Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
30 sonuçtan 21 - 30 arası sonuçlar
  1. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: batgun
    Alıntı Orijinalini Gönderen: fuatyurteri
    Bence modlar bu başlığa ve gereken kişilere gereken şeyi yapmalı.
    merak etme bana uyarı werildi ama diğer arkadaşlara birşey yapıldığı yok
    Uyarı verildi de niye gözük müyor. sözlü olarak mı veriliyor uyarılar artık.

Alıntı Orijinalini Gönderen: hooijdonk
    Alıntı Orijinalini Gönderen: fuatyurteri
    Bence modlar bu başlığa ve gereken kişilere gereken şeyi yapmalı.
    merak etme bana uyarı werildi ama diğer arkadaşlara birşey yapıldığı yok
    Uyarı verildi de niye gözük müyor. sözlü olarak mı veriliyor uyarılar artık.
    haha komik uyarı değil hatta banlandım ama mail attım webmastera üyeliğim geri verildi we uyarılarım silindi belki bilenler wardır bnm uyarım 1 di fakat o dasilindi o yuzdenartık temkinliyim senn terbiyesiz mesajlarına burdan karşılık wermiyorum

yukarda yazılanları okudum, fakat bende programlamaya yeni baslayan bırısıyım. Universite 1 ogrencısıyım ve Bilisim Sistemleri okuyorum fakat bilgisayardan neredeyse bir haberim... Python diye bir program kullanıyoruz. Bana yardımcı olacak kaynak nereden bulabılırım. Bu arada en buyuk problemim su ki, yurt dısındayım ve sadece ınternetten bilgi alabilicem sanırım.

gelelim diğer konuya sizin dediklerinize göre türkiyedeki tüm üniwersiteler yanılıyo onca bilim adamı bu işe yıllarını wermiş insanlar yanılıyo we sizin gibi engin bilgili insanların dediğinin dışına çıkıp bilg müh. öğrencilerine ders wermeye c ile başlıolar .üniwersitelerdeki profesörler bilimo ama sen çok ii bilion
    Merhaba
    umarım burda taşladığınız kişi ben değilimdir.

yok ustaa cım sn diilsin

efecanerdur dostum programlamayı öğrenmen için illaki akış diyagramını öğrenmen gerek sonra istediğin programa geç ister C ister V_Basic İster Delphi vesaire vesaire ama akış diyagramını ve mantığı öğrenmezsen

for I=1 to 1o do write (I,'.efecan');

yerine şunu yazmaya yeltene bilirsin

write ('1.efecan');
    write ('2.efecan');
    write ('3.efecan');
    write ('4.efecan');
    write ('5.efecan');
    write ('6.efecan');
    write ('7.efecan');
    write ('8.efecan');
    write ('9.efecan');
    write ('10.efecan');

aslında ikiside aynı şey ama fark mantığı bilmiyenle bilen arasındadır gülmeyin ama öyle, ben öğrencilere bu soruyu sorduğumda bu iki cevabı aldım. 1. kodu yazan, pascal anlatmadan önce akış diyagramını dinleyip öğrenen öğrenci diğeri dinlemeyen öğrenci. Kıssadan hisse önce akış dıyagramını bir kap algoritma öğren sonra istersen Pascala başlamadan C# öğren. Ama bilki C ve türevleri(c++,C#) pascal qbasic gibi programlardan zordur. Zaten müfredatlarda akış diyagramından sonra başta pascal ,V_basic veya basic verilmesinin sebebide budur.

sato38 demis ki
    ....Zaten müfredatlarda akış diyagramından sonra başta pascal ,V_basic veya basic verilmesinin sebebide budur....
    c, pascal bence birbirinin aynısıdır birini öğrenebileni diğerini biliyor sayararım. (birkaç gün diğerine baksın tamam) Sadece reserverd words, directives bazı special semboller, identifiesler, vb. amaçları aynı !!!! adları yada gösterildikleri işaretler farklıdır zaman içinden birbirini eşi ikizi olmuş iki dildir, basic ise yapısal olmayan bir dildir göreli olarak bu iki dilden çok farklıdır. pascalı basicle bir tutup c yi ayrı tutmak ?

[quote="__USTA__"]Merhabalar

1 - Qbasic saçma sapan bir dildir ve Network desteği dahi bulunmayan
    bir (ölmüş) programlama dili öğrenmek boşuna zaman kaybıdır ve
    nesneye dayalı programlama mantığının oturmasını zorlaştırır. Yani
    Qbasic filan uğraşma boşuna
    [quote]

usta sen ne yaptın böle?

qbasic saçma sapanmı?

