Sayfa 1 / 2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan CHKDSK /f işlemi takıldı... Sürekli doğrulama yapıyor :S

Ya arkadaşlar, chkdsk işlemi her pc'yi açışımda yapıyor... sürekli yeniden yapılmaya zamanlandığı için de disk birleştirme yapamıyorum...kurtulmanın yolu nedir?

yok mu bir yol... sonsuza kadar pcyi her açtığımda any key'e mi basacam ben yaaa

abicim şu kadar zamandır pcnet forumlarında cevap bulamadığım tek sorum :S
    tek bişen yok mu yawwwww?!

bu kadr bilinmeyecek bi sorun olmamalı yaaa :roll:

o kadar bilinmeyecek bi sorun mu yoksa? :roll:

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    Birol Tekirdağ-İstanbul

dosya sistemin zannedersem fat32... bir daha windows kurarken kesinllikle ntfs yi seç ve diğer bölümleride kurulunca ntfs olarak biçimlendir.

bu geldiği zaman kesinlikle bir tuşa basıp atlama o zaman sürekli gelir.. baştan sona yapsın bitmesini bekle..bs yani windows açıldığında bs ının düzgün bir şekilde kapat hafızaya alsın bir daha gelmez.. tabi sorun yoksa gelmez..

Baştan sona beklediğin halde sürekli geliyorsa windows zarar görmüştür.. Tekrar hatırlatıyorum windows u kurarken ntfs i seç..

Zaten ntfs ise o zaman daha kötü düzelmezsa sistemi yeniden kur böyle bir sorun ilk defa tekrar gelirse %100 olana kadar bekle.. yoksa diğer açılışta yeniden karşına çıkar..

Yok... dosya sistemi NTFS, uzun süredir nts kullanıyorum hatta., son 3-5 formatta sürekli ntfs yapıyorum...
    Her ne kadar beklesem de sürekli her açılışta yapıyor taramayı..
    Tek yol format mı diyorsunuz?

Katılım Tarihi
    2005
    Yer
    Birol Tekirdağ-İstanbul

Tek yol format değil ama sürekli oluyorsa yeniden sistem kurup bir süre sonra yine böyle oluyorsa. iyi haber senin yüklediğin yada yaptıkların buna sebep oluyor veya kötü haber daha da ciddi donanımsal problem olabilir sistem kurman fayda etmez sorunu gidermen gerek.. İyi düşün... hangisi olabilir..

Birde asagidakileri deneyiniz:
    1.baslat > calistir > cmd yazalim ve ok diyelim acilan ekranda chkdsk D: /r komutunu verip Enter e basalim
    2.baslat > calistir > msconfig diyelim ve acilan ekranda Normal startup un isaretli oldugundan emin olalim.

3.HKEY_LOCAL_MACHINE\ SYSTEM\CurrrentControlSet\Control anahtarinda sag taraftaki :
    WaitToKillServiceTimeout degerini : 20000 den 2000 e cevirin

4.baslat > calistir > cmd yazalim ve ok diyelim acilan ekranda chkntfs /d yazip Enter e basalim

5.HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop anahtarinda sag taraftaki: AutoEndTasks degrini 1 yapin
    Not: üstteki reg kayitlarindan sonra :
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager\Memory Management de yeralan :
    ClearPageFileAtShutDown degrinin 0 oldugunu dogrulayiniz.

türkcelestiren velociraptor
    kaynak:
    http://www.windows-tweaks.info/html/chkdsk.html

Çözümü değil ama sorunun kaynağını biliyorum. Bilgisayarına birşeyler yüklerken (Cd den mesela) elektrik kesintisi sonucu harddiskin tahrip olmuş. Aynı sorun benim başıma da geldiği için biliyorum. Aynen tarif ettiğin gibi oluyor. NTFS formatlı disk her açılışta hata veriyor. Diyorum ya aynı soruna sahibim bende. Ve inan bu bir süre sonra bilgisayarın açılış kapanış süresini de uzatıyor ve performansı da etkiliyor.

Benzer Başlıklar

1. LimeWire sürekli upload yapıyor....
    FATAL1TYs tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 5
    Son Mesaj: 23.09.2006, 14:50
  2. DAP ile yüklediğim 2 gb lik dosya %99.9 da takıldı..
    Netomer tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 10
    Son Mesaj: 09.07.2006, 14:43
  3. bilgisayarım sürekli kapanırken program sonlandırma yapıyor
    hades001 tarafından Yazılım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 02.08.2004, 12:11
  4. Yanıt: 13
    Son Mesaj: 17.01.2004, 23:19
  5. Winede kafama birşey takıldı ?
    emreka tarafından Linux forumunda
    Yanıt: 4