolayısıyla bence ekran kartının çözünürlüğünü monitor desteklemiyordur. Bu yüzden ekran simsiyah kalır. Monitörü bi değiştir. Farklı monitorler takarak bi dene. Çözünürlüğü ona göre ayarla.
    Kolay gelsin.

10. Varsayılan

on board ekran kartı yerine , agp yuvasına ekran kartı takıp kurulumu tamamladım . herkese tesekkur.

Benzer Başlıklar

1. SMF Kurulumunda Aldığım Hata!
    3x3cuTi0N3R tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 04.02.2007, 21:59
  2. problem nerede ?
    prehistoric tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 31.08.2006, 22:24
  3. İşletim sistemi kurulumunda problem...
    sarim34 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 17.04.2005, 20:33
  4. php nuke kurulumunda hata
    SeboCLUB tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 19.05.2004, 14:44

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz