3 sonuçtan 1 - 3 arası sonuçlar

Varsayılan bilgisayar boş yere işlem yapıyor?

arkadaslar silgisayarı yaklaşık 3-5 dakika boş bıraktığımda hiç durmadan boş yere işlem yapıyor kasa önündeki ışık sürekli yanıyor daha önce google desktop u yüklemistim kaldırdım google de öyle yapıyordu ama o arşivlemek için şimdi niye böyle yapıyor ?

Sistem bazen kendisi geri yükleme noktası oluşturuyor olabilir. Bende de bir zamanlar yapıyordu. Ama ben Windows Milenyum'u kullanıyordum o zamanlar. XP de daha hiç karşılaşmadım. Deneme için Denetim masasında Sistem Bölümünde Sistem Geri Yükleme sekmesinden Disklerdeki Geri yükleme alanını sınırlandırabilir veya kapatarak bir deneyebilirsin. Ama Sistem geri yüklemeyi kullanıyorsan pek senin için kullanışlı olmaz ama. Bir deneyebilirsin dediğim gibi.

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    İZMİR

Bu bilgisayar boş kaldığında görev yöneticisini devreye girip scandisk,defrag veya sistemi kontrol etmesi ile olur.Bu esnada hdd'nin kasa üstündeki led'i sürekli işlem halindedir.Mause veya klavyeden bi tuşa bastığında birkaç sn sonra işlem yapmayı bırakır.Önemli bir durum değil dahası sistem sağlığı için faydalı bir durum.Yalnız normal kullanırken bu tip anlamsız kontrol durumlarına girerse bir antivirüs yazılımu ile virüs taraması yaptırısan iyi olur.

Benzer Başlıklar

1. Yere ağ bağlantısı
    isa_kucukali tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 20.07.2006, 14:25
  2. Bilgisayar Her Açıldığında Denetleme Yapıyor
    Sekonder tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 23.04.2006, 17:09
  3. Bilgisayar kendi kendine restart yapıyor!!!
    eefraf tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 23.05.2005, 01:22
  4. bilgisayar işlem yaparken gelen küçük tıkırtı sesi?
    fgurhanf tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 14
    Son Mesaj: 11.04.2005, 09:47
  5. bilgisayar hiç bir işlem yapmıyor
    hasanogul tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 24.01.2005, 21:27

Gönderim İzinleri

• Yeni başlık açamazsınız
  • Yanıt yazamazsınız
  • Eklenti gönderemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz