4 sonuçtan 1 - 4 arası sonuçlar
 1. #1

  Varsayılan dlink adsl modem ayar

  arkadaşlar yazlıkta dlink adsl modemin ayar sayfasına girmemiz lazım ama kitapçığını evde unuttuk şimdi bunun ayarlarına giremiyoruz kullananınız buraya yazabilirmi admin li bir şeydi galiba neydi unuttuk
  4port ethernet ve kanlosuzuda var.

 2. #2

  Varsayılan

  Herhangi bir yerden modemin ilgili web sitesine girerek öğrenebilirsin..

 3. #3
  Katılım Tarihi
  2006
  Yer
  Özel msj atarken haber verin!
  Mesaj
  1.633

  Varsayılan

  D-Link DSL-500G, bir web arayüzü ile yönetiliyor. Modem'in yerel ağdaki IP numarası olan 192.168.1.1'i web tarayıcınıza yazarak konsola erişebilirsiniz. Konsola giriş için gerekli kullanıcı adı ve parola "admin". Konsol ilk açıldığında, ana pencerede, bağlantı durumu gösteriliyor. ADSL bağlantınızın hızı ve IP numarası gibi bilgiler bu ekranda yer alıyor. Bağlantı süreci, sayfa sürekli yenilenerek adım adım kullanıcıya gösteriliyor. D-Link, kullanım kılavuzunda konsolun JavaScript kullanabilen çoğu tarayıcıda çalıştığını belirtmiş. Yaptığımız denemelerde, Internet Explorer ile hiç bir sorun yaşamazken, Mozilla Firefox ile konsolu görüntülemekte bile zorlandık.  Sol tarafta yer alan menüden, modemin tüm ayarlarını yapmak mümkün. Çeşitli başlıklar altında yer alan tablolarla ayarları kolayca yapabiliyoruz. İlk olarak ana bağlantı ayarlarının yapıldığı Home -> Quick Configuration bölümüne bakalım. Bu bölümde, ADSL kullanıcı adımızı ve parolamızı yazacağımız bölümler bulunuyor. ADSL bağlantısı için kullanılan diğer temel ayarlar da (VCI ve VPI gibi) bu bölümden yapılıyor. Ayarları tamamladıktan sonra "Submit" butonuna tıklayarak bağlantıyı kurabilirsiniz.


  http://forum.doxinh.com/ http://forum.doxinh.com.vn/ http://forum.doxinh.vn/ http://forum.trangbanbuon.com/ http://forum.trangbanbuon.vn/ http://forum.roses.vn/
  Her seferinde ayarları yeniden yapmak istemiyorsanız, onları kaydedip modemi yeniden başlatmalısınız. Bu işi yapmak için, Admin -> Save&Reboot bölümünü kullanıyoruz. Zoom'un web konsolunda, ayar yapılan her pencerenin altında "Save&Reboot" butonu bulunuyor ve ayarları anında uygulamak mümkün. Ancak D-Link bu konuda insanı biraz uğraştırıyor. Yapılan değişiklikleri önce kaydetmek sonra da modemi yeniden başlatmak gerekiyor. "Reboot Mode" menüsünde, modemi fabrika ayarlarına döndüren bir seçenek mevcut. Modemi elden çıkarmaya karar verdiğinizde, bu seçeneği kullanabilir ya da daha önce bahsettiğimiz modemin arkasındaki "reset" butonunu kullanabilirsiniz.


  DSL-500G'nin konsolu, çok fazla detaya sahip. Ağ konusunda deneyimli olan ve dizginleri daima elinde tutmak isteyen kullanıcılar için yerel ağa yönelik pek çok ayar mevcut. Elbette ki ADSL hattına yönelik ayarlar da yok değil. Bilgisayarınızı (hatta yerel ağınızı) dışarıdan gelen saldırılardan koruyan firewall ve NAT servislerini de denetim altında tutabilirsiniz. Dosya paylaşım uygulamalarıyla sık sık sorun yaşayanlar NAT bölümüne kural ekleyerek, bu yazılımların Internet'e direkt bağlanmasını sağlayabilirler.
  En son AhBEAbicim tarafından düzenlenmiştir: 08.06.2013 04:42
  .

 4. #4

  Varsayılan

  Dlink modemlerin kullanıcı adı ve şirfresi admin olmalı.

Benzer Başlıklar

 1. ADSL modem alacaklar ve modem seçimi hakkında bilgi.
  BoSS tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
  Yanıt: 3
  Son Mesaj: 27.06.2011, 17:14
 2. adsl modem ayarlarına giremiyorum ve modem tavsiyeniz
  maniac_ea tarafından Donanım forumunda
  Yanıt: 15
  Son Mesaj: 15.09.2008, 14:04
 3. ADSL MODEM ÇEVİRMELİ AĞ MODEM OLARAK KULLANILIRMI
  ibrahimanik tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
  Yanıt: 2
  Son Mesaj: 28.09.2005, 21:51
 4. zoom adsl modemde ayar (radyo yayını için)
  acarbay tarafından Donanım forumunda
  Yanıt: 1
  Son Mesaj: 11.05.2005, 19:57
 5. Dlink dsl modem nasil save edilio
  delicocuk tarafından Donanım forumunda
  Yanıt: 0
  Son Mesaj: 19.11.2004, 00:43

Gönderim İzinleri

 • Yeni başlık açamazsınız
 • Yanıt yazamazsınız
 • Eklenti gönderemezsiniz
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •