Sayfa 1 / 2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan express kart nedir?

Arkadaşlar express kart girişi nedir. bilen varsa bana da anlatsın.Resmi tıklarsanız büyüyor.

asıl adı PCMCIA dır, normal masaüstü pclerdeki PCI slotların yerine dizüstülerde kullanılır.
    dizüstüler için tv, ses vr ekran kartı vb... takılabilir

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    izmir

PCMCIA yuvasının geliştirilmiş halidir diyebiliriz.

PCI-E ile USB2.0'ın birleştirilmiş hali olarak da düşünülebilir.

iki çeşidi mevcuttur dostlar.. ExpressCard/34 (34 mm wide) and ExpressCard/54 (54 mm wide, in an L-shape)

2004'un kasım ayında HP notebooklara koymaya başladı bu kart yuvasını
    2005 yılında Lenovo
    2006 ocağında Apple'lar ve ASUS
    fujitsu siemens ve sony ise haziranda kullanmaya başladılar..

iyi günler..

hmmm ben yanlış anladım, v bi yaşıma daha girdim

Peki o giriş ne işime yarar. Laptopuma ekran kartı bağlayabilir miyim? Bana çok ince gibi geldi.

Hiç kullanılmıyor bu arabirim diyebilirsiniz belki ancak tamir gerektiren ve garantisi bitmiş bir bilgisayarı 20-30 dolara tekrar işler hale getirebilirsiniz bu arabirim sayesinde.
    PCMCIA portundan ses kartı, firewire girisleri, usb girisleri, modem, network kartı, wireless network kartı, bluetooth, multimedya kart okuyucuları, seri ve paralel portlar ve su an aklıma gelmeyen baska bir çok arabirim eklenebilmektedir laptobunuza. Bunun önemi network kartı ya da ses kartı ya da USB portları bozulan bir makinenin %90 anakartı degişmek zorundadır ve bu garanti dışındaki bir cihaz için "at bunu yenisini satin al" demekle aynı anlama gelir hemen hemen.
    Ancak 30-40 dolara bozulan kısmın fonksiyonlarını gayet iyi gerçekleştirebilecek bir kart alınıp kullanılabilir PCMCIA arabirimi sayesinde, evet ekran kartıda bağlayabilirsiniz bu arabirim ile kolay gelsin..

PCMCIA Ekran Kartı Hakkında Ayrıntılı Bilgi

Alıntı Orijinalini Gönderen: fgurhanf Mesajı Görüntüle
    PCMCIA yuvasının geliştirilmiş halidir diyebiliriz.

PCI-E ile USB2.0'ın birleştirilmiş hali olarak da düşünülebilir.

iki çeşidi mevcuttur dostlar.. ExpressCard/34 (34 mm wide) and ExpressCard/54 (54 mm wide, in an L-shape)

2004'un kasım ayında HP notebooklara koymaya başladı bu kart yuvasını
    2005 yılında Lenovo
    2006 ocağında Apple'lar ve ASUS
    fujitsu siemens ve sony ise haziranda kullanmaya başladılar..

iyi günler..
    Eski bir konuyu canlandırıyorum ama , benim laptopumdaki slot un şekli Express Card/54 deki gibi. Ancak şunu öğrenmek istiyorum , diğer şekildeki kartlarda yar mı , çalışır mı ? Yoksaillaki Card /54 yazan modeli mi almam gerekiyor ?
    Teşekkürler

8. Varsayılan

bu cihaza uydudan bağlantılı internette oluyomu...

kolay gelsin arkadaşlar benim bi sorum olacaktı belki size cahilce gelebilir ama kusuruma bakmayın... bu PCMCIA kartı öncelikle ne işe yarar ve ikinci olarak bu kart her laptop ta bulunurmu bulunursa neresinde bulunur? yoksa bu kart haricen sonradanmı takılıyo??? bunları cevaplarsanız gerçekten çok yardımcı olucaksınız... şimdiden cevaplarınız için teşekkürler...

10. Varsayılan

Alıntı Orijinalini Gönderen: okanoral Mesajı Görüntüle
    Eski bir konuyu canlandırıyorum ama , benim laptopumdaki slot un şekli Express Card/54 deki gibi. Ancak şunu öğrenmek istiyorum , diğer şekildeki kartlarda yar mı , çalışır mı ? Yoksaillaki Card /54 yazan modeli mi almam gerekiyor ?
    Teşekkürler

Neden hiç kimse sorularımız cevap vermiyor ,verilmeyecekse neden böyle siteler kuruyorsunuz Biz 4-5 senedir boşuna mı PCnet okuyoruz.

Benzer Başlıklar

1. Sanal Kart Nedir ?
    Canercik tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 04.04.2020, 16:52
  2. Mavi Kart nedir?
    MaXCoDeR tarafından Duyurular forumunda
    Yanıt: 48
    Son Mesaj: 30.08.2006, 19:10
  3. fizik kart nedir
    LAZER10 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 7