Sayfa 1 / 3 123 SonSon
23 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan WIN98 yükleme sorunu

Merhaba,
    Önceden win98 kurulu olan bilgisayarıma linux kurmaya karar verdim. Ancak linux kurulumu esnasında hata mesajı verdi ve kurulum yarım kalarak tamamlanamadı. Sonra C'ye format attım ve win98'i tekrar yüklemek için kurulum'a geçtim. Kurulum ekranı açıldı ancak aşağıdaki uyarı mesajını verdi. (win98'i önceki kurmalarımda böyle bir sorun hiç olmadı)

Kur Algılama Hatası
    İleti SU0013

Kur, başlangıç sürücünüzde dosyaları oluşturamıyor ve windows 98'i kuramıyor.
    Sabit Disk'te HPTS ve NTFS dosya sisteminiz varsa, MS-DOS ön yükleme bölümlemesi oluşturmalısınız.
    LANtastic sunucu veya superstar sıkıştırmanız varsa, kur'u çalıştırmadan önce bunu devreden çıkarmalısınız.

Disket 1- Kur disketindeki veya Windows 98 CD'sindeki kur.txt'yi okuyun.

Sorun sanırım linux'un Fat32 olan C sürücüsünü ext3 dönüştürmesi. Çünkü linux kurulum ekranında c sürücüsü ext3 gözüküyor. Bu düzeltilemiyor. Acaba sorun bundan mı kaynaklanıyor?
    Win98' bu yüzden kuramıyorum. Bilgisayar zaten açılmıyor.

Şimdiden teşekkürler.

siz en iyisi bir xp cdsi bulun ve bu cd den boot edin....oradan diskinizi fat32 ye çevirin

Windows 98 dos tabanlıdır onun için ntfs görmez . onu fat32 ye çevirmeden yapamazsın en iyisi al bi xp cs si ordan yükleme yerini seçtikten sonra dosya sistemini sorar orayı ntfs yaparsın bitince restart atıp kurabilirsin ..98 ini

98 kurulacak bi işletim sistemi değil ama..Ram in az ise bi sorunla karşılaş hemen makine kitlenir..

hangi dağıtımı kuracaktın linux da linux süper bişeydir bi daha dene istersen ben bunları linuxdan yazıyorum benim dağıtım PARDUS hiç bi sorun yok
    kurarken linuxun dosya sistemi ext3 dür silip ext3 yapcan..swap alanı ve kullanıcı alanı oluşturdn mu bi sorunun kalmaz zten hemen kuruluyooo..

Eyvallah arkadaşlar

Alıntı Orijinalini Gönderen: Emrecan
    hangi dağıtımı kuracaktın linux da linux süper bişeydir bi daha dene istersen ben bunları linuxdan yazıyorum benim dağıtım PARDUS hiç bi sorun yok
    kurarken linuxun dosya sistemi ext3 dür silip ext3 yapcan..swap alanı ve kullanıcı alanı oluşturdn mu bi sorunun kalmaz zten hemen kuruluyooo..
    Dostum benim harddisk'te fazla yer olmadığı için yükleme yarım kaldı büyük ihtimalle. zaten donanım eski olduğu için gelecek 2.0 kuracaktım. Merak etme Allah izin ederse şu harddiski değiştirip linux'u kuracağım İnşallah Linux'la tanışmam uzun sürmez

Arkadaşlar sorun çözüldü. Ancak başka bir problem çıktı. Fat32'ye dönüştürdükten sonra win98'i kurdum. Ancak ne göreyim. D sürücüsü ortada yok.. Yani oradaki bilgilerim yok oldu. Sadece C sürücüsü gözüküyor. Yani iki sürücü birleştirilmiş. Anlamadığım nokta hiç bir şekilde diskin birleştirilmesi için bir seçeneği seçmedim.
    D sürücüsündeki bilgiler yok oldu. Onları geri getirme ihtimali sanırım yok. Ancak yine de bir danışayım dedim. Böyle bir şey mümkün mü?

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir

Alıntı Orijinalini Gönderen: gurhanzg
    Arkadaşlar sorun çözüldü. Ancak başka bir problem çıktı. Fat32'ye dönüştürdükten sonra win98'i kurdum. Ancak ne göreyim. D sürücüsü ortada yok.. Yani oradaki bilgilerim yok oldu. Sadece C sürücüsü gözüküyor. Yani iki sürücü birleştirilmiş. Anlamadığım nokta hiç bir şekilde diskin birleştirilmesi için bir seçeneği seçmedim.
    D sürücüsündeki bilgiler yok oldu. Onları geri getirme ihtimali sanırım yok. Ancak yine de bir danışayım dedim. Böyle bir şey mümkün mü?
    kurtarma şansın var.
    ama yanlızca üzerine veri yazılmayan kısımlarını. eğer max veri kurtarmak istiyor isen, hemen bilgisayarının fişini çek, HDD ni sök, temiz başka bir PC ye bağla. daha sonra bağladığın bilgisayarın HDD sine gerekli yazılımları kurarak ve o program vasıtası ile kendi HDD den silinmiş ama üzerine veri yazılmamış olan verileri kurtarman mümkün.

iyi günler bol şanslar..

merhaba bu neden kaynaklanıyor sana söyleyeyim linux kurduğun zaman eğer bir hardisk ikiye bölündüyse linux hepsini formatlayabiliyo ama bu sana kalmış bişey sende linuxu yüklerken bütün hardiskin alanını linuxa ayırdığına d kısmındaki kısımda formatlandı arkadaşın dediği gibi data kurtarma programlarıyla bu işi halledebilirsin ama sakın ola d kısmına dokunma yoksa sonsuza kadar datalarına elveda diyebilirsin.

Thumbs up

Alıntı Orijinalini Gönderen: Emrecan Mesajı Görüntüle
    Windows 98 dos tabanlıdır onun için ntfs görmez . onu fat32 ye çevirmeden yapamazsın en iyisi al bi xp cs si ordan yükleme yerini seçtikten sonra dosya sistemini sorar orayı ntfs yaparsın bitince restart atıp kurabilirsin ..98 ini

98 kurulacak bi işletim sistemi değil ama..Ram in az ise bi sorunla karşılaş hemen makine kitlenir..
    Görür. Windows 98'den önce Windows NT çıkmıştı..

Benzer Başlıklar

1. Win98 Cd Sorunu
    gurhanzg tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 13.06.2007, 16:13
  2. win98 regedit sorunu...
    aquila tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 23.10.2005, 22:07
  3. Win98 Explorer sorunu
    gdro tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3