kardeş anlamadın heralde adam yeni başlıcak algoritma mantığını c de öğrenmek saçmalıktan başka bişey değildir... qbasic in ortaya cıktığı yıla bakarsan neden net desteği olmadığını anlarsın... bu arada ben qbasic ten başladım algoritma ve programlama mantığı bu dilde gelişti ardından c ye geçtim ki ben komutlarda felan abartı bi fark görmedim sadece yazım farklıydı bi de kütüphane olayı.... arkadaşa tavsiyem qbasic ten başlaması algoritma mantığını kaparsan c delphi php adı ne olursun olsun birbirine benzemekle beraber yazılışlar arasında küçük farklar var... ki şuan bildiğim baya bi üniversetinin (bilgisayar programlama bölümleri) qbasicten temel atmakta. şuan bakılırsa zaten qbasicte program yazmak akıntıya karşı kürek cekmektir. ancak temelin oturması için oldukça elverişlidir.

bu arada sana birde tavsiye vereyim arkadaşım türkiyede programlamaya ilgi az şuan kimse bana şu programı yaz diye başvuru yapmıyor(dışarda programcıya takılan isim de oyuncudur... oyun yapıyon yani diyen cok oldu bana) web programlama ile uğraşmanı tavsiye ederim.

ÜCRETSİZ C# GELİŞTİRME PLATFORMU

Eğer Visual Studio kullanmak istemiyorsanız, ona mükemmel bir alternatif var. Adı "SharpDevelop". Sadece 4 MB. Yapmanız gereken ilk şey buradan .NET Framwork 2.0'ı indirmek ve kurmak. Daha sonra http://www.icsharpcode.net/OpenSource/SD/Download/ adresinden SharpDevelop 2.0'ı indirip kurun.

Alıntı Orijinalini Gönderen: sonofisiris
    usta sen ne yaptın böle?

qbasic saçma sapanmı?

kardeş anlamadın heralde adam yeni başlıcak algoritma mantığını c de öğrenmek saçmalıktan başka bişey değildir... qbasic in ortaya cıktığı yıla bakarsan neden net desteği olmadığını anlarsın... bu arada ben qbasic ten başladım algoritma ve programlama mantığı bu dilde gelişti ardından c ye geçtim ki ben komutlarda felan abartı bi fark görmedim sadece yazım farklıydı bi de kütüphane olayı.... arkadaşa tavsiyem qbasic ten başlaması algoritma mantığını kaparsan c delphi php adı ne olursun olsun birbirine benzemekle beraber yazılışlar arasında küçük farklar var... ki şuan bildiğim baya bi üniversetinin (bilgisayar programlama bölümleri) qbasicten temel atmakta. şuan bakılırsa zaten qbasicte program yazmak akıntıya karşı kürek cekmektir. ancak temelin oturması için oldukça elverişlidir.

bu arada sana birde tavsiye vereyim arkadaşım türkiyede programlamaya ilgi az şuan kimse bana şu programı yaz diye başvuru yapmıyor(dışarda programcıya takılan isim de oyuncudur... oyun yapıyon yani diyen cok oldu bana) web programlama ile uğraşmanı tavsiye ederim.
    Merhaba

Ewt günümüzde Qbasic öğrenmek saçmalıktır.
    Algoritma kurmak Dile bağlı değildir C , C# , Java dillerini
    ilk defa öğrenecek bir kişinin herhangi bir dili biliyor
    veya algoritma kurmayı biliyor olması gerekmez.
    Algoritma kurmayı zaten bu dillerin yazım kurallarını
    öğrendikten sonra program yazmayı öğrenmek için bu diller
    içerisinde öğrenecektir.

Kaliteli hiçbir üniversitede bırakın Qbasici Visual basic
    bile gösterilmemektedir. Bakın yukarıda ne yazdım.
    Üniversitede Java dersi vermekteyim ve bu öğrencilerden bazıları
    bırakın programlamayı bilmeyi hayatlarında msn kullanmak mp3
    dinlemek dışında ilk defa bilgisayarı bir iş için kullanacak kişiler
    olabiliyor. ( hatta ilk defa klavyeye el süren öğrencilerim de olmuştur )

Bahsettiginiz durum belki programlama bölümlerinde oluyor olabilir ki
    bu gibi bölümler (lütfen bu bölümlerden mezun olanlar gücenmesin) sadece diploma almak için gidilen ve kredi doldurmak için verilen
    derslerle doludur. Bana Bilgisayar / Elektronik / Endistüri Müh
    hatta Matematik ve Fizik bölümlerinde Basic gösterildiğini
    söyleyebilir misiniz ?
    Matematik bölümünde dahi C++ ile derslere başlanmaktadır.
    Temelin oturması için temelin sağlam olması gerekmektedir ve günümüzde goto kullanan bir programlama dili hiçbir litaratürde
    uygun karşılanmamaktadır.

Walla şu anda hemen sabah ın web sayfasına gir sağ köşedeki
    java programcısı aranıyor linkine tıkla sanırım oyun programcısı
    aramadıklarını anlayacaksındır

Benzer Başlıklar

1. Web programlamaya, yazılım programlamaya mı?
    microturk tarafından Programlama Dilleri forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 03.04.2007, 11:13
  2. dosta başlama
    fuzep tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 23.09.2006, 16:00
  3. Yeniden Başlama
    HACKER882 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 30.08.2006, 20:06
  4. ilk web e başlama