8 sonuçtan 1 - 8 arası sonuçlar
 1. Varsayılan vektörel grafikler

  çalışma hayatına yönelik afişler hazırlamakla görevlendirildim. tasarımlarda corel kullanmayı düşünüyorum ve bulabildiğim her vektör grafiğine ihtiyacım var. ücretsiz vektörel grafik veren siteler aradım ama pek bişey bulamadım. sizden yardım istiyorum, belki daha iyi siteler vardır bildiğiniz. teşekkür ederim.

 2. Varsayılan

  zor sordum galiba neyse kolay gelsin herkese

 3. #3

  Varsayılan

  Corel konusunda elimden gelen yardımı yaparım, ben de Corel kullanıyorum. Ama hazır çizimi nerden bulursun bilemem. Sen tam olarak ne çizmek istiyorsan onu söyle, belki daha kolay olur birşey bulmak.

 4. Varsayılan

  aslında sadece bir şey değil çizmek istediğim. konu iş sağlığı ve güvenliği. bu konuda afişler hazırlamak istiyorum. örnek afişler şu linkte var:

  http://isggm.calisma.gov.tr/docs/yayinlar/yayinlar.asp

  burdaki İş Sağlığı ve Güvenliği Konulu Afişler e benzer afişler hazırlamak istiyorum. mesela bi merdiven resminin üzerinde eklemeler yaparak yüksekten düşme ile ilgili bir afiş oluşturabilirim. konu biraz geniş ve spesifik. zaten o yüzden her türlüsüne ihtiyacım var demiştim vektörel grafiklerin. mesela bazı yabancı sitelerde vektörel formatta hazırlanmış benzer dökümanlar (afiş, broşür) oluyormuş öğrendiğime göre. bunların üzerinde oynamalar yaparak kendime uydurmak amacım. dediğim gibi konu biraz özel, bulunması zor olabilir.

  ama cevabınıza çok teşekkür ederim. çizimlere başlayıpta corelle sorun yaşadığımda da danışmayı isterim.

  kolay gelsin

 5. #5

  Varsayılan

  Rica ederim. Ben profesyonel değilim henüz ama iyi-kötü bişeyler çiziyorum. Mutlaka bu forumda çok daha tecrübeli kişiler de size yardımcı olacaktır.

  http://sameteriskin.googlepages.com/ adresinde çizimlerimin bir kısmı var, bunların çoğunu Corel'le yaptım. Ancak bu verdiğiniz örneklerdeki çizimlere benzer çalışmalarda Photoshop'tan destek alınması daha iyi olacaktır. Birşey sormak isterseniz elimden gelen yardımı yaparım. Veya ufak tefek çizimlerle de destek verebilirim size.

 6. Varsayılan

  Çizimlerinizi inceledim. basit ve tam afişlik çizimler aslında. demekki corel benim işime oldukça yarayacak. sormak istediğim şeylerde dediğim gibi tekrar dönerim. grupta da zaten eminim corel konusunda çok tecrübeli arkadaşlar vardır. bu arada çizimlerden favorim "Köpük (Before Shave - After Shave)"

  tekrar teşekkür, kolay gelsin.

 7. #7

  Varsayılan

  Çoban ve koyun sürüsü Corellemi bu resimleri görünce hemen bi grfik tablet alıp corel yüklemek geldi içimden ama buna resim becerisi de gerek sanırım. Resime pek ilgim yok.

 8. #8

  Varsayılan

  Evet, Çoban ve Koyun Sürüsü'nü tamamen Corel'le çizdim. Ufo tamamen Photoshop, Kardanadam'ın da sadece arka fondaki kar taneleri Photoshop. Diğer bütün çizimler Corel Draw.

  Ama itiraf etmek gerekirse, profesyonel tasarımcılar pek Corel'i sevmez. Onunla aynı işi yapan vektörel tabanlı çizim programı Freehand'i tercih ederler. Ama ben iş güvenliğiyle ilgili bir afiş tasarımı için Photoshop'un daha yararlı olacağını düşünüyorum.

Benzer Başlıklar

 1. Yanıt: 3
  Son Mesaj: 23.06.2006, 21:44
 2. Google grafikler ve adsense
  afatihirkli tarafından İnternet, Ağ ve Güvenlik forumunda
  Yanıt: 1
  Son Mesaj: 26.04.2006, 08:23
 3. Web Sitemde Grafikler gözükmüyoo..
  hakanmrc tarafından Web ve Grafik Tasarımı forumunda
  Yanıt: 3
  Son Mesaj: 11.04.2006, 14:30

Gönderim İzinleri

 • Yeni başlık açamazsınız
 • Yanıt yazamazsınız
 • Eklenti gönderemezsiniz
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •