Sayfa 1 / 3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 - 10 arası sonuçlar

Varsayılan Oyunlarda bilgisayar kilitleniyor...

Merhabalar,

Daha once yine forumdan aldigim tavsiyeler uzerine gecen hafta basinda Sapphire ATI Radeon X1600 Pro 256mb ekran karti aldim. Sistemim soyledir:

Anakart: BioStar U8798 Pro
    Islemci: P4 2.26

Karti taktim ve oyunlarda en yuksek ayarlarda cok guzel performans elde ediyorum ancak oyun sirasinda bilgisayarim tumuyle kilitleniyor ve reset atmak zorunda kaliyorum. Acaba sorun ne olabilir? Isinma sorunu oldugunu tahmin ediyordum ama mesela StarWars Battleground 2'yi en fazla 5 dakika oynayabiliyorum, fakat NFS Most Wanted en yuksek ayarlarda bir bucuk saatten fazla calisiyor, hatta Doom 3 ultra ayarlarda ve VYsinc, AntiAliasing 16x acikken hic kilitlemiyor bilgisayari. Donanimda mi uyumsuzluk vardir?

Bir de, ekran kartiyla beraber Kingston 1024mb DDR2 RAM aldim, daha onceden de 512mb RAM'im vardi, ancak dikkatsizlik etmisim ve anakartimin RAM slotlarinin sadece DDR oldugunu goz onunde bulundurmamisim. Su anda DDR2 RAM'i de DDR RAM'imle birlikte kullaniyorum. RAM performansi sizce nasil olur? olmasi gereken performansi aliyor muyumdur?

Tesekkur ederim...

problemi zaten kendi ağzınla söylüyosun ddr destekleyen bir anakarta hangi akla hizmetle ddr2 ram takıyorsun? ram konusu çok hassastır bazen markaları farklı olan aynı kapasitede ve aynı veriyolunda olan ramler bile uyumsuzluk yapabilir ama yine şanslısın ki ramlerin veya anakartın yanmamış. ddr2 ram'i çıkart bilgisayardan ve ddr ile değiştir eğer mümkünse.

Dediginizi yaptim, DDR2 RAM'i cikartip oyle denedim fakat sonuc yine ayni oldu. Oyunlar halen kisa bir sure icinde kilitleniyor...

Pisman oldum ekran karti aldigima... Galiba ekran kartim genel olarak bilgisayarima gore yeni kaliyor...

ben de aynı ekran kartını kullanıyorum ama karttan kaynaklanacağını düşünmem ya ram ya da power supply'dan kaynaklanıyo olabilir. Büyük ihtimal ram'da hasar oluşmuştur eğer varsa başka bir ddr ram tak yine olmazsa bios'u default ayarlarına getir

Hem degisik RAM'le denedim, hem de BIOS ayarlarini default yaptim fakat sorun cozulmedi... Anlasilan sorun baska bir yerde ama nerede oldugunu sanirim artik bulamam... Zaten bulsam da sorunu cozecek kadar maddî kaynagim kalmadi... Parcalari satip zararimi azaltmaya bakacagim artik...

Ilgin icin tesekkurler...

önemli değil ama hemen pes etme eminim moderatörller yada bu işin ustaları sana daha fazla teknik bilgi vereceklerdir biraz daha bekle! Bir de senin power supply kaç watt?Bir de işlemci fanını kontrol et. İşlemci aşırı ısınıyo da olabilir.

Guc kaynagim 300 Watt...

Ancak islemcimin isisini nasil ogrenebilecegimi bilmiyorum... Nasil ogrenirim?

Evet, ustalardan da tavsiyeler gelirse belki sorun cozulur... Tavsiyene uyup bekleyecegim bir sure daha...

yanılmıyorsam everest adlı program ısıyı gösteriyordu bu proğramı aşağıdaki adreste aratırsan bulursun,kolay gelsin.

www.inndir.com

Makinanınzda 256 ekran kartı taktıysanız mutlaka Power Supply 450 Watt olmalı kitlemler kesinlikle yaşanır. Çünkü işlemci ve Ekran Kartları en çok oyunlarda ısınır ve fazla akım çeker, dolayısıyla 300 watt bir power supply den fazla bişe beklemeyin.

Bence yapmanız gereken en önemli şey problemin nerden kaynaklandığını bulmak.Büyük ihtimalle power supply'dan kaynaklanıyor mümkünse 450 veye 550 watt'lık bir power tak bilgisayara ve problem olmazsa elindeki 1gb'lık ddr2 ram'i bir power supply ve 512mb ddr ram ile değiştir.450 watt senin için yeterli olacaktır.

Benzer Başlıklar

1. Yeni çıkan oyunlarda bilgisayarım kilitleniyor
    fatihd90 tarafından Oyunlar forumunda
    Yanıt: 16
    Son Mesaj: 25.11.2006, 18:28
  2. internete bağlandığım zaman bilgisayar kilitleniyor.
    aeraslan tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 3
    Son Mesaj: 14.01.2006, 00:38
  3. Bilgisayar kilitleniyor?
    intricate tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 4
    Son Mesaj: 07.06.2005, 02:22
  4. OYUNLARDA BILGISAYAR RESETLENIYOR
    onuryildiz tarafından Donanım forumunda
    Yanıt: 18
    Son Mesaj: 21.10.2004, 07:55
  5. Bilgisayar paso kilitleniyor