7 sonuçtan 1 - 7 arası sonuçlar

Varsayılan pc de ilk acılma sorunu

selam arkadaslar benim pc im gigabyte anakartım amd 3000 işlemci 1 gb ram olan bir pc im var benim sorunum pc ilk elektiriği verip power düğmesine bastıgım anda sadece fanlar calısıyor ama ekrana görüntü gelmiyor elektiriği kesip 1 -2 saat bekledikten veya reset düğmesine bastıktan sonra pc calısmaya baslıyor acaba bu sorun anakartan mı yoksa baska bir sorundan dolayımı yapar bana yardım cı olursanız sevinirim(bu sorun daha önceden yoktu son bir haftadır yapıyor.) ilgilenen tüm arkadaslara teşekkürler.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Rize, Turkey

Fanlar çalışıyor demişsiniz! Acaba fanlar direk güç kaynağınamı bağlı yoksa enerjiyi anakart üzerinden mi alıyor? Beslemelerde fazla ısınma buna sebebiyet verebilir. Soğuduktan sonrada açıyordur. Şimdilik anakart problemi gibi görünüyor. Fakat güç kaynağının stabil ve doğru çalıştığına emin olmalıyız.

fanlar enerjilerini ana kart üzerinden alıyor kasam da asus marka 300watt bazende acmakta baya bir zorlanıyorum acaba bu sorun biostan kaynaklana bilirmi biosu güncellesem pc daha kötüye gidermi. ilginiz için teşekkürler.

Katılım Tarihi
    2003
    Yer
    Rize, Turkey

anakart marka ve modelini biliyorsanız sizinkinden daha güncel bir bios sürümünü deneyebilirsiniz.

yardımın için teşekkürler.

bios değerlerini varsayılana almayı dene. işlemci yada ramlar overcloc a alınmış olabilir. bazı anakartlarda rastladım her açılmayan oturumdan sonra bios varsayılan olarak açılıyor olabilir. ve bu bir açma bir açmama olarak sürer gider.

Katılım Tarihi
    2004
    Yer
    İZMİR

Bana bu sorun ekran kartından veya PSU'dan gibi geliyor.Evet bios update yapmanızı öneririm sırf bu sorun haricinde...Başka bir ekran kartı ve psu bilgisayarınızın kasasına bağlayarak denemeler yapınız.

Benzer Başlıklar

1. dosya açılma sorunu
    Tornaci tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 7
    Son Mesaj: 27.04.2013, 02:23
  2. Windows Açılma Sorunu
    istanbullu_94 tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
    Yanıt: 2
    Son Mesaj: 19.01.2007, 14:33
  3. PC'de açılma sorunu
    dakdeniz tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 2