Sayfa 1 / 2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan bilgisayarımı formatlamadan nasıl fdisk yaparım?

selam arkadaşlar;

ben xp yüklü makinemi formatlamadan harddiskimi ikiye ayırmak istiyorum.partition magic hariç ne önerirsiniz bana?

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    İstanbul Gidiyorum Ardıma Bakmadan

forumun ıcınde arama yapsayıdın epey bılgı var ama ben yıne yazayım

Format atamadan hardisk bölmek mi o zaman Acronis Partition kullanabılırsın
    videosu için download : http://rapidshare.de/files/5775290/partition.avi.html

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Bursa - Sakarya Universitesi

neden partition magic hariç en iyi odur bu konuda...

bilgi verdiğin için saol acronis in partition ı bende var.ama hiç kullanmadım.yükleyince çöker dediler bende bi danışayım dedim o yüzden tekrar saol.

Acronis i tavsiye etmem.Hiç kullanışlı değil.En azından partition magic yada 7tool PM kadar.

3 programıda test ettim.Partition Magic yada 7tools Partition Manager 2005 çok pratik ve kullanışlı.

7tools Partition Manager 2005
    Kod:
    http://www.7tools.com/pm/index.htm

partition magic 8.0 en iyi gibi görünsede acronis daha iyi diye biliyorum zaten acronis in diğer programlarınıda kullanıyorum. partition magic i bildiğim için diğerlerini sordum. teşekkürler ilginize arkadaşalr...

bence fdiskle ugraşacagına partition magic indir
    hertürlü ihtiyacını görür vede format atmak zorunda kalmassın
    yükleyincede cökmez merak etme ben onu kullanıyorum hiç bilgisayar cokmedi dene bi pişman olmazsın

kolay gelsin

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    Bursa - Sakarya Universitesi

Alıntı Orijinalini Gönderen: wonderkid20
    bence fdiskle ugraşacagına partition magic indir
    hertürlü ihtiyacını görür vede format atmak zorunda kalmassın
    yükleyincede cökmez merak etme ben onu kullanıyorum hiç bilgisayar cokmedi dene bi pişman olmazsın

kolay gelsin
    Kişi 1: abi ben elma yemiyorum
    Kişi 2: elma al o zaman

aynı bunun gibi oldu bu mesaj...

9. Varsayılan

xp nın kendısıylede bolebılıyorsunuz
    bunu tamamen baska bı forumdan aldım umarım bı suc kural bozma felan ıslememısımdır :? :roll: :lol:
    --------------------------------------------------------------------------------

xp çalışırken diskimizi bölümlere ayıra bilecegimizi biliyorsunuz zaten ama bunu nasıl yapıyoruz . her hangi bir programa gerek olmadan disk bölümleri ile oyuncak gibi oynuyoruz tabi........
    linux un partition menageri gibi xp ninde hdd ile oynıya bilen bir programı mevcut oda "compmgmt" komutu
    başlat>çalıştır> ve aşağıdaki gibi komutu yazıyoruz
    C:\WINDOWS\system32\compmgmt.msc

disk yönetimi bölümünden

daha sonra önümüze bilgisayar yönetimi penceresi çıkıyor...

bu pencerede işaretli bölümde disk bilgileri yer alıyor bende 80 gb bir hdd var ve görüldüğü gibi xp 9,77 gb sini kullanıyor ve diğer kısım ham olarak duruyor

resimdeki gibi ayrılmamış alana sağ tıklıyoruz ve "yeni bölüm" seçeneğini işaretliyoruz

işte karşınızda yeni bölüm sihirbazı

ileri butonuna tıkladıktan sonra bölüm türünü seçmemiz lazım biz birincil bölüm olarak seçtik (daha sonra xp ile beraber başka bir microsoft os kullanmak istersek bu şekilde daha kolay olur hiçbir ayar istemez.bir diskte ms tabanlı 4 taneden fazla os kullanılamaz.)

şimdi bölümün boyutunu secelim ben 2 adet 20 gb 1 adet 26 gb olarak 4 e böldüm hdd yi

sıra geldi sürücü harfini değiştirmeye xp kendisi otomatik olarak bu harfleri atıyor ama isterseniz siz değiştirebilirsiniz.

sona yaklaşırken diskimizi kullanabilmemiz için biçimlendiriyoruz ben bu diskte linux ve xp yi bir arada kullanacağım için fat32 sisteminde biçimlendiriyorum

sona geldik...... bu işlemleri diğer parçalar içinde uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmaya gerek yok disklerimizi hemen kullanabiliriz.

bilgisayar yönetimindede bu görülüyor..

işte bitti şimdi artık sistem kurulu (c:\ ) partitiona dokunmadan diğer disklerimize fdisk yapabiliriz kolay gelsin....
    --------------------------------------------------------------------------------------

Katılım Tarihi
    2006
    Yer
    Tekirdağ\NKLisesinden sağa dön camiden sola dön çeşmenin tam karşısı

Demekki programlarda da batıl inanç oluyormuş. partition magic kullanmak çocuk oyuncağı.

Benzer Başlıklar

1. bilgisayarımı nasıl ağa bağlarım
    alexjoe_2003 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 0
    Son Mesaj: 31.07.2006, 21:35
  2. bilgisayarımı nasıl tv bağlayabilirim
    devil1907 tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 26.03.2006, 01:35
  3. nasıl fdisk eklerim?
    ripley tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3