6 sonuçtan 1 - 6 arası sonuçlar

Varsayılan laptop hakkında genel

arkadaşlar yıllardır masaüstü bilgisayar kullanırım..bugün yeni bir laptop aldım..ama laptoplar konusunda oldukça tecrübesizim..mesela bataryası hakkında..evde olduğum sürece sürekli adaptör ile mi çalıştırmalıyım..yoksa cep telefonu gibi bataryası bitmeden doldurmak sakıncalı mı olur?

kısacası özellikle de batarya konusu başta olmak üzere laptoplar konusunda bilgili arkadaşlar beni biraz aydınlatırsa sevinirim..şimdiden teşekkürler

Ben devamlı olarak fişe takılı olarak kullanıyorum. Pilini de çıkartmıyorum dolduğu zaman da ac güçte diye uyarı çıkıyor altta. Elektrik kesintilerinde de bilgisayar kapanmıyor ve dolayısıyla zarar görmüyor. Fişten çıkarınca da tam olarak boşalmadan prize takmıyorum. Bu güne kadar olumsuz bir şey olmadı yaklaşık 7 aydan beri kulanıyorum ve ilk günkü gibi şarj süresi devam ediyor.

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir

Varsayılan Re: laptop hakkında genel

Alıntı Orijinalini Gönderen: canbula
    arkadaşlar yıllardır masaüstü bilgisayar kullanırım..bugün yeni bir laptop aldım..ama laptoplar konusunda oldukça tecrübesizim..mesela bataryası hakkında..evde olduğum sürece sürekli adaptör ile mi çalıştırmalıyım..yoksa cep telefonu gibi bataryası bitmeden doldurmak sakıncalı mı olur?

kısacası özellikle de batarya konusu başta olmak üzere laptoplar konusunda bilgili arkadaşlar beni biraz aydınlatırsa sevinirim..şimdiden teşekkürler
    Merhaba,

Notebooklar şehir elektiriği ile kullanılırlarken bu elektirik batarya üzerinden cihaza akar. Eğer çok uzun süre elektiriğe bağlı kalacak ise bataryayı çıkarmanız ömür açısından daha olumlu olacaktır. Fakat bu durumda da elektirkler kesildiğinde de notebook doğrudan kapacaktır.. Uzun süre kullanılmayan batarya yarı dolu şekilde 20 25 derece ısıda saklanmalı. Ayrıca Yeni notebooklarda lityum iyon pillerde hafıza kalmaması pilin bir kaç kez tam dolurulup boşaltılması önerilir. Hatta ayda bir kez de bu işlemin yapılması iyi sonuçlar vermektedir. Son olarak da ilk aşamada bu piller tam dolu gösterdiklerinde bile %75 civarında dolu olurlar. fişden çekmemek daha fazla süre fişde bırakmak gerekmekte.

umarım yardımcı oldum saygılar..

4. Varsayılan

BURDA ayrıntılı olarak anlatıyor

sağolun arkadaşlar..bu bilgiler çok işime yarayacaktır..kolay gelsin

6. Varsayılan

abilerim peki elektriksiz laptopu nasıl kullanılacak bende daha yebi laptop aldım
    Gök Web Tasarım İnternet Hizmetleri

Benzer Başlıklar

1. Laptop hakkında?
    YngwieMalmsteen tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 8
    Son Mesaj: 04.11.2005, 00:17
  2. Ülkeler hakkında genel kültür
    B_SEC tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 25.08.2005, 19:49
  3. c++ genel bilgi
    osmanguder tarafından Programlama Dilleri forumunda