Sayfa 1 / 2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan Bilgisayara Format

Bilgisayara nasıl format atabilirm? Bana yardımcı olabilirmisiniz? Winows XP Home Edition kullanıyorum.Sadece C ' yi biçimlendirsem olur mu. Lütfen bana ayrdım edin=????? :? :?:

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    Malaga/ispanya

eğer pcnet i devamlı takip eden biriysen bu konu şubat sayısında çok ayrıntılı bi şekilde anlatılmıştı

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    çarenin olmadıgı yerden

arkadasım sen pcnet koyucusumusun acaba???? :roll: :roll:

:?: kardes pcnet bu ay nasıl format atılır onu anlatı bilmiyenler vardır diye verde cok guzelde anlatmıs windowsXP vede window98 in al oku burdan biz nasıl anlatalım

Alında o kadar çok takip etmiyorum. Belki garip bir soru gibi gelebilir ama bu ay ki sayıda mı. Çünkü ben geçen gün arkadaşımdan aldım bir göz atıyodum hiç karşılaşmadım öyle bir yazı metniyle.

Tamam. Teşekkür ederim. Kaldıysa dergi almaya çalışırım. Spy dosyaları girdihep bilgisayar çökme eşiğinde. Çok teşşekkür ederim. Düşünmeniz bile yeterli. Ben anasayfadan baktım.

Bunda anlatılacak bişe yokki arkadaşım...Bilgisayarı CD-rom la başlat..XP kurulum cdsini tak önyükleme yap..Soora zaten o seni yönlendirir..Kendi formatı atıo..Yazılım türkçeyse haydi haydi yaparsın..Kolay gelsin..

bence de format o kadar zor bişey değil format dediğin diskteki herşeyi silmektir istersen üzerine işletim sistemi kur istersen boş bırak karar senin...windows kurmak için cdyi tak pc yi yeniden başlat önyükleme için bir tuşa bas diye yazar zaten...sonras türkçe kolaylıkla anlarsın o da olmadı diyelim ...bi tane şubat sayısı pcnet dergisi al(kalmamış olabilir tabii) yada bul arkadşlardan falan bulamazsan tekrar yaz buraya ben bi simülasyon linki göndereyim sana ordan öğren...yapamazsan yaz buraya..

Temiz Windows Xp Home Edition Kurulumu

Elimizde Bulunması Gerekenler...

-Bu Sayfanın Yazdırılmıs Hali
    -Windows XP Home Edition Cd si

Öncelikle Bilgisayarımızı Yeniden Başlatıyoruz.Sistem Açılışında DEL Tusuna Basıyoruz ve bios ayarlarına giriyoruz.Her Kullanıcının Bios görünümü farklı olabilir.Biostan Sistem Baslangıcı olarak CD-Rom u seçiyoruz.F10 ile kaydettikten sonra Windows Xp Home Edition Cd mizi Cd-Roma Takıyoruz ve sistemi yeniden baslatıyoruz.Açılışta CD-den önyükleme için bir tuşa basın diyecektır herhangi bir tusa bastıktan sonra Kur Yapılandırmanızı İnceliyor diye bir yazıyla karsılasacaksınız.Windows Yapıldandırmamızı İnceledikten Sonra Karsımıza 3 secenek cıkacak.Biz bunlardan 1. şıkkı seciyoruz yani Windows Kurmak İçin Entere basın secenegını.Daha sonra karsımıza cıkan Lisans Sözleşmesini Kabul Ediyoruz.Karsımıza Cıkan Yerel Disk C ve Yerel Disk D den C yi seçiyoruz.Yerel Disk C yi seçtikten sonra Windows bize Onu Nasıl Biçimlendirmek İstedigimizi Soracak.Benim Önerim FAT Dosya Biçimi (Hızlı) secenegı.Daha sonra Windows bunu Fat32 olarak biçimlendirecektir.Kur Biçimlendiriyor Yazısı cıkacak ve Format İşlemi Başlayacaktır.Format İşlemi Tamamlandıktan sonra kur dosyaları kopyalayacak.Kopyalama işlemi bittikten sonra sistem yeniden baslayacaktır.Sonra DEL tusuna basarak bios ayarlarına girip Başlangıcı CD-Rom Yaptıgımız menüden eski ayarları uyguluyoruz(Kısacası F5 tusuna basıyoruz).Yeniden basladıgında karsımıza Xp logosu cıkacak.Daha sonra yükleme kaldıgı yerden devam edicek.Kur sizden Dil ve bölge senecekleri hakkında bilgi isticek.Daha sonra AD ve Kurulusunu ısteyecektır.Bu işlemler Bittikten sonra PRoDucT KeYi Yazacagız.Bu işlem de bittikten sonra Karsımıza İnternet Ayarlarımızı Yapacak Olan Menu cıkacak.Bu ıslemıde hallettıkten sonra Kurulum Tamamlanacak ve Sistem Yeniden Başlıcak Sistem Açıldıgında Goruntu Ayarlarımızı Yapacagız.Şimdi Sıra Geldi Bilgisayarı Etkinleştirmeye.Karsımıza cıkan ekranlarda ılerı dıyerek Kayıt Yapacagız Daha sonra Kullanıcı Adımızı Girecegız ve Artık Xp Home Edition Hazır!!!.Şimdi Sıra Geldi Service Pack 2 Kurmaya...Bunun için ise sadece bir cd almak yada Windows Update sitesine girmek.

NOT: Bu yazı hiçbir yerden alıntı değildir.Tamamen bana aittir.

Kolay Gelsin...

emeğine sağlık dostum gerçekten güsel... :wink:

Gerçkten güzl bu bilgilerden sonra home adition la ilgili format atmak isteyen kisinin yeni bi baslik acmasina gerek kalmiyicak bütün bilgi burda var...

Benzer Başlıklar

1. format atmak bilgisayara bi zarar veriyormu
    Pwr-Clp tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 34
    Son Mesaj: 14.02.2010, 17:11
  2. bilgisayara format
    yu22k tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 08.01.2007, 23:02
  3. acil bilgisayara format gerekiyor ne lazım ve ne yapmalıyım
    carlos_tevez tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5