Sayfa 1 / 2 12 SonSon
13 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan GP 2100 şarj aleti 2600'ü şarj eder mi?

Fotoğraf makinası alırken GP Powerbank şarj aleti ve dört adet 2100 Ni-Mh şarjedilebilir pil almıştım. Şimdi 4 tane daha pil almak istiyorum ama hep 2500-2600 ni-mh piller var. Elimdeki şarj aleti bu pilleri de şarj eder mi?
    Sitesinden FAQ kısmına baktım, orada aynı anda farklı modelleri şarj eden şarj aletlerinin varlığından söz ediyor ama benim cevabını aradığım soru bu değil. 4'er pili ayrı zamanlarda şarj etsin, yeter ki etsin...

evet,

yalnız pillerinin uzun ömürlü olması için her defasında tam boşalmasına ve tam dolmasına dikkat et bir, şarj aletin umarm her pil ayrı ayrı şarj eden modeldendir iki, bunu her pil için ayrı led lamba olmasıyla anlayabilirsiniz.

Şarj aletinin üst tarafında 4 ve alt tarafında 4 pil yuvası var. Üstteki 4 normal kalem pil, alttakiler daha küçük kumanda pilleri için. Üstünde 2 tane lamba var ve tek pil takıp fişe taktığımda ışık yanmıyor, ikinciyi de taktığımda ışık yanıyor.
    Alabilir miyim 2500 veya 2600 ni-mh pilleri?

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    İstanbul

tabiki eder.

kolay gelsin...

Tek pil takıp şarj etmeye kalktığında ışık yanmıyorsa demek ki tek pil şarj etmiyor.Pilleri 2 şer taktığında ancak şarj edebilirsin.Ayrıca 2500-2600 ni pilleri de şarj eder niçin etmesin ki ?Bende eski zamanlardan kalma bir şarj aletiyle yeni nesil pilleri çok şarj ettim.Ama için rahat etmez ise pilleri alacağın yere sorabilirsin, ya da şarj aletinin küçük kitapçığını okuyup bilgi alabilirsin.

Kolay gelsin.

pilleri alabilirsiniz yalnız şarj aletiniz pilleri iklii grup olarak şarj ediyor bu durumda tam boşalma belki yapabilirsiniz ama tam sarj şansınız kalmıyor bence onuda değiştirmeyi düşünün

Bu şarj konusuyla ilgili bir şey daha var kafama takılan. İlk aldığım ürünlerin kullanma kılavuzunu tamamen okumaya çalışırım. Bu aldığım cihazda şarj süresi hep 36 saat olarak verilmişti. Fakat birçok arkadaşım 16 saatte şarj ettiklerini söylüyorlar. Ben genelde 2 güne yakın bekletiyorum ve çok iyi sonuç alıyorum. Piller tamamen bitmeden de kesinlikle şarja koymam. Ama 36 saat sizce de çok fazla değil mi? Veya şarjda fazla kalmasının pillere bir zararı olur mu?
    Unutmadan, teşekkürler ilgilenen herkese...

ayrıca benim pilleri taktığında önce tehlikesiz seviyeye boşatıp sonra sarja başlayan bir sarj cihazı almaya niyetim var ama henüz yeterli kaliteye sahip bir cihaz şu an piyasada yok bazen üşenmeyip pilleri şarja bağlamadan elle tek tek deşarj ediyorum.

Alıntı Orijinalini Gönderen: moruk
    pilleri alabilirsiniz yalnız şarj aletiniz pilleri iklii grup olarak şarj ediyor bu durumda tam boşalma belki yapabilirsiniz ama tam sarj şansınız kalmıyor bence onuda değiştirmeyi düşünün
    Anlayamadım, biraz açar mısınız neden boşalma mümkün oluyor da tam şarj imkanı kalmıyor?

Kullandığın şarj aleti nedir bilemiyorum ama bende ki GP PowerBank Rapid 2.Bu şarj aletinde şarja taktıktan sonra ışık kırmızı oluyor ve şarj bittiğinde yeşile dönüyor.Yeşile döndüğünde haliyle şarj olmuş oluyor.Bu süre yaklaşık benim şarj cihazımda 4 saati buluyor.

Kolay gelsin.

Benzer Başlıklar

1. şarj aleti elektrik harcarmı
    ANELKA39 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 19
    Son Mesaj: 24.10.2006, 21:19
  2. kodak şarj aleti sorunu
    ayberk4570 tarafından Teknoloji forumunda
    Yanıt: 1
    Son Mesaj: 17.02.2006, 18:58
  3. şarj sdoğru düzgün şarj yapmadım sorun olurmu
    soykan_karatas tarafından Mobil Aygıtlar forumunda